Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Polllen #75777 üzenetére

    " Profi zenészek, profi eszközökkel mindig képesek hozni egy adott színvonalat, de annak az esélye, hogy pontosan ugyanazt játsszák el, kicsi."

    Nem is kell, ha így lenne, baromi unalmas lenne a zenei élet. És ennek sincs semmi köze a hangminőséghez.

    "Csak kettős mércének tűnik azt állítani, hogy az usb kábel cserénél halljuk a különbséget"

    Ezt végképp nem értem. Az USB kábel cseréje igen durva változásokat okozhat "hangminőségileg". Sokszor tapasztaltam, nem egy USB kábel cseréje után a fenti állításomat.

    "Ha valaki folyamatosan élőzenei koncertre jár, idővel hallani fogja - ha fizikailag képes rá - hogy ki mikor hogyan teljesít a zenekarból. És észreveszi, hogy nincs két egyforma koncert.

    Mivel én leginkább tanulók, (nem végzett zenészek) koncertjeire jártam, bizony soha nem volt egyforma színvonalú az előadás, de... attól még az iskola egy szem hangverseny/koncert zongorájának ugyanolyan volt a hangja, mint Bogányi vagy bárki keze alatt. Ne keverjük a zene/előadás színvonalát az általános hangminőséggel.

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák