Új hozzászólás Aktív témák

  • LaliPapiMami

    csendes tag

    Sziasztok!

    Múlt héten bővítettem gépet és szeretném normálisan beállítani a ventiket, ebben kérem a segítségeteket.

    Alaplap: Gigabyte Z490M Gaming X
    Proci: Intel Core i5-10400 Core i5 2.9 GHz BX8070110400
    Videókártya: ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB GDDR5 192bit
    Memória: G.Skill Aegis 2x8GB 3200Mhz F4-3200C16D-16GIS
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    SSD: 250GB Samsung 850 EVO & Kingston A400 240GB (SA400S37/240G)
    Táp: FSP 400W HEXA+
    Optikai meghajtó: Pioneer DVR-221BK DVD-RW SATA OEM
    Ház: Cooler Master N400 NSE-400-KKN1

    Proci: gyári hűtő van rajta. BIOS-ban PWM-re állítottam (jó így? - az 'Auto' is ezt hozza), de azt vettem észre, hogy ha DC-re állítom akkor BIOS-on belül jobban felpörög a proci (~100-200 RPM), de játék közben mindkettő felpörög max-ra ha kell természetesen - nem tudom melyik a jobb választás.

    Játék közben turbo boost-al (4000-4100 Mhz) 50-60 Celsius között mozog a CPU hőmérséklet, de ha megterhelő akkor ez felmehet egészen 68 fokig is. (lehet lesz 70-80 is ha sokat nyúzom, de eddig nem volt ilyen) Kb. ezt figyeltem meg. Ez mennyire veszélyes? Egyelőre nem szeretnék venni plusz proci hűtőt ha nem muszáj.

    Ház: van egy-egy előlapi és hátlapi ventilátor benne (120mm, ha jól látom non PWM). A bios-ban az 'auto' beállítás DC-re állítja így 7-8-900 RPM között mozognak, de ha PWM-re állítom akkor felugrik 1100 körülire. Ez gondolom a max fordulatszám. Hagyjam DC-n? (vagyis Auto-n) Vagy az előlapit rakjam PWM-re, hogy fullon pörögjön, a hátlapit meg DC-re?

    Itt még ugye lehet állítani, hogy melyik szenzor alapján szabályozza a fordulatszámot. Azt olvastam, hogy nem érdemes CPU szenzorra állítani például, hanem system-en kell hagyni. Nekem van System 1 és System 2 érzékelő. System 2 mindig többet mutat kb 5 fokkal (bios-ban 42-43 fok), de a default beállítás a System 1 volt. Ezt átállíthatom System 2-re, ugye?

    Videókártya: itt nem tudom szabályozni a ventiket (vagyis még nem töltöttem le programot hozzá), de azt vettem észre, hogy játék közben 75-76 fokon működik a kártya (kb végig 98-99%-os kihasználtságon), a ventilátor pedig nem pörög max sebességgel (vagy csak ritkán). Gondolom leszabályozza magát, hogy ne menjen 75 fok fölé. Ez jó így, bírja hosszú távon ezt a hőmérsékletet?

    Előre is köszönöm a visszajelzéseket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák