Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cs.zs.

    addikt

    válasz Bluesummers #83293 üzenetére

    Szia,
    ezt nagyon eltérően látjuk mi ketten, de nincs ezzel semmi baj.
    KVR32S22S8/8 ramot raktak a gépbe, ami (ha külön venném meg, vidéken élve) postával simán 15.000 Ft. Én nem látom lehúzásnak a laptopok 5000 Ft-os munkadíját bővítés esetén.

    21 évig dolgoztam (Opel Daewoo Chevy Saab) márkaszervizben. Ha egy új autóra vonóhorgot kellett szerelni, vagy tolatóradart, sokkal többre jött ki az ára, mintha eleve úgy lett volna rendelve. Az emberek pedig kérték, kérték, kérték, nem akartak heteket-hónapokat várni egy később megérkező autóra, oldjuk meg az itt lévő autóra! Alkatrész költség is van, munkadíj költség is van.
    Totál ugyanaz a sztori, csak más összegekkel.
    Nem a gyár tette bele, hanem a viszonteladó. Ez a dolga, hogy a gyáritól eltérő igényeket is szolgálja ki.

    Az említett laptopnál én csak azt b.sztam el, hogy nem kérdeztem meg tőlük, melyik az a konfig, ami ott van a dobozban, és azonnal tud indulni, mert tegnapra kellett volna, így meg szerda esti rendeléssel kedden kaptam meg, 6 nap lett.
    :R

    ...itt kérem mindenki!

  • kwzatz

    őstag

    válasz Bluesummers #83293 üzenetére

    Nagyon régen vettem utoljára laptopot (desktop téren nagyjából képben vagyok), pár órát nézelődtem, hogy mi a helyzet manapság. Öcsémnek keresek egy "mindenest" (programozás, játék) és egyelőre erre esett a választás:
    Lenovo Ideapad Gaming 3 - Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 3050 Ti

    A lenovós linken ránéztem, hogy ez pontosan melyik is lehetne (a digiprime oldalán a pontos termékmegnevezést én nem találom egyelőre). Gyors keresés után úgy látom, hogy a 15ACH6, 82K2007YHV lesz az, proci, 16GB(2x8) RAM, kártya, kijelző, SSD stimmel legalábbis. Ha jól gondolom, akkor ebbe elvileg pl. egyáltalán nem kellene belenyúlniuk. Érdemes rájuk írni, hogy ez így is van-e? Kicsit zavarna a gondolata, ha már egyszer van ilyen gyári konfig. Mondjuk nem tudom, milyen válaszlépésem van, ha azt mondják, hogy nem. :D

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

Új hozzászólás Aktív témák