Új hozzászólás Aktív témák

  • jengab

    tag

    Sziasztok!

    Van egy Raspberry Pi3am, ezen mopidyvel lehet rádiót hallgatni, tidalt, és lokálból zenét, valamint van rajta egy AirPlay szerverem, szóval akár a telefon hangját is lehetne ráküldeni. A kütyü egész jól működik, telefonról vagy számítógépről tudom irányítani. Viszont a hangja nem a legjobb. Igazából néha sistergő hangot hallok, főleg mikor elindítok valami kicsit proci igényesebb folyamatot a háttérben. Leginkább valami elektronikus zajra emlékeztet. Egy külső 3000ftos hangkártyával megy a rendszer (még ezt is sokkal jobbnak találtam, mint a gyári beépített hangkártyát). Ahogy kipróbáltam rendes DAC-on (Marantz NA8005) sokkal jobban szól, nem is hallottam a szokásos zajokat. Ezért gyanítom, hogy a hangkártya lehet a ludas, és nem az USB kimenet (érdekes, hogy hogy tud a processzor zaja átmenni a hangkártya felé). Úgy láttam, hogy lenne a HiFiBerry féle DAC megoldás, vagy külső DAC. Elsőre én inkább a külső DAC-ot preferálnám, mert akkor azt tudom pl. asztali géppel, CD játszóval is használni, meg vannak nagy nevű modellek, amiknek biztos elképesztő hangja van (akár régi drága DAC-ok). Egyelőre a Cambridge Audio DAC Magic-jét néztem, vagy a Denon DA-500-ast. Másodikkal kis probléma, hogy csak SPDIF, vagy Coax bemenete van, a pi-n ugye meg egyik kimenet sincs, csak USB. Ennek ellenére érdemes lenne ehhez valami átalakítót venni? Vagy inkább egy modernebb DAC-al jobban járok, ami fogad USB-t? Milyen eszközöket ajánlanátok? Vagy jobban megéri a HiFiBerry-s DAC?

Új hozzászólás Aktív témák