Új hozzászólás Aktív témák

  • grHawk

    aktív tag

    Na jó, csak eljátszok a gondolattal...:

    Multicrew:
    Ami szerintem itt a kiemelt dolog, az a fegyver kezelés. Felvet pár kérdést, mint pl. miért jó nekem, hogy játékos irányítja a fegyverzetet, miért jó neki, mit változat ez meg? Erre én tudatlan arra gondolnék, hogy kéne egy kifejezetten Wing csoportra fölvehető küldetés PvE oldalról. PvP oldalról majd később. Tehát van ez a Wing speckó küldi, amit csak wingben lehetne fölvenni, és leadni is, az eredeti tagokkal.
    A küldetés kifejezetten egy vagy több signalra szólnának, amit csak a küldetésezők látnak. A jutalom 5-6 millióra rúgna fejenként, és, hogy ne lehessen szétfarmolni ezért mondjuk óránként egy lenne leadható. Nyilván arányosan nagyobb reputációval is járna. Tehát az ösztönző meglenne, mi kell még? Az, hogy megérje a haveromat alkalmazni az elsütőbillentyű mögött, ahelyett, hogy mondjuk én lövöldöznék a Corvettel fixen. Ezt úgy oldanám meg, hogy a játékospajtás a fix fegyvereinet tudja irányítani. Ez szembe köpné a fegyverek háttérjellemzését, de játékmechanikailag más okom nem lenne, hogy alkalmazzam. Mert nem áldozom be a fix fegyverek erejét csak azért, hogy ne én, hanem ő lövöldözzön. Nem lennénk hatékonyabbak, mint külön hajóban, sőt... Tehát megérős speciális - valóban nehéz - küldetések signal specifikusan, játékos által kezelhető fix erőssègű toronyfegyverek. Eddig oké. Így már megéri, hogy legyen lövészem, mégse borítom fel a játék egyensúlyát, se combat, se pénzkeresést illetően. És itt jönne szóba a SLF, azaz a hajóról indítható kissebb vadászok. Mint tudjuk ezek elég könnyen a szélvédő áldozatává válhatnak, ezért nagy kockázat a használatuk. Ezért nem nehezíteném meg olyasmivel, hogy az anyahajóra az indító hangár + masst tegyen, vagy energiát fogyasszon. Megmagyaráznák, hogy ebbe eleve volt már ilyen modul. Így megint csak alkalmazhatok egy + wing embert, megéri neki is, és nekem is, amúgy sem kell feltétlen használni a fightert, csak ha szükséges. Addig pedig modulokat kezelhetné, energia elosztást, akár részletesebben, modjuk preset-ekkel, navigációval foglalkozhatna, szintén részletesebben, stb...

    De kétlem, hogy ennyire foglalkoznának majd vele.

    Hypevonat megálló.

Új hozzászólás Aktív témák