Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Nemir Ombe #139921 üzenetére

    Az "akusztika" nem a sub-ok mennyiségén múlik/-tól függ ....

    Ezzel pl. tökre egyet is értek, viszont a T12 már nem a gagyi kategória... ;)

    Az lenne a lényeg, hogy betehetsz Te bármilyen drága, High-End hangsugárzót egy szobába, ha ott nincs rendbe téve az akusztika (gondolok itt szoba saját hangjára ), ott mindíg lesznek hiányosságok.

    Azt OLVASTAM hogy két subbal viszont csökkenthető a fésüszűrő hatás, anélkül, hogy bármit változtatnál az akusztikán.

    És igen, igazad van hogy ez egy sok összetevős dolog, kizárólag EQ-val nem lehet helyrehozni a frekvenciamenetet, többek között a fellépő fázisproblémák miatt sem, kizárólag hangsugárzók cserélgetésével lehetetlen jó hangzást elérni. De abban biztos vagyok, hogy ezzel Te is tisztában vagy ;)

    Tudom, most megint darázsfészekbe nyúltam, csak finoman ha kérhetném.

    Egyébként meg nem tartom rossz ötletnek Fapaci szolgáltatását igénybe venni, mert ahogy olvasom, mérésen kívül személyre szabott akusztikai tanácsokat is ad, lehet olyat is, ami megvalósítható...

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák