Új hozzászólás Aktív témák

  • icecave

    nagyúr

    válasz máyköl #3368 üzenetére

    Hogyne érteném. Igazat is adok. Viszont attól függ, honnan vesszük magát a mintát.. persze, ilyen alapon végletekig lehetne szőrözni, ezért is mondom én is azt,hogy ha veszünk egy nagy átlagot, akkor is igaz az, hogy külföldön az emberek normálisabban állnak a dolgokhoz. Itt is lehet még folytatni, hogy "ó igen, az életszínvonal sokkal jobb, és gyakorlatilag ennek a vonzata az,hogy ott ennyivel, meg annyival más/jobb az emberek hozzáállása a dolgokhoz. Én azonban úgy vagyok vele, hogy attól,hogy valaki nem él olyan jól (átlag magyar embert alapul véve), még lehet normális, nemde? Persze, amíg ott tartunk, hogy a tini nem éri fel ésszel,hogy átadja a helyét egy idősnek, vagy egy felnőttnek azon jár az esze, hogyan húzhat le másokat a saját javára, addig hiába is tartom itt a hegyi beszédet.

    Csak egy példa: régebben évekig kijártam a saját demoscene csapatommal a németországi breakpoint-ra (demoscene verseny). Volt kb. 1000 ember, a világ minden tájáról. A lényeg az, hogy egyértelműen látszottak a különbségek tehetősebb és kevésbé tehetős emberek között, mégis, ha ott hagytad fél napra a 200k-s telefonod, meg a 400k-s laptopod az asztalodon, mikor visszamentél, még ott volt. 3-4 napos rendezvény, gyakorlatilag ki-be jártak az emberek, és egy lopásos eset nem történt. Vajon itthon mi lett volna...

Új hozzászólás Aktív témák