Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz MTbc #800 üzenetére

    Hát ha náluk működött és ezt te láttad is, akkor működik. pont. Szerintem ilyenkor még a bevizsgálási díj is jogos.
    Az, hogy nálad akármilyen külső ok miatt nem műküdik az nem a bolt hibája.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • MTbc

    senior tag

    válasz sasa311 #801 üzenetére

    De akkor is van valami hibája mert másik karival meg müxik csak ezzel a szarral nem.

  • Shadows

    senior tag

    válasz MTbc #802 üzenetére

    haz aeszköz jó abban amiben tesztelték előtted PONT

    ha hazaviszed nem megy a te cuccaiddal nem a várárolt áru a rossz hanem a te cuccod nem kompatibiles nem szeretik 1mást stb

    én pl nagykerbe felnyomtam 1 x1300pro-t agp- nemn megy viával de sehogy minden másban ok csak viáába nem és nem fogadta el a nagyker

    Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

  • sasa311

    veterán

    válasz MTbc #802 üzenetére

    semmi hibája nincs, valószínűleg a te cuccoddal nem kompatibilis.
    Egy próbát megér, hátha kicserélik a boltban neked valami másra, ha nem akkor nyeld be az árát.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • MTbc

    senior tag

    válasz sasa311 #805 üzenetére

    Az lesz :)
    De valszeg az adsl modem nem tetszik neki nem a gép nem kompatibilis vele.

  • #32577792

    törölt tag

    sziasztok

    van-e valakinek arra vonatkozólag tapasztalata, hogy mi van abban az esetben, amikor egy alkatrészre a kisker 1év garit ad, de a nagyker meg 3 évet?
    bevihetem én a nagykerbe a hibásnak vélt alkatrészt, természetesen minden papírjával együtt? vagy ne is próbálkozzak?

  • #32577792

    törölt tag

    válasz #32577792 #807 üzenetére

    szóval probléma megoldva, telefonon felhívtam őket, bevihettem az alaplapot, papírt sem kértek, kiszedték a gépből, megnézték és rögtön cserélték!!!
    nagyon korrekt eljárás volt!
    EXPERT KFT!!! :R :R

  • (Kolombusz)

    veterán

    Szevasztok!

    Ha vettem egy telót októberben a media marktban, ami most bedöglött és nincs Miskolcon szervize, akkor a Media Markt mondhatja azt, hogy sorry, de ne ide hozd, hanem a hivatalos szervizbe? Vagy köteles átvenni és felküldeni?

  • Ariadne

    őstag

    válasz (Kolombusz) #809 üzenetére

    Az az üzlet, ahol vetted, mindenképp köteles átvenni, hiszen vele kötöttél adásvételi szerződést, amikor megvetted, neki kell gondoskodnia a javításról - szervizbe vinni közvetleül a 151/2003. Korm. rendelet szerint csak lehetőség, nem kötelező. A kereskedőhöz pedig mindig viheted.

    Na persze ezt egyes üzletekben nem szeretik elismerni, de ettől még a szabály az szabály. :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Yahoo

    aktív tag

    Sziasztok egy olyan kérdéssel fordulnék felétek,hogy egy elfüstölt vinyót vittem vissza garancia reményében a Mistralba,ma azt mondta a srác h mivel nincs 80as samsunguk ezért levásárolhatom az árát!De most melyik árát?Azt amiért anno én vettem vagy a jelenlegit?Én az előzőre tippeltem, a Mistral meg persze h a második verzióra!Akkor valójában h is van ez?Inkább örüljek h a Mistralnál ennyit is elértem?:D Köszönöm válaszotokat!Üdv Yahoo!

  • sasa311

    veterán

    válasz Yahoo #811 üzenetére

    a számlán lévőt.
    és vissza is kérheted nem vagy köteles levásárolni


    a mistral még létezik? :Y

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • Yahoo

    aktív tag

    Ez tutkó???És mire hivatkozzak?Nekem határozottan mondta a srác h levásárolhatom a jelenlegi árát a cuccnak!Jobb lenne visszakapni az eredeti árát,max azt levásárolni,de azt, hogy a jelenlegi árát levásárolni semmiképpen nem akarom!!!!

  • ML320

    aktív tag

    válasz sasa311 #812 üzenetére

    Viszont ha a kereskedőnek ez anyagi veszteséget jelentene, a pénzvisszafizetést elutasíthatja. Gondolj bele, van egy két év garos DVD-író, ami 23 hónap után megpusztul. Mennyire jó biznisz lenne az árát visszakérni, és venni három újat! Ha a számlán lévő összeg vásárolható le, akkor inkább ne is vitatkozzon a vevő :DDD

    Ember tervez, Isten perverz...

  • Yahoo

    aktív tag

    Na de ezaz,sajnos!Nekem nem a számlán levő összeget ajánlották fel levásárlásra!

  • ML320

    aktív tag

    válasz Yahoo #815 üzenetére

    Ha cserélnék, egy zsír új terméket kapnál, kvázi most vennéd meg. Ha a jelenlegi bolti árat ajánlották fel levásárlásként, arra azt kell mondanom, szerintem korrekt. Arról lehet vitázni, hogy ebben az esetben miért nem ezt az összeget kapod vissza, hiszen ők semmi perc alatt eladják ezeket a termékeket, ellenben a magánszeméllyel. Ugyebár a számítástechnikában naponta is változhatnak az árak, így most a bolt nem fog neked visszaadni olyan összeget, amennyiért most lehetetlen eladni.
    De ha egy nagyobb vinyó árába beszámítják a mostani áron a régit, az miért nem járható? A 160-hoz képest pl csak pár ezres az eltérés.

    [Szerkesztve]

    Ember tervez, Isten perverz...

  • Yahoo

    aktív tag

    Valszeg az lesz, h rápótolok egy nagyobbra,csak sok helyről hallottam, h a számlán lévő ár illet meg!De ebben igazad van valóban!Örülök h a Mistralnál ezt is sikerült elérnem!Köszi

  • net84

    őstag

    válasz Yahoo #817 üzenetére

    teljesen jól tudod, a számlán lévő ár illet meg...
    Abban az esetben nem köteles a kereskedő visszafizetni a vételi árat, ha ez neki túlzott többletköltséggel jár. Itt most lehet vitatkozni, hogy mi a túlzott többletköltség.
    Kicsit visszaolvasok, hogy mi volt a ''történeted'' és a problémád és megpróbálok konkrét választ adni...

    No!
    A te esetedben jogos akár a vételár ''visszakövetelése'' is. Ugyanis a törvény kimondja, hogy abban az esetben, ha a kereskedő nem tudja azonos temékre cserélni, abban az esetben értékegyeztetéssel cserélheti másik termékre vagy visszaadhatja a vételárat - de ezt nem a kereskedő határozza meg ebben az esetben, hanem a vevő dönti el, hogy melyiket szeretné. Ha másik termékre történik a csere, akkor is a vételárat kell alapul venni.

    Azt azért halkan megjegyzem, hogy az egyik nagy webshop-os cég ellen tavaly indított fogy.védes mizériánk most zárult le. Elmarasztalást kaptak az ügyintézés miatt, majd megítéltek ~3k-t, ami minket kárként ér, de egy nyilatkozatban közölték, hogy nem áll módjukban kifizetni semmit. Nemrékiben az új eszköz is elszált, és 2-3 napos telefonváltás után és a fogyasztóvédelmi jogokból adott tanfolyam után visszafizették az eredeti vételárat...
    Ilyen herce-hurcába csak az vágjon bele, akinek rengeteg szabadideje van, és kötélből vannak az idegei.

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • ML320

    aktív tag

    válasz net84 #818 üzenetére

    Ez már a bolt hozzáállását tükrözné, nem? Ha ennyire egyszerű lenne a dolog, boldog boldogtalan venné a három év garis alaplapot, processzort, RAM-ot, VGA-t, HDD-t, majd a lejárat előtt egy héttel elég egy enyhe''villámcsapással'' helyreraknia, majd ártatlan képpel beállítani a boltba, hogy ''némmá, nem indúl!'' (Ezzel egy tanult kollégám példálózott :D )
    Ez után már nem a cserét kéri, és ugyebár az meg sem oldható, hanem az akkorik vételárat. Viszont ha a bolt felajánlja az új alaplapként/prociként... a csere lehetőségét, az jó, de mert az ilyen jellemű emberek kapzsik (egy jelenlévőkre ez természetesen nem vonatkozik), ezért mindenki a saját érdekeit védi.
    A vinyós ügyben, ha csak kb árakat nézek, akkor a 80GB 9ezer nettó, a 160GB 11ezer nettó. Ha a bolt nem tud 80GB-st produkálni, de felajánlja a nagyobbat. Na itt jön az értékkülönbözetként a jelenlegi két ár különbsége, amit épeszű ember elfogadna szerintem. Hiszen a problémája megoldódik, és még több helye is van. Más kérdés az, hogy szüksége van-e ekkorára, azaz ilyen helyettesítő termékre, avagy egyáltalán tudja-e használni. Pl: három év garos alaplap, de sehol sem kapható már olyan S478, amibe a korai P4 és Cel procik mentek. Itt ha cserél a nagyker, de az nem kompatibilis a jelenlegi rendszerrel, hát az ciki. De visszatérve a HDD-s esethez, itt a bolt így maximálisan eleget tenne a hibaelhárításra vonatkozó kötelezettségének. Egy 2005.-ös ilyen időszaki listát megnéztem, akkor az ominózus 80GB 12ezer nettó volt. Ha most azt az értéket követeli vissza a vevő, és utána 11 nettóért vesz egy 160-ast... Hát ez tényleg jó biznisz! Így mindenki a vételárat követelné, és a boltok tönkremennének.
    És ha jól emlékszem, egy viszonteladónknál volt egy ilyen balhé. LCD monitor. A 25ms értékkel rendelkező monitorra kiadott csereutalványra a nagyker egy 8ms értékűt adott. Az akkori ára 120ezer volt, a monitorok árzuhanását meg nem kell bemutatni. Itt érdekegyeztő tanácsig jutott a dolog, ahol viszont a fogyvéd is belátta, hogy a pénzre megy ki a dolog. Mert oké, hogy a boltnak a nagyker kicserélte a cuccot, de így ők ha visszafizetik az akkori vételárat, akkor 120-ért jutnak egy olyan monitorhoz, aminek 40ezres értéke van. A kedves vevő meg kaján vigyorral bemenne, hogy most akkor szeretne egyet rendelni...
    No, de a vinyós ügy ugyebár nem ilyen verziót mutat. Így most az inkább a kérdés, hogy a fórumtársnak mit ajánlanak fel...

    Ember tervez, Isten perverz...

  • Ariadne

    őstag

    válasz net84 #818 üzenetére

    abban az esetben, ha a kereskedő nem tudja azonos temékre cserélni, abban az esetben értékegyeztetéssel cserélheti másik termékre vagy visszaadhatja a vételárat

    Ehhez csak annyit jegyzek meg, hogy jogszabályban a javítás lehetetlensége esetén csak az ugyanolyan másikra való csere és a teljes vételár visszafizetése szerepel.

    Egyébként meg csatlakozom, valóban a számlán szereplő ár illeti meg a vásárlót.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ML320 #819 üzenetére

    Nem lehet kiinulni a jogszerűtlenül eljáró emberkékből, ilyen esetben bizonyítania kell a kereskedőnek, hogy a fogyasztó rongálta meg a cuccost, akkor visszadobhatja. Ha nem tudja bizonyítani, így járt, ezek a ma Magyarországon hatályos jogszabályok, lehet tiltakozni a parlamenti képviselőknél mondjuk, meg lobbizni a kereskedőknek kedvezőbbért, szabad a pálya...

    Más kérdés az, hogy szüksége van-e ekkorára, azaz ilyen helyettesítő termékre, avagy egyáltalán tudja-e használni. Pl: három év garos alaplap, de sehol sem kapható már olyan S478, amibe a korai P4 és Cel procik mentek. Itt ha cserél a nagyker, de az nem kompatibilis a jelenlegi rendszerrel, hát az ciki.
    Nagyon jól leírtad, miért is nem lehet és valszeg sosem lesz olyan jogszabály, amely bármikor is más termék adását kötelezővé tenné (ez nem csere, csere csak ugyanabból másik példány lehet). Más kérdés, hogy vinyónál meg dvd írónál azért nem nagyon van olyan eset, hogy az újabb példány alkalmatlan lenne. Én is fogadtam már el 2-3000-rel olcsóbb (és gyorsabb) új dvd írót a 2 éves gar végén meghalt régi helyett, de ennek is Lightscibe-osnak kell lennie pl., mert ez számított az előzőnél is, rendesek voltak az üzletben, nem szőröztem ennyin. De fontos tudni, hogy nem kötelezhetnek arra, hogy ilyen megoldást elfogadjak, ha nem akarom, mert jogszabály alapján jár a teljes vételár.

    Hát ez tényleg jó biznisz! Így mindenki a vételárat követelné, és a boltok tönkremennének.
    Khm, a boltoknak esetleg be kellene számítania a működési költségeikbe a szabályszerű működéssel járó költségeket. :U De nem szokták... Mutassak jogerős ítéletet a Bluefish ellen, amelyben a 2,5 év után végleg javíthatatlanná vált lejátszóm után a teljes eredeti vételárat ítélték meg nekem? ;)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • ML320

    aktív tag

    válasz Ariadne #821 üzenetére

    Az a gond a jogszabályozással, hogy úgy értelmezhetjük, ahogy akarjuk :DDD Csak tudod boltosként annyi negatív ellenpéldát tudnék felsorolni, és annyi jogszabályt máshogy értelmező, fellengzős, nagyképű... vevőt tudnék mutatni, hogy csak néznénk. Nem személyeskedés, nem is az itt jelenlévőkre vonatkozik :DDD Persze jönne az ellenpélda is, amikor a vevők mondják a garos horrotörténeteket.
    Ahogy leírtad, te elfogadtad az ''olcsóbb'', de paramétereiben jobb optikai meghajtót! Viszont most van a szervízben egy olyan VGA, amit az ügyfél úgy adott be, hogy kifagy, forró, meg egy rakás xar, és AGP helyett cserét kér PCI-E-re. Szerinted mióta megy a teszt rajta?
    És volt olyan esetünk is, amikor a fogyvéd kötelezett minket az 5GB HDD visszavételére, és miután visszakapta a vételárat, az említett kaján vigyorral vette meg a nagyobbat olcsóbbért. Itt csalódtam a rendszerben, mert így sajnos ki kell jelentenem, hogy a kereskedői hálózatot senki és semmi sem védi. Mi segítünk az ügyfeleknek, mert a cégfilozófiánk eljutott a tudatunkig, és a megoldásra törekszünk! Az ügyfélnek is megoldás kell, és idézőjelesen ez mindent megér neki. Az viszont, ha hülyének nézik az ügyfelet, hónapokig húzzák-halasztják a cserét, magyarán leszarják, az elfogadhatatlan. Maximum megérteni tudom, de elfogadni nem. A konkurens cégeknél vannak olyan dolgok, amikre én javasoltam a fogyvédes feljelentést, de ez másik sztori lesz...
    A boltoknak ezeken a költségeken felül be kell az üresjáratot is tervezni. A nagykerből bejön a cucc, áll egy hétig a polcon, eladjuk. Ha jövőre pont ebben a hónapban jön be, az a bolt kára. Cserélnie kell, nincs mese. Csak már így is annyi összeget kell beépíteni az árba, ami a működést teszi lehetetlenné. Árrés, környezetvédelem, ÁNTSZ, ... Egy idő után nem tudjuk tartani a versenyt és pl néhány konkurens cég szabálytalan működésével nem is akarjuk! Nálunk betartjuk a jogszabályokat, illetve az ügyfelekkel érzékeltetjük, hogy fontosak. Pár hetes gond után is visszaadtuk zokszó nélkül a vételárat (mi ajánlottuk fel!), mert még hasonló terméket sem tudtunk adni. De ezek mi vagyunk, és nem a többiek. Mindenki általánosít, de ezzel nem lesz megoldva megint semmi.
    Ha a kereskedő hivatkozik arra, hogy ez neki többletköltség, igaza van. Ha törekednie kell a 15 napon belüli cserére, hidd el, törekszik rá, de neki sincs nagyobb ráhatása, ha a szervíz vagy nagyker beleszarik mindenbe. Ő megteszi amit megtehet, ezt le tudom fogadni.
    A bolt/kereskedő van a két tűz között. Itt viszont már nem tudok jobbat, nem jogszabály, hanem egységes etikai kódex, vagy valami hasonló rák kellene, amihez az adott kereskedők tartanák magukat. Csere, ügyintézési eljárás, miegymás.. Minősítést kaphatnak, ami alapján a vevők már a nem megbízható kereskedői pontokat már nem látogatnák, vagy ha igen, nem panaszkodhatnak. Tisztulna a piac. Jobb ötletem nincs. Addig ez is egy szélmalomharc...

    Ember tervez, Isten perverz...

  • ML320

    aktív tag

    válasz Ariadne #821 üzenetére

    Még egy apró kérdésem volna, amit egy kis meditáció után csapott belém - akár egy villám!!!
    Ha van villámcsapás, és mondjuk egy három év garral eladott noti elpusztul, az alaplapcseréje horror ár, tehát a javítása nem gazdaságos. Ebben az esetben a biztosítót nagy ívben nem érdekli, hogy mennyiért is vettük a notit, nagy kegyesen kifizet rá kb 50.000-et.
    Ha viszont betojik az alaplap, akkor ugyanerre a notira (remélvén, hogy nem szerezhető bele alaplap), jogosan követeljem vissza az anno 400.000,- Ft-os vételárat és vegyek három újat? Bocsesz, de a jelen és múltbeli értéket most is egységesen kellene vennünk, és bár a fogyvéd nem foglalkozik ezzel a témával (annak ellenére, hogy a szolgáltatásokra is vonatkozik törvény), nyíltan látható, hogy nem megfelelő a jogszabályozás, illetve mindenki azt értelmez, amit akar.
    Egy ilyen eseben egy új noti paramétereit tekintve jobb, árát tekintve kevesebb, mint az eredeti. Itt egyértelműen bizonyított, hogy a kereskedőt pl jelentős veszteség érné. A jelentős veszteség szintén nincs definiálva a törvényben, és a te példád szerint ezt a működési költségbe be kellene számolni. A fórumon jelzett HDD esetében ugyebár két-három ezer forint körüli összegről beszélünk, ami semmi, az ember részegen borravalóként odaadja, viszont ez már 20-30%-os többlet! Gyorshajtásnál már jelentős, talán még a szüzességes is odalesz :DDD

    És amit tegnap elfelejtettem megjegyezni: Bár sosem a jogszerűtlenül eljáró emberből indulunk ki, de jelenleg a törvény jogszerűtlen anyagi haszonhoz tud juttatni embereket, és sokan ezt kihasználják. Evégett te, vagy más lehet akármilyen korrekt, a rendszer hibájából hátrányos helyzetbe kerülhet.

    Ember tervez, Isten perverz...

  • net84

    őstag

    válasz ML320 #823 üzenetére

    teljesen egyet tudok érteni veled...és érdekelne, hogy mi a külömbség a között, hogy a biztosító nézi, vagy gariztatás lesz...
    a fogyvéd és az ügyfél a vételárat veszi alapul, és azért veri a tamtamot, a biztosító megnézi a vételárat, megállapítja a noti jelenlegi értékét, és azon számol, vagy max. azon, hogy legalább, vagy ahhoz a legjobban közel álló teljesítményű noteszbukesz árának jó esetben a 90%-át fizeti ki...

    Olyan hézagos és ellentmondó a magyar jogrend, hogy értem miért nincs precedesn értékű per...pedig mekkor balhék lehetnének. A fél ország perelné a másik felét éveken keresztül.

    Read only...

  • sasa311

    veterán

    válasz ML320 #823 üzenetére

    Értem mit mondasz, de ez nem érdekli se a vevőt, sőt ha reálisan akarjuk nézni a dolgokat a viágon senkit nem érdekel, csak a boltot.

    Az a törvény, hogy ha
    a., Nem képes az eladó megoldani a 100%os javítást
    b., Nem képes a terméket ugyan olyanra cserélni

    Akkor a számlán szereplő eredeti vételárat köteles visszafizetni a vevőnek akkor is, ha 3 éve vette és holnap járna le a garancia rá.

    Viszont ha a kereskedőnek ez anyagi veszteséget jelentene, a pénzvisszafizetést elutasíthatja.

    Ezt nem tudom honnan szedted, de nem így van. Vagy ha így van légyszives mutass rá valami írást, de gyanítom ilyet nem fogsz találni.


    USA-ban pl. még ''hülyébb'' a helyzet, ott hetek, hónapok múlva is visszaviheted a cuccot és azt mondod mégse kell / nem tetszik / nem jó rám, stb... Az egyetemisták 3/4-e pl így öltözködik, hogy hetente cseréli a ruhatárát ^^ Annál még mindig jobb ez.

    [Szerkesztve]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • ML320

    aktív tag

    válasz sasa311 #825 üzenetére

    151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
    az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
    7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

    A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény hibás teljesítésre vonatkozó szabályai:
    306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosult
    a) elsősorban - választása szerint - kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát, és a szavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott kényelmetlenséget;

    Hogy a vevőnek is igaza legyen :DDD
    A fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézéséről szóló 49/2003. (VII. 30.) GKM
    1. A forgalmazó köteles a fogyasztót tájékoztatni arról, hogy a kijavítást vagy kicserélést a Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése értelmében - az áru tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.

    Csak a teljesség igénye nélkül, a többiről részletesen: [link] és azon belül a Dokumentumtár...

    [Szerkesztve]

    Ember tervez, Isten perverz...

  • sasa311

    veterán

    válasz ML320 #826 üzenetére

    Könnyen megeshet, hogy én értelmezem rosszul, de ez a törvény egy szóval sem említi, hogyha e boltnak többletköltség a csere, akkor mai áron és/vagy nem cseréli, főleg, hogy nem ad vissza pénzt ha az nem gazdaságos. :U

    Ez szvsz azt jelenti (fordítom szabadosan):
    A vevő szabad választás szerint kérhet javítást vagy cserét. Ha azonban ez lehetetlen, vagy aránytalanul drága lenne a boltnak teljesíteni a kérést, akkor nem válogathat. (a vevő)
    Magyarul ha beszarik az X cucc, és a vevő ragaszkodik ahoz, hogy újat adjatok ami mondjuk 30K de tökéletesen megjavítható 1500 pénzből akkor te nem vagy köteles újat adni. Vagy fordítva, ha valaminek a javítása 20.000 de az új 2000, a vevő meg ragaszkodik a javításhoz akkor sem vagy köteles javítani, kicserélheted a 2 ropis alkatrészt.

    Ez imo erről szól, köze nincs ahoz, hogy mai áron be lehetne számítani bármit is vagy visszautasíthatnád a pénzvisszafizetést. Ha nemtudod se javítani, de cserélni akkor pénzvisszafizetés van.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • ML320

    aktív tag

    válasz sasa311 #827 üzenetére

    Nos, az én olvasatom:
    ''figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét'' és azt, hogy ''a kijavítást vagy kicserélést - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni'' a két kulcsmondat.
    Visszatérve egy vinyó és egy alaplap példájára:
    Ha az S478-as alaplap helyett a bolt (pontosabban a nagyker/szervíz) egy LGA775-öt akar adni, az ütközik a második részbe, hiszen a régi proci kényelmetlenül fogja érezni magát, valamint a RAM és a VGA is inkompatibilis lehet... Ez esetben jogosan visszadobhatja az asztalra, és mert nincs újban ilyen termék, a bolt az eredeti vételárat adja vissza a vevőnek, az meg vegyen egy új lapot, a többit meg bebukta.
    Viszont a 80GB helyett azonnal cserélik egy 160GB-ra, és figyelembe veszik a termék hibátlan állapotban képviselt értékét, azaz egy jelenlegi árak közötti különbözetet kellene fizetni a cuccért, akkor a bolt hozzáállásából látom, hogy törekszik a megoldásra (49./2003. (7.) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze) , a vevőt szerintem nem hozza kényelmetlen helyzetbe, hiszen többletet kap többletért.

    Az viszont már más kérdés, hogy ha az alaplap nem tudja kezelni a nagy vinyókat, és a 80GB csak azért lett anno 80GB, mert cap limit állásban használható. Ez esetben megint az első részben felsorolt léphetne életbe, viszont ennyi erővel a lelki kötődést is felhozhatnák az ügyfelek indokként :D

    Itt jön elő az, hogy jelenleg a számítástechnika fejlődése a követhetetlen formában zajlik. Olyan árzuhanásokat és technikai fejlődéseket láthatunk, hogy néha már felfoghatatlan. És ugyanez vonatkozik a digi kamerákra, fényképezőgépekre, valamint rengeteg audio-vizuális termékre. Egy egységesebb szabályozás kellene. Most is vitatkozunk, hogy kinek milyen az olvasata, de még mindig nem tudom, a lenti HDD sorsa hogy rendeződött. A boltok ezt a működési költségbe nem tudják már bekalkulálni, és ha ilyen marad a törvényi rendelkezés, az részben polgári perek ezreit eredményezheti és/vagy megölheti a piacot. Én azért harcoskodom, hogy ha még nem is létezik a precedens értékű per, akkor is legyen valami, amihez mérhetünk. Részben a fent leírtakat mindenki elfogadja, csak nem tudunk egységes igent vagy nemet mondani. Mindig azt hallom, igen, de...

    [Szerkesztve]

    Ember tervez, Isten perverz...

  • sasa311

    veterán

    válasz ML320 #828 üzenetére

    Én tökéletesen értem mit mondasz.
    Arról is megvan a véleményem, aki visszaviszi a 80gigás vinyót, hogy szar, tényleg szar de olyat nem kap helyette, de a 160as nem kell neki, mert pénz kéne inkább (nevén nevezve az ilyen egy köcsög), de ez a törvény amit mutattál (vagy bármelyik) nem teszi lehetővé azt, amit mondasz, holott én is veled értenék egyet.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • Yahoo

    aktív tag

    Sziasztok!Nah itt vagyok!Sikerült pontot tenni a dolog végére!A HDD csere ugy történt h az új árán számolták be a Mistralba a 80ast és 4e Ft ráfizetéssel elhoztam egy 250GB-osat!Sztem igy megérte,illetve korrekt volt a bolt!Ráadásul a rack-em is megdöglött, valószínű az elfüstölt HDD miatt!Ezt ma vittem vissza,a srác lekapta a polcról az újat és adta 1:1-be érte!Érdekes dolog, h egy általam is úgymond nem igazán korrektnek tartott céget, egy segítőkész és vásárlócentrikus eladó mennyire bizalmassá tud tenni!Főként a mai hozzáállással...!Jelen pillanatban tehát le az összes kalapommal a békéscsabai Mistral előtt! :R
    Köszönöm nektek is a sok jogi tanácsot illetve egyéb véleményeiteket,tanácsaitokat,szerencsére nem volt szükség semmi cécóra!További szép napot!Üdv.: Yahoo

    Ui.:Elfelejtettem mondani, hogy a régi HDD beszámolása teljesen a szg. programjára volt bízva,tehát a gép egyből igy számolta az árát,ilyenkor az eladó sem tud sokat tenni!

    [Szerkesztve]

  • luciferc

    őstag

    válasz ML320 #828 üzenetére

    Viszont a 80GB helyett azonnal cserélik egy 160GB-ra, és figyelembe veszik a termék hibátlan állapotban képviselt értékét, azaz egy jelenlegi árak közötti különbözetet kellene fizetni a cuccért, akkor a bolt hozzáállásából látom, hogy törekszik a megoldásra (49./2003. (7.) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze) , a vevőt szerintem nem hozza kényelmetlen helyzetbe, hiszen többletet kap többletért.

    Nem értek egyet veled. Ha a 80GB vinyó elromlott, és te nem vagy képes helyette 80-ast adni, hanem adsz egy 160-ast, akkor az a te dolgod, de ezért az ügyfelet fizetésre kötelezni nem lehet! A jótállás lényege éppen az, hogy az ügyfél az összes ezzel kapcsolatos költséget már kifizette a termék megvásárlásakor. Hogy ez mennyire így van, azt az is mutatja, hogy lehet jól meghatározott pénzért plusz jótállást venni számtalan termékre. Szóval nem árt tisztában lenni azzal, hogy amikor a vevő megvette a terméket, akkor egyúttal vett vele jótállást is. Azt tehát kifizette (az más kérdés, hogy a cégek előszeretettel élik fel ezt a pénzt tartalékolás helyett, de ez engem mint vevőt nem érdekel). Ugyanis bár a törvény írja elő a jótállást, de minden kereskedő beépíti a jótállási esetekkel kapcsolatos költségeket az árba (jogosan). Tehát ha visszaviszik hozzád a 80-as vinyót, akkor felajánlhatsz neki nagyobb egyenlő mint 80-as vinyót, de pénzt nem kérhetsz. és még mindig jól jártál, mert a mostani 160-as vinyó könnyen lehet, hogy olcsóbb, mint visszaadni az eredeti vételárat.

    [Szerkesztve]

  • ML320

    aktív tag

    válasz luciferc #831 üzenetére

    A hivatkozásod pont az egyenlőség elvét sérti: ''felajánlhatsz neki nagyobb egyenlő mint 80-as vinyót''. Mostantól lehet versengeni! Az első rossz vinyós 250GB-t kap, az utánna jövő már csak 160GB-t, a többi meg ... :D Sőt, a bad sectoros HDD-ket meg mélyformázva adja vissza a nagyker. Néha már azt csinálom, hogy megsütöm az ilyen alkatrészt, mintsem egy javítottal szivassam az ügyfelet.
    A piac ott jön létre, ahol a kereslet és kínálat találkozik. Ahogy eggy hsz-szel előbb olvashattuk, a károsult társunk szerint a mostani beszámolás is korrekt volt. Ha a vevő elfogadja, akkor mi a gond? Aki meg egy ilyen ráfizetési ügyletet nem fogad el, az meg kettővel előbbi hsz-ban kapja meg magára a jelzőt :D
    Ha a delikvens nem fogad el egy ilyen cserét, attól a bolt még betartotta a játékszabályt, hiszen ő törekedett a megoldásra. Ha nem kell, akkor várjon. Majd csak jön olyan cucc...
    Boltban dolgozom. Van pl olyan garintézésünk, ahol 2006.12.08. óta van fent egy SocketA alaplap. Ott a szervíz megjegyzése: ''Cseréljük''. Csakhát nincs mire...
    Ahogy már többször kifejtettem: Nem tudjuk beépíteni az árba az ebből felmerülő költségeket. Olyan árérzékeny piacon élünk, hogy néha a vevő már 10Ft-ért a saját anyjával... Így egy becsületesen dolgozó bolt nem fog bevételt produkálni, és ha gondban van a vevő, akkor az kihez fordul? Az üres helységhez?
    A fő probléma: A 1959-es az alap törvény. Új kellene! És nem kitételekkel, feltételekkel, hanem egyértelmű utalásokkal. Kiemelten kezelve a javíthatatlan/cserélhetetlen eszközökkel, illetve betartandó határidőkkel, valamint szankciókkal. Viszont figyelembe véve a boltok érdekeit is!

    Ember tervez, Isten perverz...

  • luciferc

    őstag

    válasz ML320 #832 üzenetére

    Milyen egyenlőség elvét? hol van ilyen elv? azt ajánlasz fel a delikvensnek, amit akarsz, legfeljebb ő nem fogadja el. Magyarázd már el, hogy milyen jogszabály, vagy etikai elv alapján kell nekem elfogadnom a 160-as vinyót ráfizetéssel, ha a 80-asnak is csak 20%-át használtam??? Csak azért hogy a kereskedőnek jó legyen? mint már mondtam, lehet választani, vagy visszaadod a vételárat, vagy felajánlasz egy nagyobbat, ha nincs ugyanakkora, de ráfizetés nélkül. És közben lehet menni lobbizni, hogy még inkább a kereskedők érdekét védje a törvény. Mert azért remélem elismered, hogy a legutóbbi változtatás sok mindenkinek jó volt, kivéve a vevőt.

    Károsult társunk valószínűleg többek között azért is érezte korrektnek a beszámolást, mert olyan mocsadék állapotok vannak a számtech piacon amilyenek vannak, és azokhoz képest ez szuper megoldás. és tudod mit, én is ráfizetnék akkor, ha a 160-as vinyóval jobban járok, de ha az van, amit írtam, és a 80-asból is csak 16-ot használtam, akkor egy fillért nem lennék hajlandó fizetni.

    Ha a delikvens nem fogad el egy ilyen cserét, attól a bolt még betartotta a játékszabályt, hiszen ő törekedett a megoldásra.
    ez arrogáns hülyeség. a bolt jogszabálysértő megoldásra törekedett, vagyis nem törekedett megoldásra. a ráfizetés követelése jogszabálysértő, és mint ilyen nem megoldás.

    Boltban dolgozom. Van pl olyan garintézésünk, ahol 2006.12.08. óta van fent egy SocketA alaplap. Ott a szervíz megjegyzése: ''Cseréljük''. Csakhát nincs mire...
    normális bolt esetében (amelyik nem csak pénzmosásra irányul) ilyen elő sem fordulhat, ugyanis már régen visszaadták volna a pénzt. súlyosan jogszabálysértő amit tesztek! és még büszke is vagy rá. :(

    Nem tudjuk beépíteni az árba az ebből felmerülő költségeket. Olyan árérzékeny piacon élünk, hogy néha a vevő már 10Ft-ért a saját anyjával...
    Duma. Építsétek be, és reklámozzátok, illetve igyekezzetek kiszorítani a piacról a nem odavalókat. Nyugodtan rá lehet az ilyen cégekre küldeni az apeh-ot, fogyvédőket, mindenkit. Megjegyzem most fizettem 4000Ft-tal (kb 5%) többet egy Mio P550m-ért, mert a hivatalos importőr hozta be és a garanciális szervíze itthon van (remélem nem verték át a fejem...), nem küldözgetik ki a jóisten tudja hova hónapokra. nekem ez megért ennyit. Hogy honnan tudtam egyáltalán erről? reklámozták magukat, hogy ők bizony ilyenek. (megjegyzem szánalmas, hogy több kiskerben gőzük nem volt arról, hogy a PDA garanciája hogy intéződik adott esetben, nesze neked vevőcentrikusság).
    Amúgy meg nagyon nagy kamu, hogy nem tudjátok beépíteni az árba. Ugyanis be van építve, csak a nagyker építette bele, akivel szerződésben álltok. Az a ti bajotok, hogy nem tudjátok a jogaitokat érvényesíteni a nagykerekkel szemben, fogjatok össze.

    Jó lenne ha a kereskedők a fejükbe vésnék: garanciális idő alatt az eredeti állapot helyreállítása (javítás, csere, bármi más) nem kerülhet egy fillérjébe sem a vevőnek. Emiatt lehet nyavalyogni, de jelenleg ez a törvény és kész, nem kötelező kereskedni. Ha meg nem tetszik a törvény, hát tessék lobbizni.

  • Yahoo

    aktív tag

    válasz luciferc #833 üzenetére

    A cég illetve inkább az eladó javára szól az,hogy abban a pillanatban amikor cseréltem a HDD-t akkor volt 80as de nem kötelezett az 1:1-es cserére hanem felkínálta a választás jogát!Ezért tartom az árusító hozzáállását nagyon korrektnek,főleg a cég híréhez képest!

  • ML320

    aktív tag

    válasz luciferc #833 üzenetére

    Az üzleti élet megköveteli, hogy minden vevőt egyenlően kezeljek, ne tegyek köztük különbséget, legyen milliárdos csemete, vagy büdös paraszt. Ez sehol sincs leírva, de szerintem ez az elvárt. A boltos ne játszon istent.

    Emiatt lehet nyavalyogni, de jelenleg ez a törvény és kész, nem kötelező kereskedni. Ha meg nem tetszik a törvény, hát tessék lobbizni

    Ezt csinálom... És próbálok lobbizni, ha visszaolvasol, tapasztalhatod. Sajnos le vagyok szarva. Elhiszem, hogy ez a törvény sokkal kedvezőbb a vevőknek, így hülyék lennének kezdeni ez ellen valamit. Ugyanígy a politikusaink se szeretik a konfliktust, inkább nem is kezdeményeznek semmi olyant, ami az ő karrierjüket veszélyezteti. Itt is felvetettem már valamit és más fórumon is leírtam ezt. Válasz eddig senkitől semmi...
    A Mio PDA-d pont jó, mert forgalmazóhely vagyunk, és a gúnyos megjegyzésekre és is csak csöndesen válaszolok: nálunk két év a garancia. A vevők még mindig nem jöttek rá arra, hogy termék és termék között is van eltérés. Mi maximálisan a vevő igényeit próbáljuk kielégíteni, de ez csak így egy bolt. A konkurenciánál vett termék kicseréléséről egy társunk külön rémtörténetet tudna írni, azt meghagyom neki. Viszont egy-egy ilyen gennyes húzás miatt ''olyan mocsadék állapotok vannak a számtech piacon amilyenek vannak''. Te arrogáns hülyeségnek veszed a felajánlott cserét? Én meg sok arrogáns vevővel találkozom, akinek ha kicserélem újra a terméket, még feljebb áll, hogy miért nem kap nagyobbat. Talán azért, mert köcsög a boltos? Nem, sok esetben a vevők haszonleső viselkedése miatt kerül vissza a termék, és az ilyen alakok miatt van sok helyen olyan viselkedés, amit te elítélsz - joggal!!! És ha érdekel, joggal vagyok büszke arra, hogy anno az ügyfélnek tudtam szerezni egy alaplapot egy hét leforgása alatt. Megértette, és mivel neki az alaplap darab-darab, így most is boldogan használja a gépet. Az a lapka a boltunké, így a mi pénzünk áll benne. Jogszabályszerűen járjak el, és a lapka árát adjam vissza? Ebből még nem lesz gépe.... A nagykerre meg semmi nem vonatkozik...
    És még folytathatnám. Meséljek arról, hogy szar a router, hiszen az internet szolgáltató szerint semmi gond sincs? A router tökéletesen működik... A végén kiderül, hogy a szomszéd már megvette, így inkább visszahozták, mert nem kell. De nem lehetett volna ezzel kezdeni... Alaplap máshonnan való, az ügyfél kibulizza, hogy átkonvertálják neki egy PCI-E-re. Szuper, márcsak azt kéne elintézni, hogy az AGP-s karit is kicseréljék. Elegendő behozni, hogy melegszik...
    A vevőnek mindig igaza van. És elég a fogyvédhez olyan benyögéssel bemenni, hogy félretájékoztattak... Már jönnek és büntetnek, mert persze a fogyvéd csak a boltokat támadja. Még nem láttam se multinál, se nagykernél olyan szintű ellenőrzést, ami nálunk szokott lefolyni.
    Vagy a szomszéd is ilyen kártyát vett, neki 4532 a 3DMark értéke, nekem meg 4466. Biztos át lettem b****va!!!
    És meséljek arról, hogy a srác behozta a kártyáját, hogy eldurrant egy kondi? Elintéztem a cserét, a végén akart adni egy ötezrest, de még azt sem fogadtuk el. Látszott rajta, hogy jól esett neki. Vagy mi a véleményed erről: cserébe adtam egy kártyát a javítás idejére a kuncsaftnak. Persze a kártya matricái a gépén voltak, mikor visszahozta. (az vigasztal, hogy tényleg buzi, így nyugodtan mondhattom rá ;] )
    A boltos alapból nem szivatni akar. Sőt, inkább sokszor minket szivatnak (megsütött alkatrészek, vélt hibák...). Ennek ellenére nem az az érdekünk, hogy húzzuk halasszuk a kicserélést. Sőt, ami neked jó, nekünk meg nem rossz, az ellen miért tegyek? Nem vagyok tipikus magyar ember, és ha már pár helyen felfogják az itt leírtakat, akkor már volt értelme ennyit gépelnem. Ahogyan te azt érzed, hogy én törvénytelenül, nagy szavakat használva kamuzok itt, én azt látom, hogy a te véleményedből csöpög a rosszindulattól, és hiába is mondanék bármit, te nem tudod elfogadni. Biztos igazad van, de csak egy szintig. Mindig lesz a másik által felhozható ellenérv...

    Ember tervez, Isten perverz...

  • Ariadne

    őstag

    válasz ML320 #835 üzenetére

    Lobbizni nem itt kell, hanem a képviselőknél mondjuk, de ez már nehéz lenne a számtech boltosoknak, akik ügyvédre is sajnálják a pénzt, ha beperelik őket... :U A az ''alaptörvény'' formailag ugyan 1959-es, de milliószor módosították, a szavatosságra vonatkozó részt pl. épp az EU csatlakozás miatt. Ja, és hány kereskedő van tisztában azzal, mi is az a szavatosság? Az a bizonyos 3 év tartós fogyasztási cikkre, MINDENRE, összeghatár nélkül?

    A jótállást pedig a 151/2003-as Korm. rendelet szabályozza részletesen, plusz ott a 49/2003. GKM rendelet, ami mindkettőre vonatkozik. Ezeket kötelezővé tenném felmondani és értelmezni, mielőtt engedélyt kap valaki üzletet működtetni. Nyilván vannak a helyzettel visszaélő vásárlók, a kereskedőnek meg kell találnia a módszert, hogy elbánjon velük, de ez az ő problémája, de a normális vásárlónak hadd járjon már jogszerű ügyintézés... (Megjegyzem a magyar szabályozás a jótállásnál és a szavatosságnál is valamivel kedvezőbb, mint más európai országokban. Nálunk van pl. kötelező jótállás egyes árucikkekre az a bizonyos egy év - Európa más tájain viszont erre nincs szükség, ott ugyanis működik a kereskedők/gyártók által vállalt jótállás, ami nálunk mondhatni egyáltalán nem. Viszont azt is tudni kell, hogy legalább két éves szavatosság/jótállás minden EU tagállamban kötelező...)

    Egyébként én úgy látom, egyre több vevő van, akinek elege van a jótállásos ügyintézéssel sz*rakodó cégekből, és igenis megnézi, hol veszi meg azt az adott cuccot. Sajnos még nem ez a többség, de lassan csak feljövünk már egy normális vásárlói mentalitás szintjére, és talán előbb-utóbb a kereskedőknél is végbemegy ugyanez.

    Én elhiszem, hogy szivatják a kereskedőket, de tessék szépen érdekképviseleti szervezetet alakítani és fellépni egységesen jogszabálymódosításilag, meg a szemét nagykerek ellen, szabad a pálya! Sőt, a fogyasztóvédelmi törvény legújabb változatában kifejezetten szerepelnek az ilyen érdekképviseletek, lehet(ne) beleszólásuk a dolgokba, ha a kereskedőknek nem csak a szája sírna mindig, hanem tennének is végre valamit... :U



    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • luciferc

    őstag

    válasz ML320 #835 üzenetére

    Elhiszem, hogy ez a törvény sokkal kedvezőbb a vevőknek, így hülyék lennének kezdeni ez ellen valamit.
    Sokkal kedvezőbb a vevőnek? ezt honnan veszed? egyes részei esetleg. más részei meg totál hátrányosak, hogy más ne említsek, mint a törekedni kell a 15 napon belüli kijavításra dolgot. Ez piszok előnyös ám a vevőknek, ugye? Vagy az fáj, hogy pénzvisszaadáskor, vagy felajánlott levásárláskor (amit nem köteles elfogadni senki) az eredeti ár játszik? Ha a vevő annyiért vette, akkor miért járna kevesebb vissza? Hiszen a hibás, javíthatatlan, cserélhetetlen termékkel a szerződés nem teljesítetté vált.

    A Mio PDA-d pont jó, mert forgalmazóhely vagyunk, és a gúnyos megjegyzésekre és is csak csöndesen válaszolok: nálunk két év a garancia.
    A Mio cuccokra szinte mindenhol 2 év a garancia, a nagy különbség az importőr, és ennek következménye, azaz hogy itthon szervizelik, vagy külföldön. Tudod, hogy a ti általatok forgalmazott Miokat hol szervizelik? A hivatalos hazai importőr által behozott cuccok, vagy más hozta be?

    Te arrogáns hülyeségnek veszed a felajánlott cserét?
    Kérlek olvass figyelmesebben, értő módon. Nem a felajánlott cserét tartom arrogáns viselkedésnek, hanem azt a mentalitást, hogy ''Ha a delikvens nem fogad el egy ilyen cserét, attól a bolt még betartotta a játékszabályt, hiszen ő törekedett a megoldásra.''. Ilyen nincs, te felajánlottál valamit, amit vagy elfogad, vagy nem. Mint már mondtam, ha valakinek jól jön a nagyobb vinyó, gyorsabb ez vagy az, akkor általában rá fogja fizetni azt a pár ezrest. De ha ezt nem akarja, mert mondjuk semmi szüksége a nagyobb gyorsabb termékre, vagy esetleg nincs fölös pénze (mert miért kellene lenni??), akkor neked továbbra is a törvényes megoldás felé kell menned, nem pedig büszkén körbepillantgatni, hogy ''én törekedtem a megoldásra''.

    Én meg sok arrogáns vevővel találkozom, akinek ha kicserélem újra a terméket, még feljebb áll, hogy miért nem kap nagyobbat.
    Szard le az ilyeneket, ha te teljesen jogszerűen jártál el.

    A nagykerre meg semmi nem vonatkozik...
    Osztán miért nem? Szabályos szerződések jönnek létre köztetek amikor elhoztok egy cuccot. Tessék összefogni!

    És ha érdekel, joggal vagyok büszke arra, hogy anno az ügyfélnek tudtam szerezni egy alaplapot egy hét leforgása alatt.
    Erről eddig szó nem volt, olvass vissza. Amit írtál, az önmagában egyféleképp volt értelmezhető. Ha csak félinformációkat pötyögsz be, akkor így nem lehet vitázni. Ez a fajta vitastílus csak arra jó, hogy a másik szavának súlyát csökkentsd.

    A vevőnek mindig igaza van. És elég a fogyvédhez olyan benyögéssel bemenni, hogy félretájékoztattak... Már jönnek és büntetnek, mert persze a fogyvéd csak a boltokat támadja. Még nem láttam se multinál, se nagykernél olyan szintű ellenőrzést, ami nálunk szokott lefolyni.
    Ha jól tévedek, akkor a fogyasztóvédők azért fogyasztóvédők, mert a fogyasztókat védik. A kiskereket nem dolguk védeni első körben, szerintem. Nektek össze kell fogni, és egyrészt nem vásárolni azoktól a nagykerektől, akik szemetek, másrészt tessenek perelni. Vagy menjetek a gazdasági versenyhivatalhoz, ha erőfölénnyel való visszaélés van. De a fogyvédőkre kár várni, ti nem vagytok fogyasztók, viszonteladók vagytok.

    Ha a kereskedők minden szabályt betartanak, akkor nem kell félniük sem a fogyvédőktől, sem a köcsög vásárlóktól. De azt nem igazán csípem, amikor a kereskedő kötelezni akarja a vevőt valamire, ami nem jogszabályi előírás. Fordítva sem csípem, de az nem az én dolgom, én vevő vagyok. Én piszkosul felfogom és elfogadom, hogy keserűek vagytok a köcsög vevők miatt, de ez minimális mértékben sem lehet arra indok, hogy a normális vevőket hátrány érje. Lehet, hogy nálatok nem is éri, ez jó, nagyon jó, reklámozzátok magatokat így. De a többségnél még bizony megy a vevőkkel való packázás. Hidd el, egy korrekt és jó bolt híre elterjed, és egyre inkább ott fognak az emberek vásárolni még akkor is, ha mondjuk 5%-kal drágábbak vagytok.

  • net84

    őstag

    Látom szépen fajulgat a fogy.véd. törvény elemzése....
    Kicsit beleolvadnék, hiszen elég sokat foglalkoztam eme törvényekkel, értelmezésükkel. Vevő oldaláról és kereskedő oldaláról is ''használtam/használom'', betartatom/betartom.

    Nem egyszerű a kereskedők élete, főleg a számítástechnikában nem. Igen be lehetne építeni, csakhogy a vevők nagy részét sajnos Mo-n nem az érdekli, hogy milyen a garancia, hanem mennyi az ára.
    Erre jó példa a Mio vagy a notebook-ok esete... 2 év garos Mio-t forgalmazunk, magyarországi importörtől, magyarországi szervizeléssel (az eddigi szervízek pár nap alatt megvoltak). Noteszeknél a pár 10k-s külömbséget sem hajlandók sokan megfizetni, a plusz garanciáért.

    3 év szavatosság - én teljesen tisztában vagyok vele, hogy mi fán terem, de amikor bejön az ügyfél, veri az asztalt, hogy a komplett konfigba megdöglött tápegység, és szerinte 3 év garancia van az egészre (2 év 11 hónap és 20 napja vette), gyakorlatilag ott van, hogy 1 év, a szavatosság 3 év. Ezután felolvastam neki, hogy mi is van oda írva, de őt az nem érdekelte, csak az, hogy nem fog egy vasat sem fizetni a javításért, mert ez a rendeltetés szerű használat közben ment tönkre (igen, csak néha ki kellene takarítani) Jó! benyeltem a táp árát, nem vitatkoztam sokat vele. Majd legközelebb bevasaljuk rajt.

    ...és mi van azokkal a kicsinek éppen nem mondható netes cégekkel, akik még arra is veszik a fáradságot, hogy hivatalos levelet fogalmaztatnak meg az ügyvédükkel, hogy az ügyfélnek jogosan megítélt pénzt vissza kell fizetnie, de ők egy vasat sem fognak kifizetni és elzárkóznak a további együtműködéstől. A fogyvéd pedig rángatja a vállát és közli, hogy törődjek bele, vagy pereljek...
    ...ugyanez történt az autónk javításánál is, a fogyvédes közölte, hogy törődjek bele abba, amit a szervíz felajánlott, igaz jogos, az is, amit én mondok, de ők ebben nem illetékesek - hát akkor mi a fa**o**a? És beszélhetünk az eredeti állapot helyreállításáról, úgy, hogy az ügyfél egy fillért sem fizet. Igen! Potom 30k-t fizettem, hogy az eredetihez hasonló állapot áljon vissza, és még most sincs vége, mert ismételten meghibásodott ama rész, amit anno javítottak, és elvileg még garanciális. De már nem érdekel, inkább megcsináltatom pénzért máshol, mert minden esetben süket fülekre találok... (csak egy példa: eredeti alkatrész helyett utángyártott került fel, amivel nem is lenne gond, csakhogy az eredeti matt fekete volt, az utángyártott fényes fekete, és nem is úgy áll, mint az eredeti...)

    ML320 - ez van, ez a törvény, ezt kell szeretni, ebbe bele kell törődni és addig, amíg ölik egymást a konkurens cégek, addig ne is álmodozz összefogásról, lobbiról, érdekképviseletről.

    luciferc - említetted, hogy nem tudja a kiskereskedő a nagykerrel szemben érvényesíteni a jogait. Ezt pusztán azért nem lehet, mert:
    1. a nagyker nem szolgál ki többet, vagy elveszi az addig megszerzett kedvezményedet
    2. ha van ügyvéded, neki van 10.
    3. a fogyasztó védelmi törvények a nagykerre nem vonatkoznak, ők az aktuális áron számláznak vissza minden garos dolgot, amit nem tudnak cserélni. Nagyker és kisker közözz ilyen dolgokat csak peres úton lehet rendezni.

    Azt hiszem az egy hatalmas előrelépés lenne, ha valamilyen úton-módon a fogy.védelmi törvények kiterjednének a nagykerekre is. Akkor szerintem a kereskedő is szívesebben állna a visszavásárlás elé, mint most, mert ugye így ő sem bukik akkorát. De surmó, köcsög kereskedő mindig lesz.
    Lobbi: a nagyker mindig jobban lobbizik, talán ezért nem került eme fent említett kiterjesztés kiterjesztésre... (ez szép magyaros lett :DDD )

    De a tény! Jelenleg ezek a törvények vannak, és ezeket kell betartani/betartatni!!!

    Kérdés:
    Ha jól tudom nem minősül fogyasztónak az, aki céges számlára veszi a dolgokat, tehát nem pedálozhat a fogyasztóvédelmi törvénnyel... :F

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • Ariadne

    őstag

    válasz net84 #838 üzenetére

    3 év szavatosság ... Ezután felolvastam neki, hogy mi is van oda írva, de őt az nem érdekelte, csak az, hogy nem fog egy vasat sem fizetni a javításért, mert ez a rendeltetés szerű használat közben ment tönkre (igen, csak néha ki kellene takarítani) Jó! benyeltem a táp árát, nem vitatkoztam sokat vele. Majd legközelebb bevasaljuk rajt.

    Simán elküldhetted volna, hogy majd ha bizonyítja, hogy valamilyen rejtett, már a vásárláskor fennálló hiba miatt halt meg, majd akkor megjavítod ingyen, addig nem vagy köteles. De te egy nagyon jó kereskedő vagy... ;) (Mondjuk én sem tudom, mivel lehet a nyerészkedőket megfogni, azt hiszem, én épp nem tartanék abból a cuccból, amit legközelebb venni akar mondjuk.)

    A céges számlás dolog érdekes, nem feltétlenül nem fogyasztó. Személyes véleményem szerint ha az áfás számla kedvezményeivel él valaki, akkor tessék csak szépen lemondani a fogyasztói (elő)jogokról, elvégre nem lehet a kenyérnek mind2 oldala vajas... ;] De nem feltétlenül így van egyébként.

    ML320:
    Egyébként a kereskedők panaszaival szemben, mely szerint ''lehetetlen'' szabályszerűen csinálni a dolgokat, már csak azért is szkeptikus vagyok, mert én mostanság már jó ideje olyan helyen vásárolok, ahol a két nap alatt megkukult videókártyának visszaadják a teljes vételárát (nem volt olyanjuk másik, és nekünk megfelelő sem), és a 2 év jótállásos dvd írót szó nélkül cserélik akkor is, ha a dögje egy héttel a jótállás lejárta előtt adja be a kulcsot (az is tény, hogy nem ugyanolyanra cserélték, hanem legalább olyan paraméterekkel rendelkezőt adtak, de ez nekem akkor és ott megfelelt).

    Vásárlóként jogom van eldönteni, hogy jogszabályszerűen kezeljük az ügyet vagy hajlandó vagyok engedni és mondjuk levásárolni a vételárat - ugyanezt a kereskedő nem teheti meg. Viszont ha normális a kereskedő, nyilván nem fogok asztaltcsapkodni, hogy kérem azt az x ft-ot, amivel a 80-as helyett kapott 120 gigás vinyó most olcsóbb most, és legközelebb is visszajövök, akkor is, ha ugyanazt olcsóbban is megkaphatnám máshol... Hosszú távon megéri jól bánni a vevőkkel, szerintem. :U

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • net84

    őstag

    válasz Ariadne #839 üzenetére

    thx! továbbra is maradok annál, hogy ha számlára vette, akkor nem veszem vissza a számlát, hanem kap egy minuszos számlát, amivel visszaadom neki a vételárat, és felvilágosítom, hogy ezt le is kell könyveltetnie, és ha netalántán leírta már a vállalkozásában az adott terméket, akkor azt biza vissza fogja kérni az apeh...

    A szavatosságos ''bácsinak'' próbáltam én jelezni, hogy azt neki kell bizonyítania, de nem értett velem egyet. Kikértem a főnököm véleményét, és megegyeztünk, hogy ezt benyeljük, ezen a tételen nincs értelme veszekedni...köcsög ügyfél köcsög is marad.

    Read only...

  • ML320

    aktív tag

    válasz Ariadne #839 üzenetére

    Az a kedves ügyfél már a munkalap felvételekkor hangsúlyozta a dr. előtagot... Sulinetre vásárolták a gépet, és a garlapon minden fel volt tüntetve. Csakhát megint a vevő úgy gondolta...
    Ebben az esetben mindig a sárdobálás jön. Köpköd a vevő, a kereskedő meg hiába hivatkozik bármire is, nem tudja megvédeni az igazát. Panaszra meg csak a sóhivatal marad.
    Te megtaláltad a boltot, ahol jól bánnak veled. Mi is ezt tesszük. Visszatérő vevőink vannak, jónak mondható a megítélésünk is. Két nap után én is visszaadom a pénzt, nincs értelme min vitatkozni. De két nappal a három év lejárta előtt? Régen még a multik is azonnal levásárolhatóvá tették az összeget, viszont most már csak átveszik. Ha már nagyon sokadszor és erélyesen lép fel a vevő, akkor kapja meg, hogy levásárolható a számlán szereplő összeg. A DVD-íródat kicserélték szó nélkül. Mi is cseréljük, de mit csináljak, ha a kedves vevő közli, hogy az új típusokkal nem tud 4x-es sebességgel CD-t írni? Pénz vissza? Tudod, itt jön elő a kötözködő vevő típus, aki ellen nem véd senki és semmi. Ha pl annyira ragaszkodik a tulaj a 80GB-hez, de MOST nem tudok adni neki, de tudom, hogy jövő héten lesz, utánna lesz, azaz tudok neki a megoldására határidőt mondani, akkor várjon. Ennyi megértés már csak emberileg kellene, hogy legyen a másik oldalon. EMBERILEG!!! Csak rondán tudom kifejezni magam: ha a vevő bejön és kirakja a seggét elém, egy törvény sem írja elő, hogy nyaljam ki! Sürgősen kell a gép, belerakok esetleg egy 40GB-t, használja, amint megjön a másik, cserélem. Bocs, de az érdekei nem sérülnek, visszakapja ugyanazt a tartalmat, mint ami sérült. Ez meg nem törvény. Ez bolt hozzáállása, vevőkezelése, üzleti szabályzata... Ezt nyavajgom, hogy nem törvényi rendelkezés kellene, hanem ilyesmi szabályzat, követendő magatartás... Amit leírtam, egy ilyen metódussal mi lenne a gond?
    És ahogy már jeleztem: vélt hibák, illetve a hibásnak mondott áruk. Ha visszaveszem, bebukom, a következő vevő reklamál, hogy bontott a termék, stb... Nézz át a számtech boltosok rovatába. Ott amit a vevők kapnak... ;]

    Mio PDA: van tiszta forrásból matricánk!!! :P
    De volt egy 550-es, amin kétszer cseréltek kijelzőt. Állami szerv vette, és a harmadik behozatalkor már pedzegették a dolgot: nehogy már a szomszédnak szóljunk! Azaz burkoltan megkaptuk a fenyegetést, hogy a szomszédos irodában székelő fogyvédhez fordulnak. Mivel mindhárom esetben 1 hét alatt megjavítva visszajött a készülék, nem is érdekel a dolog. Törvényesen jártam el. De pl kaphatok büntetést azért, mert... Nekem volt olyan élményem a fogyvéd embereivel, hogy nem engedték a jegyzőkönyvet átolvasni, csak közölték, hogy itt írjam alá! Ezek után írjam le róluk a véleményemet? Nem érdekli őket, hogy a nagyker nem ad, én nem kapom, ott áll az áru. Kinyomja a büntetést, és jövök a jövő hónapba.
    Ez Magyarország... Elhiszem, hogy más országokban kutyább helyzet van, de esküszöm neked, ott más a társadalom mentalitása is. Vagy az is lehet, hogy külön világban élünk... Én inkább maradok annál a felfogásomnál, hogy nem eltaposásával akarok előbbre jutni. VELEM legyenek elégedettek!

    Ember tervez, Isten perverz...

  • luciferc

    őstag

    Erről a MIO PDA garanciáról jut eszembe, hogy vajon nincs valami szabály arra, hogy a kereskedőnek kötelessége közölni a vevővel, ha a termék amit elad garanciális esetben nem itthon lesz szervízelve? Csak mert ezzel egyrészt elsumákolják a dolgot és elbújnak a kicsit ugyan drágább, de hazai garanciás termék híre mögött (és ezáltal emelik a jobb garanciás termék árát, hiszen abból kevesebb fogy), másrészt már eladáskor kódolva van, hogy ha baj van a cuccal, akkor a 15 napon belüli elintézés eleve esélytelen. Ha nincs ilyen szabály, akkor szólni kellene a fogyvédőknek, hogy kezdjenek el lobbizni ezért.

  • Ariadne

    őstag

    válasz luciferc #842 üzenetére

    Ha valakinek, hát nekünk kell lobiznunk ilyen szabályért, a ''fogyasztóvédők'', mármint a fogyvéd felügyelőség ma már tisztán hatóság, meghatározott rendszer szerint vizsgálatokat végez és kb. ennyire van ereje, no meg tájékoztat a jogainkról. Nem mondom, hogy ez így jól van, de ez a helyzet.

    Tájékoztatni nem köteles, viszont a jótállás szabályai érvényesek rá, tehát köteles pl. kötelező jótállás alá tartozó terméknél az első évben törekedni arra, hogy 15 napon belül megjavítsa a cuccot pl., és a világ túlsó végén lévő szerviz esetén alapból predesztinált, hogy ennyi idő alatt lehetetlen teljesíteni, ergo nem törekedett - követelhetek cserét azonos termékre vagy ha ez nem teljesíthető, elállhatok a szerződéstől, eredeti vételár vissza... :P
    Ott van még a szabályok közt általánosan az is, hogy a javítást (és a kicserélést is) ''a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni''. Nomármost egy fényképezőgép 6 hetes javítása nyáron mondjuk elég sanszosan beleeshet a jelentős kényelmetlenség kategóriájába... :U

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ML320 #816 üzenetére

    Khmm, nem kéne félrevezetni az embereket, hanem a törvényt betartani. A törvény pedig nem azt mondja, hogy lekrvaanyazhatnak ha a törvényre hivatkozok.

    Az milyen lenne, ha valakit emberölés helyett csak garázdaság büntetési tételével súlytanának? :W

    Ha egy boltos ezt nem látja be, inkább csukjon be. Bár úgyis mindenki lop csal.

    Yahoo: átcsesztek, eredeti áron kellett volna levásárolnod, vagy gariba ráfizetés nélkül adni az ujat...

    [Szerkesztve]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • luciferc

    őstag

    válasz Ariadne #843 üzenetére

    no akkor majd lobbizok, keresek egy értelmesebb fajta képviselőt...

    amiket írsz (törekedés fogalma, kényelmetlenség), azok szépek és jók, én még végig is csinálnám, de a többség nem.

    Addig is, akkor a többi kereskedő reklámozza erősebben, hogy az ő általa némileg drágábban árult termék miért is drágább. Egyre többen figyelnek a kapcsolt dolgokra is.

    mod: egy fényképezőgép, vagy GPS hosszú javítása szerintem évszaktól függetlenül beleesik a jelentős kényelmetlenség kategóriába.

    [Szerkesztve]

  • Ariadne

    őstag

    válasz luciferc #845 üzenetére

    Tény, hogy irtó nehézkes érvényt szerezni a jogainknak, ezért is engedhetnek meg meguknak a kereskedők olyat, hogy szemrebbenés nélkül hónapokig ''ülnek'' egy cuccon, és még nekik áll feljebb, ha jön a fogyasztó és dühös emiatt...

    Az Extreme Digital üzletről pl. egyre többen tudják, hogy a kedvező ár és a hmm ''kétéves garancia'' mögött az áll, hogy nem a hivatalos importőrökön át hozzák a cuccokat, így általában valamelyik európai országba küldik ki javíttatni a termékeket. Az olcsó árral becsalt vevő akkor jön csak rá, hogy a sokhetes javítás az ára az olcsóságnak. Hát, olcsó húsnak ugyebár... :U

    Ehhez képest épp digitális fényképezőt kerestemben látom, hogy a valódi szaküzletek már kifejezetten úgy hirdetik nagy betűkkel, hogy ők a magyar importőrön át hozzák a gépeket, és teljes, százakárhány oldalas magyar használati utasítást adnak (ami kötelező, de az ED-nél úgy tudom, mégsem megy). Aki nem csak a reklámok alapján vesz dolgokat, szvsz észreveszi az ilyeneket. Remélem egyre többen...

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • ML320

    aktív tag

    válasz wwenigma #844 üzenetére

    Átcseszés? Leírta: volt készleten ugyanakkora! Ha elérakják a 80GBt, hogy cserélik, és ő a pénzt követelné vissza, majd venne egy nagyobbat, nem írom le, minek tartanám!
    Szerinted ebben az esetben mit kellett volna csinálni?
    Te írtad le: mindenki lop csal. Ez a vevőkre vonatkozik? :D


    [Szerkesztve]

    Ember tervez, Isten perverz...

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ML320 #847 üzenetére

    A vevőkre IS vonatkozik.

    Amugy ha tudnak cserélni gariban amely cseretermék ugyanolyan vagy jobb, akkor nem verheti az asztalt, a torveny RÁ is vonatkozik.

    Ennek ellenére a telefonba már krvaanyázott le kedves eladó gariztatásnál...

    Mit ad isten, egy munkaügyi/apeh ellenőrzés kombó után kaptak még ezt azt...

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • ML320

    aktív tag

    válasz wwenigma #848 üzenetére

    Egyértelmű: a törvényt be kell tartani! :R És az is egyértelmű, hogy a boltost semmi nem jogosítja fel arra, hogy így vagy úgy beszéljen a kuncsafttal. Bár a vevő sem isten, hogy mindent megengedjen magának, de ebbe nem megyek bele. Ez a vevő önmagáról alkot képet...

    Ahogy azonban látom, egyre inkább közös nevezőre hozásnál van a hangsúly, és itt bukik el dolog, megy át anyázásba, pénz visszafizetésbe.
    Szerintem azt mindenkinek el kell fogadnia, hogy ha valamit csak úgy leb***nak az asztalomra, hogy szar, akkor azt azért had vizsgáltassam be. Én elhiszem, hogy bármi is meghibásodik, az kellemetlen. De ha amúgy is rossz, akkor nem tudod használni. A kereskedőtől szerintem csak elvárható, hogy azonnal cserélje (kivéve a három nap). Tehát átveszük javításra. Az elsődleges fontos törvénybetartás: az átvételi lap tartalmazza a kötelező formai, alaki elvárásokat. Az átvevő tájékoztassa, hogy mégis miért nem cseréli ki azonnal a terméket (routernél, nyomtatónál lehet, hogy csak a táp rossz, lehet beállítási gond, vagy inkompatibilitás...), és jelöljön meg egy várható időpontot a készülék átadására. Ez itt ugyebár törvényileg 15 nap.
    Ez a 15 nap nem a vevő szivatására van. Ennek elméletileg elégnek kellene lennie arra, hogy a nagykerbe/szervízbe eljusson a hibás termék (feltételezvén, hogy azonnal nem tudják a hibát orvosolni), illetve a javított/cserélt termék visszakerüljön.
    Na itt szokta a bolt elbukni a dolgot. Vevőként engem sem érdekelne, hogy a nagyker pl még meg sem nézte. Ha már két hete nem tudok használni valamit, mégha potom pénzért is vettem, akkor is joggal várhatom el, hogy valamit kapjak. Itt nincs semmilyen pardon, maximum a vevő jóindulatán múlik a dolog, hogy hajlandó még várni valamennyit. Viszont a bolt is tanusítson annyi pozitív hozzáállást, hogy ebben az esetben cserekészüléket biztosít.

    De ha pl az ügyfél nem akar várni, jelenleg nincs készleten az adott eszköz, a gyakorlat a következő esetet hozza: mintha azonnal tudnám cserélni, megnézem a termék jelenlegi árát, és ehhez viszonyítom a többletértékkel bíró eszköz árát. Hiába háborogtok, szerintem akkor is korrekten jár el így a bolt! Hétfőn behozza a kuncsaft a gépet, megnézzük, HDD/RAM/VGA... hibás. Most nincs ilyen termék. Ha lenne, ennyibe kerülne, de most nincs. Ellenben van ez meg az. Különbség ennyi és annyi. Kell vagy sem? Fel lehet fogni úgy, hogy rákényszerítem, de én nem így látom. Az én szemszögemből ez egy gyors és rugalmas ügyintézés, célpont a lehető leggyorsabb megoldás. Játszani lehet a szavakkal, de a vevőnek nem kötelező ezt elfogadnia! És mutassatok egy olyan törvényt, ami azonnali cserét mond ki (nem a három napos, azt már fent kiemeltem!) Ha a vevőnek ez nem tetszik, akkor várjon!

    Ellenben ha lejárt már a 2x15 nap, akkor jön elő, hogy mi legyen.
    1/ adjon egy új terméket, ugyanolyat, mint amilyen volt.
    2/ Ha nem tud mit adni, akkor milyen módon tudja a hibát/kellemetlenséget orvosolni?
    Innentől kezdve jön elő megint a pénzvisszafizetés, aminek az összegéről ismét vitázhatunk, illetve a más termékre/típusra való csere.

    Ha van készleten az adott típus, akkor jogos elvárás, hogy a vevő kapjon egy újat. De mirefel kérhetne egy jobb paraméterekkel rendelkezőt?
    Szerintem ez ügyfélkezelés. Volt már olyan, hogy nem volt pl 20GB-s HDD, helyette a nagyker is 40GB-t küldött le. Átadtuk az ügyfélnek, örült, nem lett semmilyen összeg elkérve, végtére nekünk sem került semmibe.
    Sajnos a nagyker és a kereskedelmi egység is cég, így köztük semmiféle fogyasztóvédelmi szabály nem alkalmazható. Maximum kérhetem, hogy valamit adjon már helyette. Van olyan cég, aki pl korrektt, de csak 2 hónap után írja jóvá az eredeti vételárat, vagy cseréli ki hasonló értékű termékre a cuccot.
    Szintén jó példa: Geforce 6800 kártyát küldtem fel. Nincs már ilyen, jól tudjuk. Egy RX1950-esre cserélték. A kettő közötti grafikus teljesítmény hatalmas! Viszont ha árban nézem: a 6800 70e Ft volt. Ha ezt visszakapja, akkor is RX1950-est tud venni a vevő 50e Ft-ért. Itt lehet próbálkozni, de nem tudjátok nekem megmagyarázni, hogy miért nem fogadná el az adott delikvens ezt a cserét. Ez esetben egyértelműen a pénzre megy rá! Mert ha teljesítményben hozzá illőt nézek, akkor a nagyker kiszúrhatná a szemünket egy 7600GS-sel!
    A bolt szerintem akkor járna el valóban korrekten, ha előre le tudná egyeztetni, mire cserélik ki az adott terméket. Rendelje be, adja át a vevőnek, és utánna bokszolja le a nagykerrel, hogy azt ne küldje le, helyette kompenzálják. Erre kellene valami jó módszert kitalálni, hiszen megehetnénk a kecskét is, meg a káposztát is.
    A nagyker viszont nagyot bukhatna a bolton, mert pl egy két hete kiajánlott notit ma rendeltek be. 12ezret esett az ára. Ha valamit régebbi áron kéne lekompenzálni, akkor ő bukna, amit nem fog bevállalni, hiszen ő is kereskedelmi, profitorientált cég, nem pedig a Román Nemzeti Bank.
    Tehát marad az, hogy a pénzt visszaadjuk a vevőnek. De ugyibár melyik összeget? Ha egy jobb teljesítményt nem fogad el cserekészülékként, akkor annak mi az oka? Erre mondjatok nekem elfogadható magyarázatot! Megérteni meg tudok mindent, de nem biztos, hogy azt el is tudom fogadni. A levásálási lehetőségben én ráadásul nem kényszert érzek, hanem elvárást. Elvárom, hogy a visszafizetett összeg töredékéért ne máshol vegyen valamit a vevő, és örüljön a különbözetnek! Biztosíték, hogy nem a nyerészkedés hajtja! Ha a vevő lehet bizalmatlan, a kereskedő még ehhez is vágjon jó képet? Bocs, ez nem fair... Bár megint kiemelném: eddig akkor fajul a dolog, ha a kereskedő nem törekszik menet közben az ügy rendezésére!!!

    És ami a legszebb: Mi van akkor, ha szervíz állít ki egy csereutalványt? Bocsi, de a bolban ha nincs ilyen termék, akkor a lapot fel kell küldenem a nagykerbe, ahol adnak valamilyen új terméket. Ne a polcról leemelendő DVD-írót nézzük, hanem mondjuk egy monitort. 15'' CRT helyett kaptunk és adtun 17'' CRT-t! De ebben az esetben ne kezdjen el a vevő nekem hőbörögni azonnal, és pénzvisszafizetést követelni! Bocs, de itt a törvény sakk-mattot ad kereskedelmi egységnek! Ha egy két és fél éve vett monitor árát visszaadatják velem a csereutalványért, majd ezért a fecniért kapok egy fing árú cuccot, az a boltnak jelentős anyagi veszteség. A bolt ebben az esetben nem tehet sem a meghibásodásért, sem azért, hogy egy adott márkaszervíz több mint egy hónapot húzta a dolgot. Itt bár megértem a vevő türelmetlenségét, nem tudom elfogadni, ha a mérgét rajtunk tölti ki! Ha általánosítva visszautasítjuk az eladó anyázást, akkor csak egy megjegyzésem van: a vevők többen vannak! Többszörösen kapom meg ezt.

    Bocs, hogy hosszú lett, de megpróbáltam a kereskedői oldalról összefoglalni, hogy szerintem ennek hogyan kellene lezajlania. Most várom a véleményeket... :R

    Ember tervez, Isten perverz...

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz ML320 #849 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van, de:

    1. elfelejtettem irni, hogy csereutalvanyt allitott ki nekem anno az LG , ennek ellenere anyaztak velem. Én először csak néztem ki a fejemből aztán bedurrantam. Utána megértőbb volt. A paragrafusok pontos ismerete meglepi a legfelkészültebb boltost is, illetve a pult felett átnyujtott teló, másik végén az FVF-fel is hatásos.... (ez egy másik sztori) Nem akartam pénzt vissza (persze reméltem) csak egy mukodo eszközt.

    2. mint már említettem , ugyanolyanra vagy jobbra mehet a csere(ha nincs ugyanolyan). A példádban kiemeled, hogy a jobb cucct nem fogadja el a vevő(vagy jobbat kér annak ellenére, hogy van ugyanolyan), de ezzel törvényt sért. Ilyenkor csak hátra kell dőlnöd amíg a vásárlók könyvét tölti ki, és utána megjegyzésben odaírni, a vevő nem fogadta el a felajánlott jobb cuccot, hanem a pénzre hajtott... nem elemezném ezután mi következik... megszívja.

    3. a 2. pontban említetteken elindulva, nincs pénzvissza, vagy teljes eredeti ár levásárlás... :))

    4. ezek ellenére, ha a jobb eszköz nem felel meg nekem, mert agp vs. pci-e csati vagy socket probléma adódik, vagy bármi, ami nekem többletkiadást okoz, akkor biza marad az eredeti ár levásárlás. :B És ezt bele kell kalkulálni, 100 garimentes kiszolgált cuccba be fog csúszni 1-2.

    És biza nem kell elfelejteni a gyári garit is, pl előszeretettel adnak el 1 év garival 3-4-5-6-10 év gyári garis cuccokat! Őrizgetem is a blokkokat... ;)

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Új hozzászólás Aktív témák