Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz binatone #55660 üzenetére

    Örülök, hogy ennyiőtöknek tetszik. :DD

    Polllen: Mondjuk én is WM8804 alapú i2s -> spdif átalakítóval használom.
    Szerintem akkor talán nem is kell reclock. Az Asus Xonar DG hangkártyám, aminek amúgy elég döglött hangja volt DIR9001-el, most úgy szól, mint az XMOS. Tényleg hihetetlen ez a WM8804. (Anno a DIR9001-től is ezt vártam, csak nem ezt kaptam, hogy legyen lehetőségem USB-s vevőt is tuningolni. :DDD )
    Most kutathatok minél ratyibb forrás után itthon...
    (I2S: a forrásnál tegyél be soros 22-47ohmokat az adatvonalakra, akármilyen rövid/hosszú is a vezetékelés!)

    Tényleg, akinek WM8804-es vevővel szerelt DAC-ja van, az hall diffit a digit kábelek kábelek vagy az SPDIF-források között?

    Amúgy az I2S eszközök között arra volt jó, hogy visszaórázták a forrást (CD-játszót) a DAC-tól, így szionkron reclock-ot valósítottak meg. Ekkor nem számít a jitter annyira, mert a reclock kiszedi, csak az azonos frekvencia volt a lényeg.

    krichd1: Jó ötlet az AES3(id), csak hát ugye ez nem egy félprofi eszköz, hanem egy olcsó forrás otthonra, profi hanggal. :B
    Kb. 50ps a WM8804, de a spektrumát nem tudni. Utána tettem egy SRC4192-t is, ami 24Hz-től szűr 12dB/oktávval. És egy olyan órát, ami csak 8-10dB-lel marad el a híres-neves Crystek CCHD-957-től, és 25dB-lel jobb az elterjedt ExpressO-knál. :Y

    ráadásul a modern USB chipek egy nagyságrenddel alacsonyabb jitterrel dolgoznak, mint a "régi" DIR9001, WM8804, WM8805 S/PDIF vevők.
    Ha jó minőségű oszcillátort tesznek mellé. E téren nagyon vegyes a felhozatal... Még az XMOS-chip saját órajelét adó oszci hangja is egy az egyben átjön, noha arra sokan annyi gondot fordítanak, hogy mellétesznek egy passzív kristályt és az XMOS belső oszcillátorát használják...

    Bodz: Egyelőre elnapoltuk az USB-t, amíg kézzel készül, később pedig kártyás opció lesz majd a terv szerint, 20k felárral. Viszont 10k-ért már dobozolt CM6631A-t kapni, ezért is nem lesz most...

    .DLL: Egy nagyságrend 20dB feszültségben, áraban, jitterben, és 10dB teljesítményben.
    schawo: :DDD :DDD De logaritmikus agyad van!

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák