Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Lackó86 #3693 üzenetére

    Neten CATIA-hoz vannak ilyenek, mindkét területre, catia.lap.hu-ról lehet indulni, továbbá google sokat segít benne.

    feri100: köszönöm ajánlatod, kihagyom. autóiparban dolgozom, még ha nem is a nagy gyáraknál, de azokhoz közeli helyeken. S tudom mit mennyi ideig használnak, s közben mennyit fejlesztenek. Utóbbi a fontos, nem a motorkód... Egyébként vannak ingyenes 2D rajzolók is, most nézegettem a nwten, így ha kell, lehet ilyet választani, akár AutoCAd helyett is, s ha nem kell több, akkor megoldva. Ellenben, ha már a megrendelő előírja, avagy a beszállító nem tud mit kezdeni a te fileoddal, akkor probléma van. Ezek a CAD rendszereknél már elég jól megoldottak, legalábbis amiket ismerek.

    Parcon:fröccsöntésre CATIA is jó lehet, bár a megfelelő szerszámtervező modulját még nem néztem.

    Agent T: az átláthatóság egy krédés, sokaknak nem tetszik, nem áll kézre, gondolkodásra a ProE, pl. nekem sem ment amikor kísérleteztem vele. De nem ez az indok ellene, hanem a túl sok, ha nem választják valahol. Szerszámtervezésnél is kérdés, milyen szerszámot tervezel? Esztergakést, lapkát? Azokhoz valóban nem kell túl bonyolult formákkal szöszölni, de egy többrészes, schiebereket tartalmazó fröccsszerszámnál már nagyon megéri, ha másért nem, a szerszámrészek útjainak megfigyeléséhez, egyszerű megállapításához. Több részes szerszámból kijövő, ferde fogazású fogaskeréknél már nagyon nem mindegy, avagy egy szerszámban több fröccsöntéssel készülő terméknél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák