Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz echterion #86573 üzenetére

    Na ja csak azt felejtetted el hozzáadni, hogy a játékok medium-high beállításokban futnak, ami így megengedte a gyengébb kártyának hogy utolérje az erősebbet, low beállítások mellett meg szinte nincs is különbség. Azonban FullHD ultra, tehát kimaxolt beállításokkal már az RTX 4GB ja ami semmire sem elég a magas felbontású textúrákhoz, és ehhez még a rendkívül szűk 128 bites busza, kapásból használhatatlan nehezéket csinál a 3050 esekből, ill pontosabban nem a 95W RTX 3060 lesz gyorsabb kétszer, hanem az RTX 3050 lesz csúnyán lassú. Mellesleg én a kérdezőnek egy Lenovo ideapad RTX 3060 és ASUS TUF RTX 3060 ast ajánlottam a 3050 essel szerelt Tuf helyett, szóval nem értem mi a gondod?
    De pont fent, egy hozzászólással korábban illusztráltam, hogyan herélte ki a kevés memóriával az Nvida az RTX 3xxx és 4xxx laptop sorozatot. Ha az RTX 3050 megkapta volna a 8GB ramot mint az asztali testvére, ajánlott vétel lenne, de így még, grafikához, tervezéshez is kevés a vram.

    PS5, milyen tömörítésről beszélsz, az összes játék használ valami tömörítést a képi fájlaihoz, különben ma egy 32 GB vramos kártya, ha nem nagyobb is kevés lenne a mai játékokhoz! Ha meg arra gondoltál hogy PS5 hogyan képes 5 másodperc alatt váltani két játék között, az a Sony hardvere ami ilyen gyorsaságra képes, nem elég hozzá programozni, ahhoz hogy ez PC-n lehetséges lenne nem pénz kérdése, hanem vagy megkéne venni a Sonytól a technológiát, amit nem véletlenül nem akar eladni senkinek, és akkor 1-2 éven belül megjelenne ez a technológia PC-n is, vagy ki kéne fejleszteni valakinek hasonlót, ami 5-10 év, de ugye tudod ahhoz már az ehhez a technológiához legyártott teljesen új alaplapok, új ramok és új videokártyák kellenének, magyarul totális hardver csere szükséges.

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák