Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz ML320 #832 üzenetére

    Milyen egyenlőség elvét? hol van ilyen elv? azt ajánlasz fel a delikvensnek, amit akarsz, legfeljebb ő nem fogadja el. Magyarázd már el, hogy milyen jogszabály, vagy etikai elv alapján kell nekem elfogadnom a 160-as vinyót ráfizetéssel, ha a 80-asnak is csak 20%-át használtam??? Csak azért hogy a kereskedőnek jó legyen? mint már mondtam, lehet választani, vagy visszaadod a vételárat, vagy felajánlasz egy nagyobbat, ha nincs ugyanakkora, de ráfizetés nélkül. És közben lehet menni lobbizni, hogy még inkább a kereskedők érdekét védje a törvény. Mert azért remélem elismered, hogy a legutóbbi változtatás sok mindenkinek jó volt, kivéve a vevőt.

    Károsult társunk valószínűleg többek között azért is érezte korrektnek a beszámolást, mert olyan mocsadék állapotok vannak a számtech piacon amilyenek vannak, és azokhoz képest ez szuper megoldás. és tudod mit, én is ráfizetnék akkor, ha a 160-as vinyóval jobban járok, de ha az van, amit írtam, és a 80-asból is csak 16-ot használtam, akkor egy fillért nem lennék hajlandó fizetni.

    Ha a delikvens nem fogad el egy ilyen cserét, attól a bolt még betartotta a játékszabályt, hiszen ő törekedett a megoldásra.
    ez arrogáns hülyeség. a bolt jogszabálysértő megoldásra törekedett, vagyis nem törekedett megoldásra. a ráfizetés követelése jogszabálysértő, és mint ilyen nem megoldás.

    Boltban dolgozom. Van pl olyan garintézésünk, ahol 2006.12.08. óta van fent egy SocketA alaplap. Ott a szervíz megjegyzése: ''Cseréljük''. Csakhát nincs mire...
    normális bolt esetében (amelyik nem csak pénzmosásra irányul) ilyen elő sem fordulhat, ugyanis már régen visszaadták volna a pénzt. súlyosan jogszabálysértő amit tesztek! és még büszke is vagy rá. :(

    Nem tudjuk beépíteni az árba az ebből felmerülő költségeket. Olyan árérzékeny piacon élünk, hogy néha a vevő már 10Ft-ért a saját anyjával...
    Duma. Építsétek be, és reklámozzátok, illetve igyekezzetek kiszorítani a piacról a nem odavalókat. Nyugodtan rá lehet az ilyen cégekre küldeni az apeh-ot, fogyvédőket, mindenkit. Megjegyzem most fizettem 4000Ft-tal (kb 5%) többet egy Mio P550m-ért, mert a hivatalos importőr hozta be és a garanciális szervíze itthon van (remélem nem verték át a fejem...), nem küldözgetik ki a jóisten tudja hova hónapokra. nekem ez megért ennyit. Hogy honnan tudtam egyáltalán erről? reklámozták magukat, hogy ők bizony ilyenek. (megjegyzem szánalmas, hogy több kiskerben gőzük nem volt arról, hogy a PDA garanciája hogy intéződik adott esetben, nesze neked vevőcentrikusság).
    Amúgy meg nagyon nagy kamu, hogy nem tudjátok beépíteni az árba. Ugyanis be van építve, csak a nagyker építette bele, akivel szerződésben álltok. Az a ti bajotok, hogy nem tudjátok a jogaitokat érvényesíteni a nagykerekkel szemben, fogjatok össze.

    Jó lenne ha a kereskedők a fejükbe vésnék: garanciális idő alatt az eredeti állapot helyreállítása (javítás, csere, bármi más) nem kerülhet egy fillérjébe sem a vevőnek. Emiatt lehet nyavalyogni, de jelenleg ez a törvény és kész, nem kötelező kereskedni. Ha meg nem tetszik a törvény, hát tessék lobbizni.

Új hozzászólás Aktív témák