Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz IMIIKE1998 #77430 üzenetére

    Na előkerestem a régi képeidet. Genesis KTM
    Jól látszik, hogy a nyeregvázcső hossz csak egy adat, mert ha "laposabb" az első háromszöge a váznak (Genesis), akkor ugyanakkora villa-nyereg távolság is lehet kisebb nyeregvázcső hosszal. Sarkítva a dolgot, képzeld el, hogy a felsőcső egy vonalban fut a hátsó tengelyig, mint egy triál váznál, de a tengelyeket ugyanott hagyod. Ha beleraksz egy 60 cm-es nyeregcsövet, akkor ugyan ott ülsz.
    Az, hogy milyen arányú a váz geo-ja, meghatározza, hogy miben lesz jobb egy váz: irányíthatóság, kényelem, egyenesfutás stb.
    Kb 3 hónapja írtam, hogy mérd meg a régi bringád felsőcső hosszát, és olyat keress, ne a katalógus zoll adatait vedd elsőnek. Most véletlenül olyat vettél, és láss csodát, kényelmes. :)
    Az, hogy a fél cm-rel kisebb Genesis nem volt jó, az lehet attól is, hogy más stucni, kormány volt rajta, máshol volt a nyereg, meg elcseszett geo-ja volt a bringának. :)

    (#77433) IMIIKE1998: ja, tizenpár évvel idősebb is vagyok, meg magasabb 16 cm-rel, ezért megérdemlem a nagyobbat, nem? :U :C

    [ Szerkesztve ]

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák