Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    Na, ma délelőtt ismét túlzottan ráértem, így eljátszottam a Win10-zel. :D
    Most magyar változatot tettem fel (amúgy ragaszkodni szoktam az angolhoz).

    Ezúttal netkapcsolat nélkül ment fel, és kikapcsoltam, hogy szedhessen magának eszközillesztőt.
    Win 7 kompatibilitási módban, valamint adminként futtatva a telepítőket a következőket tettem fel:
    Power Manager 6.36 -> hibátlan
    Switchable Graphics driver (google alapján a legújabbat szedtem) -> hibátlan
    Access Connections 6.25.65 -> hibátlan

    A PM-nél rögtön felajánlotta a Win a hiányzó .net Framework (3.5) telepítését (ez sok TP szoftvernek, és a CCC-nek is kell), amit hibátlanul fel is tett.

    Működik a VGA-váltás, nincs fagyás, gyors, reszponzív, Catalyst Control Center is megy (mondjuk egyelőre az alap driver van fent, a FireGL-es, amit feltett a Switchable, de ha ez megy, menni fog a sima Mobility Radeon driver is).

    Radeonnal használva is hűvösebb a gép, mint Win7 alatt, ez furcsa. Kevésbé eszik CPU-t, mondjuk a Win7-tel sem volt bajom, de ez így hatékonyabbnak tűnik.

    Szóval ha valaki Win10-et akar használni régi gépen, abból már nem biztos, hogy gúnyt űzök majd, mert ezek szerint működhet a dolog, méghozzá kompromisszumok nélkül. :D

    Amit még nem próbáltam: ThrottleStop, illetve MSI Afterburner (Win7 alatt ez utóbbi képes egyedül GPU tuningot alkalmazni, ez nekem mindenképp kell majd, tehát ha nem fog menni, maradok 7-en).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák