Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
Panthera
őstag
válasz bkercso #99102 üzenetére
Ahogy nézem az összes RCA úgy van bekötve, hogy a sárga IC kábelnek csak az egyik belső ere van felhasználva.
Annyira nincs szakadás, hogy koax esetében a + érintkezik a földdel és az árnykolással is. Ez normális? Szakadásvizsgáló is ugyanezt mutatja. Az utolsó képen a jobb oldali jelölés mellett bal oldalon a sárga kábel árnyékolása hozzáér a nyákhoz. Ez lehet gond vagy csak antennázás merül fel? -
Remus389
veterán
Nem csak a Vivid és Classic Bursont...a Vividtől az Isten mentsen meg...Classic megfelelő környezetben hallgatható...
Azért ez ízlés dolga, én is a Vivid-et választottam, technikailag a Vivid a jobb [link] , lehet neked "too much" volt már a láncodban. Meg kell szelidíteni az egyéb komponensekkel és akkor a Vivid a nyerő.https://hardverapro.hu/apro/akg_k272_hd_kivalo_allapot/friss.html
-
bitrograde
senior tag
válasz Bogyó bá' #98187 üzenetére
Tegnap megvolt a koncert a Zeneakadémián. Mit is mondhatnék? A korábbi lemezeik ismeretében az volt a kérdés, mit tudhat még, mást, többet a koncert. És hát...
Azt sem tudom, hol kezdjem. Életem három meghatározó koncertélménye között tartom számon. Olyan hihetetlen összhang volt a zenészek között, hogy nincs az a felvétel, ami ezt képes lenne visszaadni. Pedig nem akusztikus, hanem erősítetten szóló zenét hallgattunk. Másrészt pedig az egészben volt valami alulfrazeált virtuozitás. Tudom, hogy paradox, de mégsem jut hirtelen eszembe, hogyan másképp jellemezhetném azt, hogy hangszeres tudásuk legjavát mutatva sem léptek elő a zenészek, hanem benne maradtak a kompozícióban, a zenekar hihetetlen egységes és belsőleg arányos megszólalásában. Miközben a lemezen helyenként már-már giccsbe hajló, untig ismert darabok teljesen más fényben, élőbben, egzaltáltabban szólaltak meg. Miközben Rita szeme valóban elbűvölő volt, ez a Rita nem a lemez kissé idealizált szépsége, hanem gyönyörű, de zavart és bomlott, akivel találkozva az ember elveszti az eszét. A zenészekről meg tényleg csak szuperlatívuszokban. Engem eleve megfogott az, ahogyan a fafúvós hangszerek szerepe teljesen átértelmeződik ebben a hagyományban, ahogy a szerep folyton változik, hol dallamot játszik, hol kíséret, hol csak együtt szól a többivel, s közben egy pillanatig sem lóg ki a kvartettből. De az, ahogyan tegnap ennek teljesen organikus arányai jöttek ki az koncerten, azt valami elképesztő volt hallani, szinte sírásra késztetően megható.
Szóval tessenek koncertre járni, ne csak konzervből ismerni meg az ízeket. (Múlt héten Baráti Kristóf és Bartók volt. Arról is lehetne hosszasan értekezni, mit jelent ha valaki beszéli a zenei idiómát. Külföldi vendégem annyit mondott csak, hogy akkor hallott ilyet utoljára, mikor Lengyelországban Chopin volt műsoron. Mondjuk, én is nagyon szeretem
Mozdzert, és nem csak, ha Chopint játszik. Felkészül: Ligeti és Kurtág.) -
Bogyó bá'
nagyúr
válasz bitrograde #99111 üzenetére
Őszintén irigyellek érte.....
Sajnos nekem túl messze van Budapest, (éjszaka nem látok rendesen hazafelé vezetni - és tősgyökeres vidékiként rettegek is a budapesti autóvezetéstől ), így csak álmodozom ilyesmiről.
[ Szerkesztve ]
Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...
-
stellaz
veterán
Kicsit étrendeztük a szobát és a hangfalak egy picit kevésbé rossz elhelyezést kaptak és most nagyon kijön, hogy milyen fasza hangja van az iFi Zen Dac v2-nek. Nagyon nagyon kellemesen szól az egész cucc.
[ Szerkesztve ]
-
Zoliee
senior tag
válasz bitrograde #99111 üzenetére
Nagy érdeklődéssel olvastam hsz-od.
Őszinte irigységgel fogadom azt a fajta képességed, amivel át- és bele tudod élni magad a zenébe.
Nálam ez nem működik, nekem ez nem megy.
Egyszóval ismét megerősítést nyert számomra, hogy mindenki "másképp" éli meg a "zenét". Van aki egy sony xm4-et hallgatva is maximálisan elégedett, én meg egy koncerten sem tudok eljutni az általad leírt állapotba. -
RetepNyaraB
veterán
válasz bitrograde #99111 üzenetére
Koncertre járás alap.
Tegnap Magyar Bori lemezbemutatón voltam az Opusban és utána még éjjel belehallgattam a lemezbe. Hát, konkrétan dimenziónyi különbség van az élő előadás és az - amúgy is kifejezetten hűvösre sikeredett - cd között. Ez még elektronikus műfajokon is átjön, hát még akusztikus stílben.
Operába ma már nem nagyon tud menni az átlagember, de kis klubokba igen. Tessék elmenni. Mindenki jól jár: A művész nem hal éhen, a közönség pedig élőben hallgat zenét."And we close our eyes to sleep To dream a boy and girl Who dream the world is nothing but a dream"
-
Remus389
veterán
válasz Zoliee #99114 üzenetére
Őszinte irigységgel fogadom azt a fajta képességed, amivel át- és bele tudod élni magad a zenébe.
Nálam ez nem működik, nekem ez nem megy.Én is bele tudom élni magam a zenébe, de ez nálam inkább műfajfüggő, nem is annyira a technikai oldala, hogy egy olcsó aliexpresses earbud-ról vagy egy felsőkategóriás fejhallgatóról szól.
Az említett Chopin-től és hasonlóktól én is elálmosodom (kivéve Brahms: Magyar Táncok, az tetszik).
Én speciel a Black Metal-t kedveltem meg újabban [link], de megértem hogy mást pont ez untat.
Lényeg hogy ha megtalálod a műfajod, legyen az rock vagy elektronikus akkor bele tudod te is élni magad szerintem.https://hardverapro.hu/apro/akg_k272_hd_kivalo_allapot/friss.html
-
senior tag
válasz Zoliee #99114 üzenetére
Úgy gondolom, hogy ez tanulható, fejleszthető készség, úgymond "gyakorolni" kell ezt is. Nagyon sok zenét kell hallgatni, de nem elég a mennyiség, "értő", úgymond minőségi hallgatás kell, ami szerintem egyértelműen zenetanulással alakul ki leginkább. Amikor van egy tanár, aki elmagyarázza, adott esetben meg is mutatja, hogy egy konkrét darabban mik azok az elemek, motívumok, helyzetek, amikre érdemes figyelni, amelyek így vagy úgy meghatározzák a zenei hatást, az pótolhatatlan. Ehhez természetesen széleskörű (ideális esetben zenetörténeti információkkal megtámogatott) zenei olvasottság is szükséges, hiszen csak így lehet az egyes elemeket az adott műfaj / hangszer / korszak, ill. a darab egyéb kulturális vonatkozásainak kontextusában érteni, értékelni.
Nekem szerencsém van, mert sokáig (10+ év) tanultam komolyan zenélni, és bár végül nem lettem zenész, az értő zenehallgatáshoz egy életre elég municiót kaptam, eleget ahhoz, hogy ezt a készséget már önállóan is tudjam fejleszteni (évtizedes kihagyás után pl. nemcsak a csellót kezdtem újra, hanem más hangszereket is elkezdtem tanulni).
Ehhez hál' Istennek manapság bőven akad "segédlet", pl. a YouTube is tele van hasznos anyagokkal, csak két csatornát emelnék ki egy-egy példával:
[Nahre Sol]
[12 tone]
De számos hasonló van még, sajnos a jó angol tudás elengedhetetlen...
Szintén hasznosak lehetnek a gyerekkoncertek. Mi most pl. Müpa matinékoncertekre járunk (aktuálisan "Érzelmek a zenében"), amik pont ezt a célt szolgálják: rendszerint valamilyen tematikus fókuszszal, magyarázattal mutatják meg a gyerekeknek a zenei minőség egy-egy fontos alapelemét. Többnyire csak szemelvények szólalnak meg egy-egy darabból, de pontosan azok, amelyek mentén egy-egy zenei forma vagy eszköz használatát a gyerekek is (és a szülők is :; ) mélyebben megértenek, ill. megtanulnak felismerni, zenei kontextusba helyezni.Szóval ahogy Péter mondja, koncertre járás alap, de szerintem önmagában kevés, igazi eredményt zenetanulással / zenei "értés" folyamatos fejlesztésével együtt hoz igazán. Ha az ember maga is játszik valamilyen módon (hangszer / ének), az nyilván még magasabb szintre emelheti ezt.
Számomra a zenei (művészeti) minőség egyértelműen a technikai (audio) minőségen túl van - éppúgy tudom élvezni egy XM3-mal, mint akár élőben is (ezért is idegen nekem kicsit az egész hifis téma).
Bocs a hosszú HSz-ért
[ Szerkesztve ]
-
Zoliee
senior tag
válasz kutyek #99117 üzenetére
Elfogadom, hogy az általad leírtak alapján el lehet jutni a zenehallgatás/értés egy másik dimenziójába. Azonban ez a kapu nem mindenki számára nyitott (gondolok itt: képesség, készség, idő, stb.-re)
"...Számomra a zenei (művészeti) minőség egyértelműen a technikai (audio) minőségen túl van - éppúgy tudom élvezni egy XM3-mal, mint akár élőben is (ezért is idegen nekem kicsit az egész hifis téma)...."
Látod itt is külön utakon járunk (ami abszolút nem baj) -
Zoliee
senior tag
-
bkercso
nagyúr
válasz RetepNyaraB #99120 üzenetére
Nem az ember van a szombatért 🙄
Mondd ezt egy vallásos zsidónak!Aki "HiFi-vallású" (hifista), annak meg a hangminőség nagyon fontos. Nekem pl. az élettől is elmegy a kedvem, ha egy cucc torzan rosszul szól. A zenére nem is akarok/tudok olyankor figyelni.
[ Szerkesztve ]
kapható az OPA Red2 - Kercso Audio
-
stellaz
veterán
válasz bkercso #99122 üzenetére
Valahol egyébként olvastam én is, hogy a zenészek általában jobban tudják élvezni a zenét alacsonyabb audio eszközökkel is, mint a nem zenészek, mert nekik fejben jobban összeáll a zene pusztán a dallamok, ritmusok alapján.
A hifista nálam mondjuk már az az ember, akinek kissé elborultak otthon
[ Szerkesztve ]
-
Tulku
veterán
válasz bkercso #99122 üzenetére
Szerintem nagyon kevés ember van, aki el tud vonatkoztatni a zenei minőség és a megszólaltatott zene közötti kapcsolódástól, vagyis attól, hogy az adott zenemű jól szól-e avagy sem...
Persze ebbe belejátszik korunk műanyag zenedömpingje, ami nem csak a zenevisszaadás minőségének romlását (igen, vallom, hogy a zenei hangvisszaadás az utóbbi 50-70 évben nem igazán javult....inkább....) hanem a közvetített tartalmak mérhetetlen igénytelenségét is magával hozta....
Komplex a probléma, maradjunk szerintem abban, hogy az ide látogató emberek szinte 100%-a érdekelt abban, hogy az adott zene minél jobb hangminőségben szlaljon meg...persze hogy ki mit ért jó hangminőségen, az már egy teljesen más kávéház...
-
stellaz
veterán
Én már jó ideje tartom, hogy bizonyos zeneszámokat direkt úgy vesznek/vettek fel, hogy az elfogadhatóan meg tudjon szólalni egy tv hangszóróján is, vagy mostanában mondjuk valami hordozható aksis cuccon.
Mondjuk néha én is azon kapom magamat, hogy ha munkahelyemen hallgatok valami olyan zenét, amit szeretek és otthon is gyakran hallgatom, akkor hiába szól bent sokkal gyengébben a zene, nekem fejben megidézi az otthoni hangzást, mintegy kiegészítve az éppen hallottakat.
[ Szerkesztve ]
-
stellaz
veterán
válasz Zoliee #99128 üzenetére
A feleségem pont ilyen, ő tényleg bármilyen legalja cuccon hallgat zenét, még azon is, ami kb már alkalmatlan erre (800 forintos kínai füles pl), hiába van otthon minőségi cucc, őt ez valahogy cseppet sem érdekli.
A bátyámnak pedig az a minőségi zene, ami marha hangos és jó sok basszus van benne. Ők otthon is egy gurulós partyboxról hallgatnak zenét
[ Szerkesztve ]
-
Zoliee
senior tag
válasz stellaz #99129 üzenetére
Pontosan erről van szó. És ez nem "csak" a lehetőségek, hanem talán? velünk született igény kérdése?
Unokám (2. feleségem révén) szereti a zenét. És mindezt mobilról, a teló saját hangszóróját használva (szvsz mindez mindennek a legalja).
Mondom neki ott van a Bluetooth-os Marshall, (amit a futópadhoz használok), vagy a Sony xm4, vagy az asztali rendszer, vagy a....
"Zoli papa, jó ez", mondja erre.... 😄
Szerk: perpill 7 éves, talán változhat...[ Szerkesztve ]
-
-NoVa-
addikt
válasz stellaz #99123 üzenetére
A zenész tipikusan kissé halláskárosulodott is, sok időt tölt hangos környezetben hangos eszközökkel. Aztán átpriorizálódik a hifi rész, így lehet spórolni ezeken, és venni helyette még 3 gitárt, vagy valami hasonló.
Legalább ennyit számít az esztétikai része, a rituálé, maga a mód. Nem mindegy, hogy futtában TWS-en szól a háttérzene, vagy valami tengerparti kövön üldögélve a sós párában szól az Etymoticból az előadás. Avagy épp, mint a klasszikus dohányzás rituáléja a sodrással, vágással, tűzgyújtással, és a békés füstgomolygással, egy bakelit felrakása, a hangszedő elhelyezése, a lemez pörgése ugyanolyan meditatív ráhangolódás. Úgy eleve nyitottabban áll az ember stílusokhoz, korszakokhoz.
-
-
stellaz
veterán
válasz Zoliee #99130 üzenetére
A feleségemnek pedig elég jó a hallása, és a 9 éves kisfiam is zenél és kiemelkedően jó hallása van, eddig őt se nagyon érdekelte ez a dolog, de aztán januárban játszott egy kicsit a Philips shp9500-al a fején, és az nagyon elbűvölte, azóta erre már van némi fogékonysága és kért is egy fejest most szülinapjára(egy KOSS lett) és azt szívesen is hallgatja.
-
emiki6
veterán
válasz Zoliee #99134 üzenetére
Mert van a zenének hangtechnikai, zeneelméleti és primitív része (jelen elképzelésem szerint). A primitív élvezethez se jó hangkeltő, se komoly komponálás nem kell, mert anélkül is élvezetes. Sajnos belőlem ez javarészt hiányzik, így a zene élvezetét a hangtechnikában, hifiben találom meg. Ha zeneileg művelt lennék, akkor a hangtechnikát szerintem ki tudnám váltani komolyzenék értő hallgatásával.
"De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."
-
Ba cy lus
addikt
válasz emiki6 #99135 üzenetére
Ez így nem állja meg a helyét. Az a bizonyos "primitív" rész egyrészt egyáltalán nem primitív, inkább érzelmi-intellektuális. Mert valami nem verbális, még nem lesz primitív. Semmiféle zeneelméleti háttér nem kell pl. Bach zenéjének élvezetéhez. Sőt, a komponálás, zenélés is ment/megy sokaknak intuitíve.
-
-NoVa-
addikt
válasz emiki6 #99135 üzenetére
"komolyzenék értő hallgatásával."
Simán csak értő/tapasztalt zenehallgatással. Ahogy a Svéd producerek dominálják a popzeneipart, mert az oktatásban nagyobb hangsúlyt tettek a klasszikus zenei műveltségre, általánosan jobb alapból pedig aki kiemelkedő, az globálisan is versenyképesebb tudással rendelkezik, és az Abbától Rihannán át végtelenül lehetne sorolni a következményeit ennek. Metáltól az elektronikus múfajokig rengeteg klasszikus zenéből átemelt motívum működik, és ha van benne alkotói kreativitás, akkor teljes jogon ad egy új élményt a régi dallamhoz. Mint ahogy egy-egy nevesebb karmester értelmezése egy darabról. Aztán néha félredobhatja az ember az agyát, és szláv hardbass napot tart.
-
emiki6
veterán
válasz Ba cy lus #99136 üzenetére
A primitívet nem negatív értelemben írom, hanem arra utalok, hogy zsigeri - ösztönös - érzelmi. A hangtechnika fejledtségétől és a zenei műveltségtől is független. Ennek teljes hiánya a zenei anhedónia, ami neked valszeg nincs és magadból indulsz ki. Én bach-on szerintem bealszom, mert se műveltség, se ösztönös élvezet nincs nálam. Nem érint meg, nem mozgat meg, nem stimulál. Hegedűs Endrét többször hallgattam élőben, rendes zongorán, de nem köt le. Inkább egy c2c vagy caravan palace (ezek nálam a ritka kivételek pár másikat leszámítva).
[ Szerkesztve ]
"De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."
-
Ba cy lus
addikt
válasz kutyek #99138 üzenetére
Nem teljesen értek egyet, mert az intellektuálisból is létezik nem tudatos, hanem irracionális/tudat alatti tudás. A tisztán "ösztönös" zenélés/komponálás szerintem tipikusan ilyen. De a tökéletesen érzelemmentes matematikában is vastagon jelen van az intuíció.
Én például már általános másodikos koromban valahogy tudtam természetes számok szorzásánál a disztributivitás érvényességét, hogy pl. 34*8-t úgy számolom ki fejben, hogy 30*8 + 4*8. Soha senki nem mondta. Ezek után képzelem, hogy egy Erdős Pál-féle matematikai tehetség milyen nemtriviális dolgokra érzett rá intuitíve. Illetve nem csak képzelem, mert láttam is élőben elborult elméleti matematikusokat, hogyan oldanak meg egy-egy matematikai problémát. Az bizony művészet, nem száraz tudomány.
[ Szerkesztve ]
-
senior tag
válasz Ba cy lus #99140 üzenetére
"az intellektuálisból is létezik nem tudatos, hanem irracionális/tudat alatti tudás"
Ezzel szintén egyetértek! Ugyanakkor szerintem ez a fajta "ösztönös" tudás leginkább analógiás természetű, vagyis alapvetően hasonló jellegű, korábban megismert problémák / jelenségek tapasztalataira épít (még akkor is, ha az analógia "előhívása" nem tudatos, vagyis nem jelennek meg konkrétan a kognitív folyamatban az analógia alapját adó, korábban megismert példák) - ilyen értelemben lehet indirekt fejleszthető, egyszerűen az analógiás bázis, vagyis a már ismert tudás / tapasztalati anyag bővítésével.
OFF-ba teszem inkább, mert bár tök érdekes gondolatmenet, nagyon eltér már a topik témájától.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
válasz kutyek #99141 üzenetére
Igen ez igaz, kell az "ihlet". Mind a zenében, mind a matematikában. Aki életében nem hallgatott Mozartéhoz hasonló zenét, annak a zenéje nem fog Mozartéra hasonlítani. És a matematikában is hasznos pl. a tételek bizonyítását megérteni, hogy a matematikai gondolkodásmódot elsajátítsuk. Ezért sem jó a matematikaoktatás az általános- és középiskolákban, mert ilyenekre nem helyeznek hangsúlyt, kimarad, "nincs rá idő".
[ Szerkesztve ]
-
lapalapa
senior tag
Számomra roppant egyszerű a dolog. Minél jobb a minőség, annál nagyobb az élvezet.
Annál inkább tudja az agyam el-lazultan élvezni..
És a minőség javulás másik hozadéka, hogy olyan zenéket hallgatok élvezettel, amiket korábban eszembe nem jutott volna.[ Szerkesztve ]
Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
Bogyó bá'
nagyúr
válasz lapalapa #99143 üzenetére
"...olyan zenéket hallgatok élvezettel, amiket korábban eszembe nem jutott volna...."
Pont erről van szó: én azért HiFI-zek, mert - ha kellően elbűvölő a hangminőség - akkor még magyar népzenét is képes vagyok hallgatni, ráadásul nagy örömmel!
Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...
-
lapalapa
senior tag
válasz kutyek #99141 üzenetére
Azért Mozart se Mozartnak született. Gyermekkorát kőkemény kiképzéssel töltötte, ahol felhalmozhatta a létező zenei tudást, hogy később beindulhasson a végtelen zenei fantáziája..
Szóval szerintem is, kellenek a minták, hogy ha van tehetség, akkor abból szintetizálni lehessen, meg áthágni minden létező szabályt..Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
-NoVa-
addikt
válasz bkercso #99145 üzenetére
Nálam akad pár lépcső. Van a rossz, tompa, harsány, bántó féle, azt kerülöm. Aztán van a tonalitásban helyes, háttérzenére kellemesen szóló kategória, mindenféle technikai bravúr nélkül, néha egyenesen igényem van rá, hogy utána újrakalibrálva a maguk helyén tudjam értékelni a jobb dolgaimat. Illetve van egy nagyon fontos képessége ennek a szintnek. Nem képeznek atmoszférát, nem alkotnak illúziót, nem közvetítenek érzelmeket, és főleg nem rabolnak el a munkából, hogy azon kapjam magam, hogy már megint lekapcsolt a monitor előttem, mert nem mozdultam meg percek óta.
Aztán innen analóg jósági skálán lehet felfelé lépkedni, amíg nem kap az ember tériszonyt az árak láttán.
-
dgyuri0123
nagyúr
válasz bkercso #99145 üzenetére
Őket [link] amúgy szerettem..volna, csak minden korábbi rendszeremen laposan és fejfájósan szóltak.
Őket [link] meg egyenesen borzasztónak hallottam, csak csörgött, csattogott. Ma már élvezettel hallgatom, ahhoz képest, hogy korábban tudomást sem akartam venni róluk. Mindezt "csak" azért, mert ugrottam egy szintet hangminőségben."csak a zene van"
-
lapalapa
senior tag
válasz lapalapa #99143 üzenetére
Ez kicsit ezoterikus lesz (de kérdezz meg egy színpadi művész embert):
Élő előadás során a művész ad, a közönség veszi és vissza ad. Beindul egy energia áramlás ami szerves része az előadásnak, érzelmek keletkeznek.
Állítólag sokezer ember előtt fellépni nagyon kemény energia, sokan nehezen is dolgozzák fel, főleg a hiányát (drog, pia).
Konzerv zenében ugye ez nincs, de mégis, ha a cucc minősége megengedi, akkor olyan infókat enged át, amik tudnak érzelmeket kelteni, tehát "nyomokban" olyasmi lehet mint az élő..Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
Bogyó bá'
nagyúr
válasz dgyuri0123 #99148 üzenetére
A U2 nem szól rosszul a csöves xaromon - sajnos a Prodigy-t már műfajilag rühellem.
Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
A topikban terméket, munkát, szolgáltatást hirdetni tilos!
- Videoteszt Erősítők tápellátása 2.
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Kábeleket és csövezést rejtő "kirakatház" a GameMax logójával
- TCL LCD és LED TV-k
- Autóhifi
- CPU léghűtés kibeszélő
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Autós topik
- Star Wars: The Old Republic - MMORPG
- Külpolitika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5580, 15,6" FHD, I5-7300U, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, WIN 10/11, Számla, Garancia
- HP ProBook 455 G5 , 15,6" FHD IPS,AMD A10-9620P, 16GB DDR4, 128GB SSD, WIN 10/11, Számla, Garancia
- LG 27MR400 Monitor
- Dell Latitude 7390, 13,3" FHD IPS Touch, I5-8350U, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 10/11, SZÁMLA, GARANCIA
- Lenovo Thinkpad T450, 14" HD+ IPS, I5-5300U CPU, 8GB DDR3, 250GB SSD, Dupla akku, WIN 10, Számla, Ga
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest