Új hozzászólás Aktív témák

  • szupersanyi

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van jelenleg egy Asus K501XL DM045D laptopom +8GB RAM-mal, de sajnos már nekem kevés ez a gép és szeretnék egy újat.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Fél éven belül, nem olyan sürgős.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? 300k körül. Hosszú távra szeretném, szóval ha muszáj, feljebb tudok menni.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Idén fogok érettségizni, gazdaságinfora tervezek menni a Corvinuson, tehát programozásra is használnám tanulás mellett. Mivel hosszú távra tervezek, ezért irodai programok, stb. munkára is.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszanék rajta.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Kb. 13", minimum full hd, matt és IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem minden nap, de azért hordoznám néha.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Semmi vagy Windows
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Mindenképpen SSD, örülnék a fél terrásnak, de ha ilyen árban nincs, akkor valahogy túlélem kicsit kisebb tárhellyel is. Minimum 8GB RAM. Optikai meghajtóra nincs szükségem.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI legyen rajta, de az gondolom úgyis van szinte az összesen.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Ha van hozzá garancia, akkor használtról is lehet szó.

    Ezt írtam a Milyen notebookot vegyek? topikba, de senki sem válaszolt még. Környezetemben sokaknak van Thinkpadje és mindenki szereti, ezért gondoltam, hogy ide is írok. Ilyen feltételek mellett ti milyen típust ajánlanátok?

Új hozzászólás Aktív témák