Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    Srác Club3D ATI Radeon 9700-es kártyája meghal 2005.01.28-án. Srác utánanéz a dolgoknak, jéé, még van gari a kártyára, összesen kettő volt, még van kb. fél, a kártya eredetileg a Bluefish délinél található üzletében lett véve. No para, vigyük vissza, aztán majd lesz vmi. Srác beviszi a kártyát összes tartozékával együtt a szervízbe 2005.02.01-én, ott a szervizes átveszi tőle, és közli sráccal, hogy legközelebb 2005.02.15-én kéne találkozniuk, addigra megtörténik a rossz kártya bevizsgálása, és srác végülis megkapja a cserecuccot. Srác a biztonság kedvéért azért rákérdez, hogy ha a kinyiffant kártyát már nem lehet kapni (vagyis kifutott termék), akkor mit is kap helyette? A szervizes közli vele, hogy srác a kártya utolsó eladási árát vásárolhatja majd le. Srác kicsit furcsának találja a dolgot, de rendben, távozik.

    Srác a szervizelés két hetét nem malmozással tölti, hanem körülnéz, megpróbálja megtudakolni, hogy a szervizes által felajánlott kártya utolsó eladási árának levásárlása jogos-e, vagy csak egy, a magyar kiskereknél bevett szokás. Srác szerencsével jár, mert az ő problémájára gyógyírt jelent egy hatályos magyar jogszabály, ami ezeket az eseteket szabályozza.
    Ez kimondja, hogy ha egy hibás terméket garanciaidőn belül a bolt nem tud megjavítani, sem kicserélni azonos típusra (mert pl. kifutott termékről van szó), akkor két lehetőség lép életbe

    1. srác visszakérheti a termék eredeti árát (amennyiért srác vette a hardvert x hónappal/évvel ezelőtt)
    2. srác levásárolhatja az eredeti árat

    Más lehetőség nincs. Olyan nem létezik, hogy a termék utolsó eladási árát, vagy az eladó hasraütéses árát vásárolhatod le, ez JOGSZABÁLYELLENES!

    Srác megnyugszik, átgondolja, hogy mit is fog mondani a boltban, kicsit azért tart a mondanivalójának fogadtatásától :), de végülis a törvény mellette áll.

    Elérkezik 2005.02.15, mikor srác fogja magát, és a szervizes papírral elindul a Bluefish délinél található boltjába. Srác bemegy a szervízbe, közli a szervizessel, hogy jött a javított kártyájáért, stb. Szervizes közli, hogy srác 33000+áfa értékben vásárolhat a boltban, miközben a Club3D Radeon 9700-est másfél évvel ezelőtt 49000+áfáért vette. Srác nem nyugszik bele a dologba, szól a szervizesnek, hogy ez és ez van, a jogszabály ezt és ezt mondja ki, úgyhogy gyorsan találj ki vmit te szervizes. Szervizes a srácot erre a boltba irányítja mondván, ''az eladókkal beszéld ezt meg te srác!''.

    Rendben, srác átmegy a boltba, közli az eladókkal a tényállást. Az eladók nem akarnak hinni a fülüknek, de miazhogy eredeti ár? demiazhogy vissza a pénzt?, demiazhogy másfél éve?, de kapsz egy kártyát 33000+áfa értékben. Srác nem tud mit tenni, előhozakodik a bíróság gondolatával. Az eladók elsőre nem egészen értik a szitut, próbálják srácot rábeszélni, hogy tegyen panaszt a fogyvédfőfelügyelőségnél. :) Srác azonban ennek is utánanézett, a fogyvédfőfelügyelőség nemigazán tud mit tenni ilyen helyzetben, ezért szól az eladóknak, hogy ''srácok, én a bíróságra megyek, nem a fogyvédfőfelügyelőségre, és azt ti is tudjátok, és én is tudom, hogy ezt a pert megnyerem''. Eladósrác megemeli a hangját, ''nadehaezígyműködne, akkor mindenki mindig lecserélgetné a hardverét'', stb. Srác csak néz, ''én most ezzel mit kezdjek? ez a szabály, ez van''. Srác kiegyezik egy Radeon 9700 szintű kártyával is, nem kell neki az eredeti vételár, de nem egyezik bele egy nyomi kis 9600-os átvételébe, amikor a 9700-es kétszer gyorsabb.

    Végül eladók maguk is meggyőződnek arról, hogy srácot nem ejtették a fejére, itt komoly balhé van kialakulóban, kénytelenek lesznek srácot kiengesztelni. Eladó srác önmagától felajánlja, hogy ''te srác, itt a kártyád helyett egy Canyon 9800 Pro, elég lesz?''. Srác bólint, ''legyen'', a szerződés újra megköttetik srác és a Bluefish között, srác kilép a boltból, de még nincs vége. :)

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák