Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Gondwana #7932 üzenetére

    -mármint mindkettőn 20MB/s-t átnyomva?

    -mármint network boottal?

    -a wifi egyébként biosból volt tiltva? nem tudom van-e jelentősége.

    -mennyit fogyaszt a wlan router? nekem csak 100 full duplexre telik, de az "itt szokásos" DC-n mérve 4.2w a router meg az adsl modem együtt. ezt azért úgy gondolom nehéz alulmúlni akármilyen wlannal.

    a T61 18.6w-ot fogyaszt (ez igazi DC fogyasztás) bedugva a routerbe, dokkal meg pár usb-s kütyüvel, kikapcsolt panellal. mondom, ez igazi, a DC adapter túloldalán mért fogyasztás. az akksin mért fogyasztásnak ilyen szempontból a gépen belüli összehasonlításon felül nincs sok relevanciája, mert nem tudod folyamatosan úgy üzemeltetni.

    a router 0.35A-ról 0.37-re emelkedett, mikor bedugtam egy ethernet portot és a max 600 kB/s-sel elkezdtem letölteni.

    a fentiektől függetlenül biztonsági és stabilitási okokból is inkább maradok a réznél. nem akarok felesleges küzdelmeket egy tv / video streaminggel, ami vékonykliensnél mindenképp szükséges lesz. az éppen aktuálisan szupererős wlan védelmeket eddig mind megtörték, arra sincs szükségem, hogy új kütyükért álljak sorban mikor a wpa2-t is megtörik botnettel vagy akármivel. nevezhetjük paranoiának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák