Új hozzászólás Aktív témák

  • achilleuss

    tag

    Kész lettem a bandpass felújításával. Az erősítőt egy szakértő újította, kondicserék, potmétercsere, rca aljzat cserék, hűtőbordacsere nagyobbra, stb. Monacor carpower sp-302c hangszóróra lett cserélve a két Videoton Ha 31 1544-422 hangszóró. Azok nem igazán bírták a nagy teljesítményt. A nagyon mély hangoknál csörögtek. Teszteltem, járattam 100 órát sub beégető és finomhangoló hangokkal. Már az elején is egész jól szólt, de a legmélyebb hangok nem voltak igazán erősek. De most! Már az 5Hz-et is lehet hallani, aztán egyre erősebben a 10-et, 15-öt, 20-at...egészen 100 Hz-ig. Onnantól nagyarányú a hangerő csökkenés. De hogy miket tud ez a Prometheus-ban, ahogy száll fel az űrhajó, dübörög a szoba, reng a fal, már amikor azt hittem ez a max, akkor jött egy még erősebb hangzás. Ez szerintem 15-30 Hz között. Amikor a kisszobában járattam a beégetőhangokkal, 5-10 Hz-en nem hallottam a hangot, mert elnyomta az ajtóban lévő üveg zörgése. Persze ahol a házimozi van, ott minden stabil, nem zörög, hanem reng a ház, brutál. Először 30-35 Hz-en adta legerősebben a mély hangokat, aztán a sok járatástól a 30-35 Hz gyengébb lett és az alatta lévő 20-25 Hz kezdett kierősödni. A legerősebb hang 50-60 Hz körül volt, úgy hallottam, de most szépen kezdtek azok is kiegyenlítődni minden járatástól. A zárt rész ki van töltve teljesen kártolt gyapjúval, a subcső pedig a Piret Endre II.változattól 6 cm-el hosszabb, így mélyebbre hangoltam, mint azokon a terveken. A Videotonok ki akartak szakadni a dobozból az erős mély hangoknál, ez bírja. 33 Hz az fs-e, azt hittem nem adja majd a nagyon mélyeket a magas fs miatt. De szerintem a sok járatástól lejjebb ment az fs bőven, mert engedékenyebb lett a perem. Filmhez ez I.osztály. A Világok harcában amikor lő az UFO a lézerágyúval, vagy mi az :), az a hang is elsepri a szobát. Már kíváncsi vagyok minden dvd-mre, amikben dolgozik a sub, hogy melyiknél hogyan hangzik. A vastag függönyöket levettem a nappaliban a tv háta mögül is és a kanapé háta mögül is és belambériáztam mindkét oldalról a párnafaszerkezeteket. Rájöttem, hogy eddig tompák voltak a magas hangok, nem hallottam a részleteket, most minden apró részlet hallható. Ez a Denon 3910 dvd lejátszó és a Denon 3802 hm erősítő szépen összedolgozik. Nagyot léptem előre szerintem hangzásban, ahhoz képest ami eddig volt. Ja és az Avatar-ban és a King-kong-ban is brutál jól érvényesülnek ezzel a sub.-al a mély hangok. Elkészítettem a 2.8x1.58 m-es fakeretet a vetítővászonnak. Majd próbálgatom hozzá a vásznakat, melyik smakkol hozzá. Tartóállványt is készítek és a lambériafalra erősítem, a kanapé felé, a Hitachi Illumina PJ-TX300 projektorhoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák