Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Czimby #66956 üzenetére

    Ac azért kell hogy tudja, mikor kapcsoltad be-ki az erősítőt. Ha megkapja az ac-t, néhány periódus hiánya után tudja, ha az erősítő saját tápjáról megy, fogalma sem lesz erről, a puffereken ott a fesz. a kikapcsolás után is jó darabig, kapcsolóüzemű tápnál is, amíg a primer elkók ki nem sülnek egy szintig, addig a táp dolgozik.

    Nem táp védelem, hanem a hangszórókimeneten az egyenpotenciált figyeli. Ha ez tartósan +-0,7V fölött lesz, az komoly végfok hiba, férebillent a tápközép, egy komolyabb hagyományos végnál akár a nyers +-30-50V is megjelenhet egy alsó vagy felső végtranzisztor zárlatnál, ez másodpercek alatt kinyírja a rákötött hangsugárzót, felütközésig kiugrasztja a mélysugárzót. Ez ellen is véd.
    Ha korrekten akarod, én ajánlom a kisteljesítményű segédtrafót, ha kapcsolóüzemű tápot használsz.

    terapeuta007,
    ezügyben megoszlanak a vélemények, én magam nem szeretem, nem a fülem hanem a hangszóró szemszögéből nézve hogy a végfok feléledései tranziensei, a +-5-10 voltot is elérhetik, nem hasznos. a hangszórónak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák