Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz itouchfan #279215 üzenetére

    Fehérje bevitellel megoszlanak a vélemények. Ez a 2g/testsúly kg (Ezt nem szó szerint kell amúgy sem érteni! A zsírmentes izomtömeget kell venni, tehát a példában kévő 70 kilós embernek 10 % testzsír mellett 63 kg amit be kell szorozni.) még a testépítés világából jött, ott is a kutatókat a gyártók szponzorálták. Szerintem a bicikli nem az a sport ahol hasznosulna ennyi fölöslegesen bevitt fehérje. Az erősportoknál kell ennyi, de nem natúrálban. Én most idén 24 éve edzek és odafigyelek amennyire lehet az étkezésre. Amikor még keményebben nyomtam, akkor natúrálban egész jó eredményeket értem el (fekvenyomás 1RPM 170 kg, felhúzás 350 kg, guggolás 150 kg) és sosem vittem be az akkori 86 kg-omhoz a kb. 160 g fehérjét, mégis nagyon jól fejlődtem. Ekkora mennyiségű fehérje akkor kell, amikor szteroid is bekerül a képbe, akkor viszont tényleg be kell vinni, nincs mese. Most sincs meg ennyi mennyiségű fehérje mégis 100 kg a testsúlyom, kábé 10 % testzsírral. Fejlődni is fejlődök, igaz a genetikám jó hozzá.

    Szóval a lényeg, hogy bőven elég az 1,6 g is, lehet még az is sok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák