Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz -=RelakS=- #279056 üzenetére

    Szerintem egyértelműen jobb a wax, és gondozásmentesebb. Olajnál nekem az nem tetszett, hogy figyelgetni kellett, hogy mikor lesz vizes, törölgetni vagy tisztítani, és 100 km volt a maximum. Néha úgy elmentem volna egy körre, de akkor oké, tisztítás, újraolajozás. a Smoove-nál meg ha éppen a vége felé is jár, akkor is simán van benne még egy kör. Nálam a Smoove átlag 200 km-t bír (150-250), és esőben sem kell azon aggódnom, hogy most újrakenjem, nem is kentem, nem is volt vele gond.

    Wax (Smoove) előnyei számomra:
    - hosszabb lánc élettartam az olajhoz képest
    - halkabb futás, finomabb váltásérzet
    - kb 2x annyit elmegy, mint olajjal
    - esőben/vízben sincs vele gond, nem igényel újrakenést
    - újracsepegtetés előtt csak le kell törölni egy ronggyal a láncot, és mehet az új réteg

    Hátrányai:
    - tovább tart felhordani, mint az olajat
    - ha túl sokat hordtam fel, az első ride után nem ártott leszedni a váltógörgőkről a felesleget, bár az idővel leesik magától is
    - új lánc első waxolásakor (vagy a forgatási periódus végén) teljes zsírtalanítás

    Mindent összevetve szerintem nem feltétlenül kell kevesebbet pöcsölni a Smoove-al (waxszal) mint az olajjal. Az olajjal sokkal többször kell keveset, a waxszal meg ritkábban többet foglalkozni, és ez nekem kiszámíthatóbb.

Új hozzászólás Aktív témák