Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Lite #35456 üzenetére

    A hangszóró típusától és méretétől függ. De minél mélyebbre megy és minél kisebb dobozban annál kisebb lesz az érzékenysége. Ezért külön erősített mélynyomóként érdemes megépíteni.
    A 2x16cm megoldás ugyan nagyobb felületű, mint egy 20cm-s, de szerintem zárt dobozban nem lehet elég kicsi F3-at elérni (F3 az a frekvencia ahol a hangerő a felére esik le.)

    Egy olyan hangszórót ismerek (birtoklok), amit zártban elég mélyre lehet vinni (f3<40Hz):
    [link RSS210HF-4 8" REFERENCE HF SUBWOOFER 4 OHM] - és megfizethető és nem kell hozzá nagy láda.

    A parts-express oldalán sok véleményt olvashatsz erről a hangszóróról: [link]
    A terhelhetősége nem túl nagy. A Basbox ajánlás szerint 16 literes zártban F3= 48Hz az ideális. A diyerek és szerintem is lehet lejjebb vinni, nekem 30 literes dobozban volt.
    A legdurvább megvalósítás amit felleltem házimozis diy-ben, ott TV alatti szekrénybe volt szerelve 4 db 2x2-be kötve.

    Nézegettem amcsi zárt mélyládákat is amik 40 Hz alá mentek szobában, de azok kb. 600K-tól indultak.

    Autós mélyládákban láthatsz "jobb" zártat is, de ott a 30-35 Hz-et nem nappaliban hanem a kicsi kocsiszekrényben érik el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák