Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz Xabi78 #14244 üzenetére

    tökéletes leírás :)

    Én régen Nespressoztam. Aztán valahogy meguntam, és jött a Brikka + Hario Skerton.
    Pár hete gondoltam, hogy veszek valami "belépő" kávégépet, így lett egy használt PID-es Gaggia Baby.
    Aztán megtudtam, hogy a Hario Skerton nem az igazi az espressohoz, így rászántam magam egy darálóra. Ha már daráló, akkor olvasgattam, kérdezgettem és az jött le, hogy egy Iberital Challenge ugyan megtenné, de úgyis mást akarok majd elég hamar, így sikerült beújítani egy Mazzer SJ-t (ma hozza a futár), a GB árának 1.4x-ért, pedig egyáltalán nem terveztem még 2 hete. Na meg jön a rakás apróság, kosár, stb, ami kell :D

    Amúgy napokban gondolkoztam, hogy valamelyik fórumon olvastam, hogy a Nespresso milyen rohadt drága, mert csak 5-7 g kávé van egy kapszulában, és ezt felszorozva kg-ra 20k/kg környéki árat kapunk.
    Így nézve valóban drága. Viszont ha azt nézem, hogy a 8-10k/kg-s kávéból mennyi kell (most épp 14g körül használok) egy espressohoz, akkor máris fordul a kocka :)
    (és akkor még arról nem beszéltünk, hogy hány 14g-s adagot dobok ki, ami szarul sikerült, bár remélem ez az arány idővel javulni fog :D)

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák