Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz darvinya #37495 üzenetére

    Akkor valamit igen rosszul írhattam. Dióda van ott egyenirányítónak, kettő is. Az érintkezőkön némileg egyszerűsítettem, illetve csak egy variációt rajzoltam fel, de természetesen négy egyforma akkut is lehet betenni, illetve két független ág lévén, egyik ág önmagában is használható.

    Nem tartalmaz kikapcsoló áramkört, csakhogy ezeknél nem is szükséges, mert olyan kis áramon tölt, ami nem képes túlfűteni az akkut, még napok alatt sem. Inkább az fordulhat elő, hogy egy nagykapacitású akkut fel sem tud tölteni rendesen. Meg állítólag ezek a nagyobb akkuk jobban is szeretik, ha legalább néha "odapörkölnek" neki. Túl alacsony áramon idővel memóriaeffektet is kaphat.

    Utána következnek a közepes áramú töltők, ahol már időzítővel kell védeni a cellát a túlmelegedés ellen, nagyobb áramon pedig -dU áramkörrel. (Egyebet most nem részletezve.)

    Tehát ezek nem annyira opcionális dolgok, hanem a töltőárammal, illetve azon keresztül a túlhevülés kérdésével van szoros összefüggésben.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák