Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Tikakukac #106005 üzenetére

    "ha ledobok 10 ventit, akkor ezek hogyan lesznek makulátlanul kitakarítva majd újrakenve."
    Gyakorlatban a 10 random ventiből pár alapból bukó, mert golyóscsapágyas lesz. Ez mondjuk legyen a 10-ből 3. Lesz a 10-ből mondjuk 2, aminél úgy konstruálták, hogy nem tudod roncsolás nélkül megbontani, vagy elképesztő gyenge és megsérül. És van a maradék mondjuk 5, amit megbízhatóan, számtalanszor helyre tudsz rakni. A takarítást egyáltalán nem kell túltolni, a tengelyt egyszerű, a csapágyházba meg legrosszabb esetben is beférsz egy fogpiszkálóval, légy kreatív. ;) De ha el is marad sincs nagy gond. A lényeg, hogy úgy rakd össze, hogy legyen benne elég (azaz nem is túl sok, nem is túl kevés) és megfelelő minőségű (pl. belevaló, megfelelő csapágyzsír, pl. amit írtam) kenőanyag , visszarakod a zégergyűrűt ha van, és élvezed az ismét néma csendes ventit újabb évekig.

    "nem poénból nem csinálta egyetlen műszerész sem a cégnél"
    Persze, hogy nem. Én is csak úgy vállalom, és csak ismerős/családi körben (nem ebből élek), hogy ez vagy jó lesz, vagy nem és csak akkor, ha már csak mint utolsó lehetőség a csere előtt. Sok a kérdőjel, nem tudsz mire garanciát adni. (Céges környezetben ez nyilván komoly probléma, és a random ügyfélnek sem feltétlen egyszerű elmagyarázni, és ki tudja, utólag nem-e fogja így is a fejedhez vágni, hogy "de ő működött gépet adott le".) Ugyanakkor eddig két notebookon lett ez az "utolsó lehetőség", és mind a kettő azóta is hibátlanul teszi a dolgát. Nem túl nagy minta, de eddig ez a statisztikám. "Csak úgy", karbantartás címén én nem zsírozok újra ventit, főleg notebookban, mert azért benne van, hogy valami nem jön ki jól, és kuka a hűtés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák