Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    Kicsit, hogy legyen téma, feldobnék egy kérdést. 1 hónapja, amikor itt a memória OC volt rendesen a téma, elértem valamit. Nem a legjobb, biztos van jobb beállítás is, de nekem az lett a 24/7-es RAM profil. Baráti feszekkel, nem rommá húzva mindig tudta a 63 63 61 GB/s-ot AIDA szerint. Azóta eltelt egy kis idő, cefet meleg lett, a windows-t belaktam, már minden szir szar megy a háttérben, és kapott egy új BIOS-t. Gondosan felírtam mindent, ugyanoda állítva hibázott a RAM stressz teszten, így nagyon picit módosítottam. 2 programmal tesztelem a memória sebességet, egyik az AIDA, másik a MaxxMem. 99.99%-ban ugyanaz a beállítás, Maxxmem ugyanazt a pontot illetve sebességet adja, de az AIDA sokkal vacakabb eredményt ad. Ez lehet azért mert meleg van? 7 perc a RAM stressz, 36-37C-ra emelkedik, régen is addig ment. Esetleg mert nem egy szűz, tiszta windows már? Valaki a Giga tulajok közül frissített már? Minden típushoz adtak ki új BIOS-t. Frissítés előtt nem méregettem, már arra is gondolok, hogy az új BIOS rosszabb. Csatolok egy képet, ahol az alsó, egy régi fotót beillesztettem, felső pedig az új mérés. AIDA lehet egy vacak, sok helyen a MaxxMem-et "mutogatják", mint mem sebesség. 62 61 59 GB/s amit most el tudok érni, azért szebb volt a 63 63 61. Az uncore az új, mai mérésben már 47, tehát még gyorsabbnak kellene lennie, ehelyett még így is lassabb. 45-on a MaxxMem ugyanazt méri. Erre valakinek vmi ötlet? Nem halok bele, így is elégedett vagyok, de ha ennyi volt, akkor most is legyen már annyi. A 4400MHz-es OC profil is gyengébb, 66 68 64 helyett 65 66 63 lett, az is visszaesett. Elképzelni sem tudom, miért lett gyengébb, teljesen ugyanazok a beállítások vannak a BIOS-ban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák