Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Pete55555 #70501 üzenetére

    Így van áram az egy szinttel feljebb lévő zárt garázsomban, illetve tárolómban. A kocsit nem tudom már a tároló mellett tartani, elzavartak (okkal), a saját garázsomban a saját kocsiban akarom tartani (okkal), az autó szintjén pedig nincs kábeltálca, de hozzáférhető helyen még FK-táblát sem láttam. Cserébe osztatlan közös terület, mindenhez is hozzáfér mindenki is. Zárhatóra csináljam meg, meg akkor már feleljem meg a katasztrófadélemnek is, meg stb... Olcsóbb egy mobil töltőt eszkábálni, mint MÜ3-as csőben 30 méter kábelt vinni plafonon, falon, zárt dobozba tenni egy konnektort, meg egy másikba egy biztosítékot és egy nem hiteles fogyasztásmérőt, ami alapján havi/éves szinten elszámolni a közös költséget. Ehhez a manőverhez a lakóközösség írásos hozzájárulása kellhet szerintem (közgyűlési határozat), és a saját garázsomban még nem értem a 20 kWh fogyasztást 2 év alatt, pedig van ott állványos fúró, kompresszor, bütüző, porszívó, töltő, 40 W-nyi ledvilágítás, elektromos redőnykapu, stb.

    Inhouse: a jelenlegi akku újonnan került bele, az autó egy 2008-as S-Merci. Több autóban is van ilyen riasztó, mindre jellemző, hogy kb 3 hét állás után nem, vagy nehezen indul. Távfelügyelet, GPS nyomkövetés, meg amiről nem is tudok...
    A nagyobbik kaland akkor volt, amikor a döglöttre merült akkuval próbáltuk nyitni. A bal oldala a faltól alig 10 centire, jobb oldalon nincs kulcslyuk. Csomagtartót ki tudtuk még nyitni, de sedan, csomagtartóból nem dönthető az ülés, nem lehetett bejutni az utastérbe. Szivargyújtó csatlakozó van, de gyújtás nélkül nincs áram benne, így betápot se lehet adni. Bikázási pont a csomagtartóban nincs. Szóval egy csomagtérvilágítást bontottunk ki, a cérnavékony vezetékre a nagy bikakábel csipeszeit tettük rá, nyílt is a kulcs közelében az autó, meg ugye visított a riasztó is rögtön. Ez persze akkora áramfelvétel volt, hogy a cérnavékony vezetéken lévő csatlakozó el is égett. :))

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák