Új hozzászólás Aktív témák

  • ML320

    aktív tag

    válasz luciferc #833 üzenetére

    Az üzleti élet megköveteli, hogy minden vevőt egyenlően kezeljek, ne tegyek köztük különbséget, legyen milliárdos csemete, vagy büdös paraszt. Ez sehol sincs leírva, de szerintem ez az elvárt. A boltos ne játszon istent.

    Emiatt lehet nyavalyogni, de jelenleg ez a törvény és kész, nem kötelező kereskedni. Ha meg nem tetszik a törvény, hát tessék lobbizni

    Ezt csinálom... És próbálok lobbizni, ha visszaolvasol, tapasztalhatod. Sajnos le vagyok szarva. Elhiszem, hogy ez a törvény sokkal kedvezőbb a vevőknek, így hülyék lennének kezdeni ez ellen valamit. Ugyanígy a politikusaink se szeretik a konfliktust, inkább nem is kezdeményeznek semmi olyant, ami az ő karrierjüket veszélyezteti. Itt is felvetettem már valamit és más fórumon is leírtam ezt. Válasz eddig senkitől semmi...
    A Mio PDA-d pont jó, mert forgalmazóhely vagyunk, és a gúnyos megjegyzésekre és is csak csöndesen válaszolok: nálunk két év a garancia. A vevők még mindig nem jöttek rá arra, hogy termék és termék között is van eltérés. Mi maximálisan a vevő igényeit próbáljuk kielégíteni, de ez csak így egy bolt. A konkurenciánál vett termék kicseréléséről egy társunk külön rémtörténetet tudna írni, azt meghagyom neki. Viszont egy-egy ilyen gennyes húzás miatt ''olyan mocsadék állapotok vannak a számtech piacon amilyenek vannak''. Te arrogáns hülyeségnek veszed a felajánlott cserét? Én meg sok arrogáns vevővel találkozom, akinek ha kicserélem újra a terméket, még feljebb áll, hogy miért nem kap nagyobbat. Talán azért, mert köcsög a boltos? Nem, sok esetben a vevők haszonleső viselkedése miatt kerül vissza a termék, és az ilyen alakok miatt van sok helyen olyan viselkedés, amit te elítélsz - joggal!!! És ha érdekel, joggal vagyok büszke arra, hogy anno az ügyfélnek tudtam szerezni egy alaplapot egy hét leforgása alatt. Megértette, és mivel neki az alaplap darab-darab, így most is boldogan használja a gépet. Az a lapka a boltunké, így a mi pénzünk áll benne. Jogszabályszerűen járjak el, és a lapka árát adjam vissza? Ebből még nem lesz gépe.... A nagykerre meg semmi nem vonatkozik...
    És még folytathatnám. Meséljek arról, hogy szar a router, hiszen az internet szolgáltató szerint semmi gond sincs? A router tökéletesen működik... A végén kiderül, hogy a szomszéd már megvette, így inkább visszahozták, mert nem kell. De nem lehetett volna ezzel kezdeni... Alaplap máshonnan való, az ügyfél kibulizza, hogy átkonvertálják neki egy PCI-E-re. Szuper, márcsak azt kéne elintézni, hogy az AGP-s karit is kicseréljék. Elegendő behozni, hogy melegszik...
    A vevőnek mindig igaza van. És elég a fogyvédhez olyan benyögéssel bemenni, hogy félretájékoztattak... Már jönnek és büntetnek, mert persze a fogyvéd csak a boltokat támadja. Még nem láttam se multinál, se nagykernél olyan szintű ellenőrzést, ami nálunk szokott lefolyni.
    Vagy a szomszéd is ilyen kártyát vett, neki 4532 a 3DMark értéke, nekem meg 4466. Biztos át lettem b****va!!!
    És meséljek arról, hogy a srác behozta a kártyáját, hogy eldurrant egy kondi? Elintéztem a cserét, a végén akart adni egy ötezrest, de még azt sem fogadtuk el. Látszott rajta, hogy jól esett neki. Vagy mi a véleményed erről: cserébe adtam egy kártyát a javítás idejére a kuncsaftnak. Persze a kártya matricái a gépén voltak, mikor visszahozta. (az vigasztal, hogy tényleg buzi, így nyugodtan mondhattom rá ;] )
    A boltos alapból nem szivatni akar. Sőt, inkább sokszor minket szivatnak (megsütött alkatrészek, vélt hibák...). Ennek ellenére nem az az érdekünk, hogy húzzuk halasszuk a kicserélést. Sőt, ami neked jó, nekünk meg nem rossz, az ellen miért tegyek? Nem vagyok tipikus magyar ember, és ha már pár helyen felfogják az itt leírtakat, akkor már volt értelme ennyit gépelnem. Ahogyan te azt érzed, hogy én törvénytelenül, nagy szavakat használva kamuzok itt, én azt látom, hogy a te véleményedből csöpög a rosszindulattól, és hiába is mondanék bármit, te nem tudod elfogadni. Biztos igazad van, de csak egy szintig. Mindig lesz a másik által felhozható ellenérv...

    Ember tervez, Isten perverz...

Új hozzászólás Aktív témák