Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #109435 üzenetére

    Meglepődnél, de nem olyan sokat. :N Az akku 80% töltési limit, egyszeri, és opcionális, ha valakit nem zavar, ha hamar amortizálódik az akkuja, nem kell beállítani. :D
    A maximális órajel limitet beállítottam a vezérlőpultos energiagazdálkodási profilban, hogy akkuról 2,6Ghz legyen a maximum, egyszer kellett kimérni, hogy itt már elég jó a perf/watt arány, így ideális "turbózni" akkuról, most már automatikusan működik. A 12W power limit pedig egy profil betöltése XTU-ból, ami amúgy is minden nap el kell indítanom, ha már gyárilag teljesen feleslegesen elengednék short power limitre 44W-ig, ami szerintem kb. 20W-al több, mint az ideális. :D

    Én egyébként őszintén nagyon kíváncsi lennék, egy hasonlóan alapos user mit tudna kihozni egy aktuális AMD hardverből ehhez képest azonos körítés mellett. :K

    Alulfesz témát direkt nem írtam, van, aki -100mV-okról ír 8250U-val, nekem nem kedveli, de az előző 6600U sem kedvelte, így nem élek ezzel a lehetőséggel, fontos nálam a stabilitás.

    A "powersaver" csúszka amúgy elvileg az újabb Thinkpadokon automatikusan állítja ezt a limitet, amit én XTU-val piszkálok a T480s-en, de amúgy nem szeretem nagyon lehúzni a csúszkát, mert akkor azért rendesen komótosabb lesz a felhasználó élmény is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák