Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz zoltanz #36419 üzenetére

    Szerintem a hangosító ismerős sokat nem tud segíteni. Bár ma már azért digit keverőkkel dolgoznak ők is, ki tudja.

    A szoftver kb. mindegy, azonosan paraméterezve azonos eredményeket adnak (másképp nem is lenne értelme).

    Itt vannak használható infók: [link]

    #36424zeee
    A Radiotechnika hangszórója sem volt valami jó T-S paraméterekben, de az MNC mély vszeg még rosszabb.

    #36427zeltam
    Nekem mindegyik jól működött WinISD-ből is amit lehetett normálisan paraméterezni, a legutolsó verzió sztem nagyon jó lett, W8.1-nél működőképes. A BB6-nál van Manual, leír mindent.

    #36428bkercso
    Semmivel nem nehezebb egy passzív membrános rendszert modellezni, mint bármelyik másikat. A homokzsákos ötlet kicsit képtelen szerintem. Nyilván a doboztérfogatod adott, azt előre is el tudod dönteni, hangolni nem azt kell, hanem a PR-t mint más esetben a reflexcsövet. Kb 90%-ban ugyanaz az egész folyamat.

    #36429zeltam
    PR-t főleg akkor érdemes használni, ha reflexcsővel nem behangolható. Vagy más, akusztikai indokaid vannak rá.
    Nyilván a vízállóság nem kifejezetten az. :D

    #36430bkercso
    Ugyanúgy mérhető, mint a hangszórók.

    #36435zoltanz
    Szerintem átlag lakóterek vagy téglalap alapú hasáb helyiségek annyira egyszerűek, hogy fölösleges modellezni, úgysem tudod átalakítani, a falak általában fixek. Az állóhullámok, visszaverődések, vagy bármi más hanghullám csillapítása alap műszaki akusztika, elég egyszerű, nem hiszem, hogy tervezőszoftver kellene hozzá. Mérni esetleg kellhet, hogy ellenőrizd, amit csinálsz.

    Nem ismerem a linkelt anyagot, de ha valaki 5000,-ért megtanít két félév MSc mellékszakirány anyagára, úgy, hogy ő sem végezte el, akkor az gyanús, hogy túl jó ajánlat. :D Persze nem is ezt vállalja, hanem a szoftver működését, vagy ilyesmit ír.

    #36436
    Az első link nekem nem működött, a másodikat meg vagy tíz éve olvastam. :) Mit nézzek benne konkrétabban?

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák