Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz KubanitoS #10014 üzenetére

    Szerintem meg olyan dolog ez, amit átlag ember nem tud rendesen mérlegelni. Én is azt mondom, hogy jobb ezt arra bízni, akinek ez a 'szakmája', na de ha valakiből balesetnél, főleg lakott területen kívül / autópályán / stb (mentőállomástól messze) ömlik a vér, azért csak nem lenne rossz rárakni valamilyen kötést, különben mire kiér a mentő simán elvérzik. Ha nem lélegzik, sokat már szintén nem árthatsz neki, de hátha sikerül a légzést helyreállítani (ha tuti perceken belül lesz ott profi, akkor nem biztos, hogy nekilátnék, de a semmi közepén azért más a helyzet). Most nincs igazán előttem minden, majd a jövőhéten rágom át jobban a témát, de hirtelen a legnagyobb baj ami eszembe jut, ha gerincsérültet mozgat valaki, no az tényleg elég gáz... vagy égési sérültet kenegetnek, vagy ha szegény embernek kilógnak a szervei és azt piszkálják, vagy nem is tudom, de azért ezek talán józan ésszel nem jutnak az ember eszébe.
    Nem véletlenül első segély: helyszínt biztosítani, nagy parát elhárítani, és mentőt tájékoztatni kell megtanulni, ami viszont szerintem igen hasznos, sokan egy baleset helyszínét nem tudnák rendesen leírni, vagy biztosítani, úgy meg aztán csak rosszabb a mentőnek...

    Az általad vázolt helyzetben meg tipikusan a 'kárfelmérés' talán a leghasznosabb, hogy legalább nagyjából tudj mondani valamit a mentőknek, aztán majd tájékoztatnak téged, hogy csinálj-e valamit, vagy sem, de valószínűleg azt mondják, hogy lásd el a legveszélyesebbet, a többit meg hagyd békén.

    De nem kell tömegszerencsétlenségre gondolni, azért jól jöhet a tudás otthon / munkahelyen is, egyszerűbb sérüléseket, szédülést, stb. azért nem nagy szám megtanulni kezelni, ne csak ugráljon meg pánikoljon az ember ha valaki összeesett, hanem fektesse ahogy kell, és jobban lesz perceken belül...

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák