Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    volt korábban pár kérdésem a dokkokkal kapcsolatban. mostanra nagyjából tudom a válaszokat, gondoltam megosztom ha valaki rákeresne. bónuszként pár lényeges apróságot megosztok az ac/dc adapterrel kapcsolatban is.

    advanced mini dock:

    -fogyasztás elhanyagolható, 1w alatti.
    -dokkolva nem műx a noti vga és ethernet csatija, de az usb és fülhallgató igen.
    -a dvi csak digitális, a 4 analóg pinnek helye sincs. fullos kábellel nem kompatibilis.

    slim ac/dc adapter:

    -dugasz katasztrófa, mert dupla magasságban áll ki hátul.
    -minden kábelen van legalább 1 böszme bumszli. nem hengeres, hanem böszme. ugyanez nem jellemző az előző, még nem annyira slim ac /dc kombó adapterre.
    -az Y kábel a mobil párhuzamos töltéséhez szintén köcsög bumszli.
    -az Y kábellel a gyakorlatban csak a noti mögé lehet rakni a töltendő eszközt, mert max 10 centire lehet a noti (dupla magas) dugaszától. nevetséges.
    -az előző kapcsán próbáltam normál usb-s tipet és egy usb-b --> mini usb kábelt kombinálva tölteni egy mini usb-s eszközt, de azt nem akarta.
    -az Y kábel üresjáratban (tehát csak notival) +0,6w fogyasztás. szintén közröhely.

    az Y kábeles szenvedés frappáns vége az, hogy ha az ember rövidre zárja a normál mini usb kábel adat ereit, akkor az usb ún. dedikált töltő módba kapcsol és tölti a kikapcsolt eszközt is. pedig nekem végülis csak emiatt kellett volna valami egyszerű töltő.

Új hozzászólás Aktív témák