Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • margithid

    veterán

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Hát ha ez vigasztal én ma a 12.5 km után vagyok elanyátlamodva..
    Lehet nekem is sok a napi 12 km futás és 10 km séta még esténként.
    Ma mondjuk sok szemét kaját is ettem, pizza, csokis kekszek, Monte piskóta szeletek.
    Lehet visszaállok a cukor mentes édességekre, csak kicsit drágák.. (100 gr táblás csoki 500 ft, 200 gr protein puding 400 Ft)
    Mostantól szerintem átállok az egy nap futás, egy nap séta kombóra.
    De akkor azért a futast meg kéne emelni 15 km-re.
    Na majd meglatom 😄

    [ Szerkesztve ]

  • bandus

    veterán

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    az nem kerdes, hogy kepes vagy-e ra. ha neked ez fontos akkor a htralevo idoben helyezd eloterbe ezt a tatai futast. egyel rendesen, jo minosegu kajakat, pihenj ra. tempot/hr-t probald a futas soran konzisztensebben tartani. a maratonon frissits rendesen, akar 1-2 gelt is vihetsz magaddal, a to korul az erdos reszen van kek kut, akar onnan is ihatsz 1-2 plusz kortyot. keszulj megfelelo ruhazattal, szivas tud lenni tata. A 7 km-es kor 3 km aszfalt es 4 km erdo, par elhanyagolhato dombbal. az erdon kivul nagyon szeles tud lenni, ami sokat kivehet, erdemes ilyen esetben tartalekolni.

    biztosan meg tudod csinalni, azt dontsd el, hogy tenyleg szeretned-e most :R

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Csak,hogy a galaxis egyensulya fennmaradjon beirom en is a mait:
    20km -> 1:16:19 170-es atlagpulzuson

    A kerdes a regi: "Futtok ti rendesen?!" :P

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • stefyY

    őstag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Ha tényleg már reggel tudtad, hogy ez nem a te napod, akkor ne ez alapján a futás alapján ítéld meg a felkészültséged... :)

    A futáshoz mindentől függetlenül gratulálok és fel a fejjel. :R

    "Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Bajdovej 35km egy hettel maraton elott tuuul kozel van...de innen minden attol fugg,hogy tudod ezt regeneralni :K nincs itt meg semmi se veszve :N
    A jovo heten a jelszo: "A kevesebb = tobb"
    2-3 napig csak seta,toltodes...utana lehet kis laza atmozgatas + toltodes,es ha csutortok pentek magassagaban jo allapotban van a test (alszik,eszik,urit,mozog) akkor en nekivagnek :K
    Ha a het tulso felen is telefosott buvarruha feeling van,akkor elengednem :K

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • norby_42

    aktív tag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Ne erőltesd, inkább tavasz, és megyek én is!

    Eat pasta, run fasta

  • LanyUs

    senior tag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    A jó öreg Tribulus :) Gratulálok az edzeshez! :R Abszolút áteltem mit éreztél 34-nel. Iszonyatosan tudja az embert bántani, de ne foglalkozz vele. Ez csak egy futás! Annyi baj érhet minket az életben, ez legyen a legnagyobb gondunk, hogy ledobta a láncot a test.
    Ilyen állapotban én biztosan nyomok egy fokozó 10est és kabát! :R
    A frissítés nagyon kevés volt, ittál 16nal 1,25 dl-t :) akkor már rég késő. Én már 5kmnel betöltök csokival, isoval, ha kell minden km Ben megeszek egy grill csirkét csak ne ehezzek el. Jó lesz ez, de tényleg lehet nem a hétvégén. Ahogy írta Tom majd meglátod.
    Én ma elég sokat mozogtam a gyerekekkel, de mivel nem rögzítettem strava így nem történt meg :)

  • #76500480

    törölt tag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Tempó, táv is szuper lett. :C csitulni kell egy picit = tapering :DDD
    “kávé és mentem is aludni“ holnap is futás lesz? ;] Kakaó előtte? ;] Betoltam en egy jó adag tejberizst, teljes KO, esti séta megártana. 2-3 óra után szolgáltatja az energiát :)) Esetleg SPAR maraton vagy kiengesztelésnek novemberi Siófok maraton 3 részletben 1 nap alatt 0 szinttel.

    A termék ajánlásokat köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • Peetta14

    tag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Gratulálok! Ez kemény menet volt! :R
    Nulla maraton tapasztalattal, de pár “versennyel” a hátam mögött azt mondom, hogy kell neked a verseny tapasztalat, a frissítések gyakorlása (a folyadék sokkal fontosabb, mint a CH, egyenletesen, nem egyszerre 0,7L, 30km fölött pedig a magnézium).
    A verseny, a hangulat, a nézők hozzáteszik a maradékot.

  • bencze

    senior tag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Az én tudásom szerint maraton előtt utolsó 2 hét már csökkenteni szokás a mennyiséget (taper).
    Egy olyan ökölszabályt is hallottam, hogy hosszút az ember fut 2 db-ot, 6, meg 3 héttel a verseny előtt. Nem írott szabály de logikusan hangzik és kompatibilis minden más elvvel amit ismerek.
    A Jack Daniels könyvben azt olvastam, hogy az ember csináljon 2.5 - 3 órás hosszú futást maratoni próbaként, ha lassú, akkor ez kevesebb km lesz, de ennyi idő fölött megnő a sérülésveszély, szóval nem kell feltétlen 35km-t erőltetni. Van, akinél annyi a normális, másnál nem kell felni valamivel kevesebbet kitűzni. A nagyon hosszú futás, úgy mondják, kevésbé számít fizikailag mint a rendszeres, jó heti mennyiség, azért szokás főként csinálni, hogy az ember elhiggye, képes ra. Ezt az óvatossági elvet, ha az ember elég nagy mennyiségekhez szokott és magabiztos a szervezetében le lehet valamennyire szarni mert ez általános mint minden szabály, de szerintem érdemes az ember ne felejtse el és hozzon reális döntéseket. Én 30 meg 35km szeretek maraton előtt futni, ez jelenleg nálam 6-os pace volt, pár hete 33km lett pl.
    Más, hogy szokás ciklikusságot is tartani, pl 3 rendesebb hét, egy csökkentett terhelés. Mindez,.hogy a szervezetnek legyen ideje szusszanni, és az edzés raktározódjon el rendesen. Ez persze azt feltételezve, hogy az edzések mennyisége elég magas hozzád képest, hogy kihívás elé állítsa a szervezeted és szükséges legyen ez. Sokféle formulát ki lehet találni, lehet pl nem 1 hetes mikro ciklusban (vagy mi a fenének nevezzem, nem tudom a szakkifejezést) hanem mondjuk 10 naposan edzel, a lényeg az elv, valahogy gyakorlatba ülteted ahogy logikus.

    El lehet menni a maratonra, de nem az utolsó hét számít, hanem a többi 20. Én gyanítanám, hogy szétcsaptad magad ennyi hosszúval, a helyedben mondjuk 2 nap futnék valami 10k körülit, esetleg kicsit változó tempóval ha nagyon jól esik, de én a mai maraton előtt a héten egyszer futottam, kedden, mert úgy alakult. Talán Saga Canaday mondta (vo2max productions youtube csatorna), hogy 1 hét kihagyás nem ront a formádon, 2 már igen; lehet, hogy ez egy átlagos YouTuber véleménye csak (azért ez 2:16-os maratonistát jelent) de egy olyan ember véleménye aki foglalkozott a témával elég sokat és futott is bőven. Én ilyen alapelvek mentén gondolom, hogy akár teljes hetet kihagyod az sem baj.
    A frissítést kell tesztelni. Ez a másik - talán racionálisabb - ok a hosszú futásokra (25+). Ez már elég nagy táv ahhoz, hogy az ember érdemes kipróbálja milyen menet közben frissíteni (én megállásra nem javaslom, max gyors sétát), valamint hogy a gyomor mit hogy bír (az inkább a 30, vagy több km futással jöhet ki de pl ha megfosat egy gél vagy ISO az esélyesen kiderül).
    Én a banán + víz, esetleg kóla frissítést preferálom, ilyen van pl Budapesten is, ez egyszerű és szerintem elég ekkora távra, max nagy melegben kell valami a sót pótolni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Never79

    tag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Te tatai vagy?

    Öreg-tó és Cseke-tó is szép, én is szoktam ott futni (tatabányai vagyok), főleg mikor aszfaltos hosszúra készültem. Pont azért szeretem, mert mindkét oldalán kb. 3,5 - 3,5 km-re van egy-egy kút. Az Öreg-tó azért lelkileg gyilkos tud lenni a 4.-5. kör után. Szóval tatai tó teljesen jó ötlet maratonit futni. Az meg hogy valaki körönként adogatja a kulacsokat, nagyon jó, meg sem kell állnod :)
    Benczével teljesen egyetértek. Nem periodizáltál. 3 hét terhelés, 1 hét pihi (bár a periodizálás is "megy ki a divatból" főedzőbá szerint) --> fáradt volt a test.
    Maratonnál már kell frissíteni, és nem csak vizet. A test kb. 3 órás terhelést bír ki úgy, hogy nem töltesz utána. 3 óra után fokozatosan csökken a teljesítmény. CH, nátrium/kálium. Folyékony iso azért jó, mert folyadékot is viszel be és CH-t is. Gyorsabban felszívódik, mint a gél, és nem is terheli annyira a gyomrot. De ezt neked kell kitapasztalni.

    Ez egy jó futás volt (mindegyik az, amelyikben nem sérül le az ember), tök jó tapasztalatnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Peterhappy

    őstag

    válasz Peterhappy #67192 üzenetére

    Ma ismét nekimentem a 35km-es felmérőmnek - ezt terveztem kvalifikációs futásnak a maratonra.
    Tanulva az előző próba hibáiból, nem éhgyomorra mentem (11:00-kor fejeztem be a reggelim) és ~13-kor mentem ki futni. Keveselltem a két órát - éreztem is az elején, hogy kellett volna még pihenni, de délután program volt, sietnem kellett haza, nem tudtam tovább húzni.

    A múltkori 250ml víz+egy gyümölcsszelet kombó helyett ezúttal vittem két gyümölcsszeletet (szegény ember zseléje), egyet betoltam indulás előtt, 2*800ml víz + 500ml ISO ital (Lidl-s kék ízű), kitekertem az erdőnkbe, a bringát kineveztem deponak és 5km-enként tankoltam. Full tudományosra vettem a figurát, hét kört (~5km) terveztem, hat megállás, ~350ml per etap, 3. és 5. ISO töltés, 2. és 4. gyümölcsszelet.
    Ezen kívül cadence 170+, HRM 150-160 közé, hogy ne is vánszorogjak, el se szálljak.

    A vége az lett az alaposabb és tudatosabb felkészülésnek, hogy sikerült rosszabbul, lassabban, magasabb HRM-mel kevesebbet futnom, mint három hete. :(
    Igaz akkor aszfalton és rekortánon mentem, most végig az erdőben.

    30km után már nem tudtam nekimenni az utolsó körnek. 27km-nél teljesen random helyeken kezdett el fájni mindkét lábam (pár száz méter eltéréssel), úgy 1-1,5km-mel később nagyjából helyrerázódtam, de hiába tért vissza az amúgy sem acélos iram, akkor már fejben elengedtem a dolgot. A maratont is. Marad a tavasz. Vagy a jövő ősz.

    Eddig is büszke voltam a maratonistáinkra, főleg a múlt heti elsőbálozókra, hát ez az érzés most csak még inkább nőtt :R

Új hozzászólás Aktív témák