Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz ribizly #72825 üzenetére

    Régebben engem is elgondolkodtattak, úgyhogy meghallgattam pár darabot, de semmi extra, túl sok mindent nem láttam benne, ráadásul a mérések is csak azt támasztják alá, hogy az egyetlen plusz ami bennük van, az az extra zaj és torzítás. De még azt sem lehetne rámondani, hogy ez a zaj és torzítás kedvezően színezné a hangot, mivel elég gyakran nem is igazán esik a hallható tartományba, max nagy felbontású, nagy dinamikatartományú anyagoknál jöhet ki. Véleményem szerint az egész csak egy marketinghoax, egyrészt könnyebb eladni ködös audioezotériával a cuccokat, az emberek vevők az ilyesmire, na meg van indok az árra is.

    Lehet valakinek bejönnek ezek, de valahogy nem látom be mitől jó az, ha 1-2 ezer dolcsiert vesz valaki egy ezoterikus dac-ot, ami pontosan ugyanugy szól, mint egy párszáz dolláros modern dac. Plusz valahogy az sem fér bele a fejembe, hogy hogyan lehetne lehetséges az, hogy ezek a többé-kevésbé amatőr audioguruk pár év alatt összeütnek olyan csodadac-okat, amik verik azokat az eszközöket, amiken mondjuk évekig dolgoznak a vezető chipgyártók profi mérnökei. Lehet meg kéne már kérni egy ilyen tervezőzseni audiogurut, hogy üssön össze valami jó cpu-t, mert lelassult már a fejlődés, rá kéne koppintani az AMD és az Intel fejére. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák