Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    válasz themebuilder #17683 üzenetére

    A Cmoyok nem 'kicsit homemadek', hanem homemadek. Ez szerintem a legnagyobb bájuk.
    A Cmoy áramkörét, felépítését egy Chu Moy nevű pali találta ki sok évvel ezelőtt aki a headwize.com fórumán publikálta a fejlesztéseit és akkor még tudtán kívül 'forradalmasította' a hordozható erősítők világát. A kapcsolási rajz egyszerű és könnyen után építhető. Ennek köszönhető a nagy DIY láz, ami kialakult körülötte. Mindenki módosította kicsit, más komponenseket alkalmazott, más műveleti erősítőkben látta a potenciált stb.
    Ha az ebayen beírod, hogy Cmoy kapásból kijön 52 találat rá. Ezek eléggé szórt performanszt hoznak.

    (Zippo dobozosat még eddig pont nem láttam, de amúgy abba rakják bele amibe akarod. Ha cipősdobozt szeretnél, akkor abba :). A legelterjedtebb az 'altoids can' ház - vagyis cukorkás doboz- és szokták így is nevezni ezeket az erősítőket.)

    A három valamennyire elismert építő akik normális minőségben adják elő a dolgot:

    -A JDSlabs Cmoy-a

    -A PenguineAmp
    (Talán a legjobb mind közül csak most nem kapható. Ugyanaz az ember tervezte, mint a Headstage Arrowt

    -és ami nekem is van a kaliforniai egyetem egyik professzora által esténként sutyiban gyártott Biosciencegeek Cmoy.

    Egyiktől sem kell csodákat várni. Nem mágikus tárgyak. Egyszerűek, olcsóak és számomra kedvesen nosztalgikusak.
    Részemről ez egy tisztelgés a hobbi iránt, hogy egy ilyen 'lelettel' bővítettem a gyűjteményemet. Amúgy teljesen használható és elöljáróban annyit mondok,- még ha ez nem is túl nagy szó - hogy a FiiO E5-től lényegesen jobban szól.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák