Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nemir Ombe

    addikt

    válasz alphamooncam #139962 üzenetére

    Azért "szoftveresen" nagyon sok mindent rendbe lehet tenni az akusztikával kapcsolatban .... pl. a korábban említett Elac 2090 saját bemérőrendszere 16 frekin mér 20-200hz között, állóhullámot kezel, fázist állít, stb. de ez egy nem olcsó sub .... de pl. az LX-es Pio AVR-ek is hasonlóan kezelik a mélyeket (bár nem annyira részletesen, mint az Elac), ezért egyszerű(bb)en lehet "puritistább" sub-ot is társítani hozzá rossz akusztika esetén is, de ez sem egy olcsó AVR .... sok esetben ezekkel/hasonlókkal egy csomó felesleges akusztikai panel megvásárlása viszont megsporolható, igy végeredményben nem szükséges többet költeni csak "más formában" kell .... 2 (vagy 4) sub-bal "egységesebb" mély/tér érhető el, de ha nem tudod azokat rendesen "összelőni", mert a hiányzik a megfelelő "technikai támogatás", akkor felesleges kinlódni velük .... az akusztikával is sokan ott futnak zátonyra, hogy hiába mérik/méretik be a helységet, a technika beállítási lehetőségei és/vagy a szükséges panelek/csillapítók mérete/elhelyezése nem megoldható, igy sokszor "félmegoldások" születnek, de egy csomó pénz meg elmegy "hardveres" kiegészítőkre, pedig "okos vásárlással" mindezek nagy része "szoftveresen" is megoldható lenne .... ;)

    Pl. egy konkrét példa: egy Pio LX79 mellett használtam egy Canton 1200-as sub-ot, teljesen jól be lehetett állítani a mélyeket minden egyéb "kiegészítő" nélkül, lecseréltem az AVR-t egy CA CXR200, ami nemhogy kevesebb, hanem szinte semmi akusztikai beállítást/korrekciót nem kínál és bármit is próbáltam, nem igazán lettek olyanok a mélyek, mint korábban (de körbepanelezni meg nem akartam a nappalit) .... igaz mostanában leginkább zenét hallgatok és arra jobb/jobban tetszik a CA hangja, de azért néha mozi is megy, ezért a Canton ment és jött helyette egy Elac 2070 amivel egyből megoldódtak a korábbi problémák .... a "hájend" dobozok és sub-ok meg nem arra jók, hogy sz@r körülmények között (is) jobban szóljanak (bár nem kizárt), hanem ha a fenti lehetőségek/technika adott, akkor akár minden "egyéb" nélkül is kihasználható az a "plusz" amivel többet tudnak .... ezért is van az, hogy 2-4 gyengébb sub-bal a "mennyisség" potolható, de egy komolyabb minőségét soha nem fogják elérni .... és ha reálisak akarunk lenni, akkor látható, hogy magyarországon újonnan cca. 200e Ft környékén "átlagos" sub-ok kaphatók és nem "kiemelkedők" .... ;)

    Hmm ....

Új hozzászólás Aktív témák