Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Angie™ #71259 üzenetére

    Én anno Celeron 366-osról álltam át 466-osra :D A 466-os 525-ön simán ment (a 366-os meg 458-on :D ), sőt a 466-os képes volt 766-on bejönni, de 585 felett már nem volt hang, és 766-on már pár perc után fagyott GTA3 alatt is, meg simán Windows alatt is.
    A 366-osba és kezdetben a 466-osban is 192MB RAM volt akkoriban (a 366-os 32-al kezdtem), de a 466-osban később volt 768MB* RAM is egy rövid ideig, de huzamosabb ideig 384-el ment, ami akkoriban mindenhez is elég volt :)

    * Elmesélem már a 768MB storyját is, mert érdekes.
    2-3 haverral az volt a mániánk, hogy kb a város összes számtech boltját végiglátogattuk suli után (de minimum is a frekventáltabbakat) és begyűjtöttük az árlistákat. Majd egyik nap, nem emlékszem már h én vagy Árpi, de valamelyikünk kiszúrta, hogy a PC133-as 256MB-os SD RAM, hihetetlenül olcsó, mindössze 6200ft... nyilvánvalóan elírás volt 62 ezerről, de úgy gondoltam, hogy szerencsét próbálhatunk. Bementünk az említett üzletbe, és kértünk 256MB-os modulokat, amiket persze 62 ezerért akartak adni, de az árlistát elővéve megmutattuk nekik h nem így van, és szerencsénkre helyben volt nekik jó sok a hibás árlistából, szóval ott helyben elvettünk egy sajátjukat és megmutattuk h márpedig ez annyi, nem mi próbáljuk átverni őket, hanem ők minket, ha nem ennyiért kapjuk a memóriát. Szó, szót követett, fel lett hívva a főnök, részemről be lett lengetve a fogyasztó védelem, és végül hatalmas sóhajjal nyugtázták, hogy hajthatatlanok vagyunk, és kell a RAM. (Akkoriban még nem volt ez az árváltoztatós szöveg a listákon) 5db volt készleten, mind az ötöt megvettük, hármat én kettőt Árpi haverom. (A bolt egyébként mai napig megvan, tavaly több dolgot is vettem tőlük, HDD-t, fülest, stb.) Másnap az egész suli tudta h nekem 768MB RAMmom van, Árpinak meg 512MB, bár azt nagyon nem reklámoztuk, hogy hogyan és miért, de mindenkinek el lett újságolva. Megjegyzem akkoriban 64/128MB volt szinte mindenkinek, a 256 is nagyon ritka volt.
    Egy ideig örültem a 768MB RAMnak, bár az egy idő után redukálva lett és eladogatva (két modult eladtam a háromból), mert akkoriban WinME (és minden) alá is bőven sok volt ez, később 256+128MB RAMmal (mert ugye volt még egy 128-as meg egy 64-es modulom is, bár ezutóbbit már nem használtam) nyomultam sokáig. Akkoriban az a 384MB is nagyon soknak számított, mert akkoriban kezdett divat lenni a 128MB RAM, 256 csak az elborultabbaknak volt, annál több meg pláne kb senkinek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák