Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz btraven #93335 üzenetére

    A probléma leginkább az antennázás.
    Amit a videóban nem tett meg, hogy kézzel megérinti az RCA belsejét. Akkor kb 10x akkora feszt mutatott volna. Ha én a szkóphoz érek hozzá, akkor 9Vpp 50Hz-et mutat. Ha közelítem a hegyét a 220 kábelhez, alig 1V. Viszont ha a végét hozzáérintem egy nagyobb fém akármihez, magában is 1V felett mutat és ha ahoz közelítema 220 drótot, akkor 4V fölé megy. Mint mondta itt kondenzátorként viselkedik és minél nagyobb a kondenzátorok felülete, annál jobban átmegy rajtuk a jel. De ezek mind iszonyat kis energiájú jelek. Szkóp is 1-10MOhm-on keresztül mér, így gyakorlatikag elhanyagolható áram folyik rajta. Emiatt amint bedugja a másik felét, eleve az RCA földelt külseje normális árnyékolásként működik és már nem tud "bejutni" a jel vezetékbe az antennázott jel. Egész lakást behálózza a tápvezeték, jó hosszú antennaként működő drótokkal. Ami a konektorba bedugott 2 méteren megy az csak egy része, az egésznek. Feltéve hogy nem az IC kábelen pihenteted a fityegő 220 kábeleid, igazából lényegtelenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák