Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #818 üzenetére

    Alapvetően azért felfelé megy az ingatlanok ára (láttad mostanság a garázsok árát? Lakótelepek környékén rakétaként lőnek ki, bérelni meg kb kihalásos alapon lehet) az ilyen CSOK és társai csak ráraknak.
    Egyébként nem mondanám, hogy nyugaton drágábbak az ingatlanok, pláne az elérhető fizetés fényében nem. Ott inkább a kultúra olyan, hogy csak bérelgetnek. Begenzben simán vannak annyiért lakások mint Budapesten, csak épp Budapesttel ellentétben egy olyan orsztrák településről beszélünk ami (amellett h sokkal szebb mint BP), a svájci, német határon van és Liechtenstein is egy ugrása van csak.
    De mást modnok, ismerősömnek van franciaországban Grenoble-ben egy háza és egy lakása is. 15 éve van kint, emeleltt család is van, mégis összetudta hozni magának.
    Valahol olvastam/hallottam pár hónapja, hogyha MO-n most anynit kéne dolgozni egy házért/lakásért mint az 1980-as években, akkor 1 milla körüli netto fizetéseknek kellene lenniük a jelenlegi ingatlan árak mellett. (mondanom sem kell, ismerve ezt a nyomorult szar országot, ha holnaptól netto 1 milla lenne a minimálbér, akkor minden ingatlan ára azonnal kapna egy 5× szorzót, plusz kb minden másnak is az ára mert miért ne... önsorsrontás lenne az egész. Néha at gondlom, hogy MO azért nem fog sosem kijönni a kátyúból mert az itt élő birkák valójában nem is szeretnék. )

    A #805-ben linkelt fóliás tanya áralakulása azt mutatja, hogy a tulaj mostmár nem árulni, hanem eladni szeretné*. Figyelembe véve, hogy már 1+ éve hirdeti még ingatlanossal is, szerintem nem lehetett valami nagy rá a tolongás, ha egyáltalán volt.
    Anno ingatlanos koromba beesett egy ház amit már 5 éve(!) árult a tulaj, mikor megunta és hozzánkfordult. Persze mondanom sem kell a probléma forrása az volt, hogy durván túlárazva hirdette, reálisan kb a felét érte... mikor erre felhívtam a figyelmét elkezdett duzzogni, aztán mondtam neki, hogy nem gondolja, hogy az egy jel, hogy 5 éve nem tudja eladni? Az meg, hogy ingatlanos vagyok azt jelenti, hogy segítek az eladásban, nem azt, hogy az általa megálmodott (álom) áron eladom. (pedig a százalékos jutalék miatt nekünk is nyilván jobb volt minél többért meg el az ingatlan)

    * esteleg az ingatlanos gyakorolt rá nyomást, nekem is az volt amelyik tartósan nem vonzotta az érdeklődőt ott a kedves eladót megpróbáltam rávenni az árcsökkentésre, lévén mindkettőnknek az az érdeke, hogy elmenjen az ingatlan. (Sőt, nekem kifejezetten ez volt az érdekem, nem volt öröm valaminek a kiemelt/fizetett/prémium hirdetését hónapokig hosszabbítgatni (ráfizetéssel a saját zsebemből), hátha egyszer észreveszi végre valami madár)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák