Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #128322 üzenetére

    Én is felvettem nemrég, hogy ha elkopik a jelenlegi hajtásom, akkor valami Sram szettre váltok és ha már lúd, legyen kövér, gondoltam szétnézek 1x fronton, de ahogy elnézem nekem sajnos túl kompromisszumos lenne. És ha nekem kompromisszumos, akkor gondolom sok más usernek is az, így nem is értem miért erőltetik ennyire... el tudom képzelni, hogy a jövőben már egyáltalán nem is lesznek 2-3x rendszerek. Úgy érzem felfele nekem a 11-42 sor 32-es hajtókarral nem lenne elég, szal kell a 11-50T, hogy kb. azt az áttételt kapjam amit most a 22-34T-vel megszoktam, viszont lefele és síkon így is gondban lennék, mert a 32-11 nagyon gyorsan elfogyna :( . Jelenleg 22-40T hajtókart használok 11-34T fogaskoszorúval és még ez is kevés néha, anno a 44T nagytányérral voltam tökéletesen elégedett. Szal esetleg majd ha lesz olyan 1x rendszer amiben a hajtókar 40T, a fogaskoszorú meg mondjuk 10-100T, akkor esetleg újragondolnám a dolgot, de az meg hogy nézne ki már és mekkora váltó kéne hátra? :DDD .

    Az, hogy félsz a duhajkodástól szerintem addig nem gond, amíg nem korlátoz a félelmed abban, amit el szeretnél érni. Én pl. tériszonyos vagyok, ami zavar, mert szeretnék eljutni a Bucegi-be, Fogarasi havasokba stb. De az, hogy félek nagyobbat ugratni meg terepen 60 fölött lejtőzni nem zavar, mert egyáltalán nem is vágyom rá, jobban élvezem a mászást, lejtőn meg a technikázást-ügyeskedést, hogy valahogy leküzdjem azokat az akadályokat, amiken egy DH-s az 1000mm rugóútnak hála 100km/h-val átszáguldana :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák