Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gekkoka

    csendes tag

    Üdv az uraknak! SI-n van egy küldetés, ahol "tudathasadta" nevű faluban ketten is megkérnek, hogy rendezzek mészárlást, van más megoldás is?

    Más: Van egy Vitharn nevű hely, ahova nem tudok bejutni, és semmilyen utalást sem találtam arra hogy hol kéne keresgéljek. A segíjt előre is köszi!

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Jorus #10816 üzenetére

    Bocs én csak magyarul tudom :) Igen egy helyre gondolunk, Mindenkiből kettő van.

    Egyszer voltam Vitharn romjainál amikor véletlenül felfedeztem akkor harcoltak ott szellemek. most hogy visszamentem mert csak egy két küldetés maradt most nem volt ott senki. Csak az időjárás változik meg a közelben.

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Jorus #10819 üzenetére

    Köszönöm a választ! Vitharn-al sokat segítettél, a depresszív lakosságnak meg meszeltek... Útálom a lusta, befordulós embereket :)

  • gekkoka

    csendes tag

    Apropó, tud valaki egy olyan módot, hogy futás, lovaglás közben, ne a táj ugráljon fel le (mint ha valóságban néznénk ki a fejünkből), hanem a karakter. Úgy ahogy belső nézetes módban.

    Most ha felfutok egy lépcsőn, a kamera össze vissza rángatózik. 20" monitor előtt ülve néha elkap a hányinger. Belső nézetes módban egész más. Ha külső nézetes módban nyomva tartom az "F" billentyűt akkor megint csak szép simává válik a mozgás. Olyan, mint ha lebegne a karakter után a kamera. A fallout 3 és NV játékokban ilyen a kameranézet.

    Ezt szeretném valahogy elérni. Rettentően idegesítő ez a fajta kameranézet. Már kb 170 órát játszottam, de nem bírtam megszokni, elfárad a szemem tőle.

    Előre is kösz!

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz need #10824 üzenetére

    Ok ez rendben van, tudom hogy lehet belső nézetre váltani, ahol nem remeg a kép össze vissza. Barlangokban így játszom, de kültéren, és kardozás közben előnyösebb a külső nézet. Meg szeretem nézni a karakterem. De akkor a fentebb említett problémám van.

    A karaktert látod szép simán futni, és a környező táj ugrál a lépésektől. Számomra ez nagyon zavaró és nem tudom megszokni. Falloutban pont fordítva van, a táj szép simán szalad, és a karaktert látod fel le ugrálni a futás közben. Ilyenkor "lebeg" utána a kamera.

  • gekkoka

    csendes tag

    Szasztok! Van pár item nálam amit nem tudok eldobálni, mert küldetéshez tartozik. Van egy "törött pajzs"-om amit egy barlangban fekvő hulla mellet találtam. Merő véletlen hogy felvettem. 0 súlyú nem eldobható. Még utalás sincs rá, hogy kié lehet, vagy mihez kell.

    Érdekes tüskék állanak ki belőle, a mintázatában egy fa található, és alatta a harcosok céhéhez hasonló, keresztbe rakott buzogány, és bárd.

    A mintázat alapján kérdezősködtem a C-vel kezdődő városban aminek ugyanez a fa volt a kapuira festve. De semmi.

  • gekkoka

    csendes tag

    Üdv az uraknak! Na találtam egy nagyon jó módot a kameraproblémáim megoldására!! Mindenkinek ajánlom! Csak egy .esp fájl, ha nem jön be, kitörlöd oszt csókolom. Nincs kamera ráncigálás, késés, stb. Nagyon kellemessé vált a lovaglás ezzel a kis kiegészítővel. 20" monitor felé már kötelező. :)

    http://oblivion.nexusmods.com/mods/1840

    Aztán aki íjász karakterrel játszik annak áldás:

    http://www.gamefront.com/files/13188538/Super_Fast_Arrows_v1_0

    A gyors nyilak mód nem biztos hogy az ami nekem van, nagyon sok nem működik, de ha valakinek kell akkor elküldöm mailban.

    Aztán a srác csinált pár szép íjat, érdemes nála körülnézni! Nem erősek, nem rontják a játék egyensúlyát, egyszerű optikai tuning. Bár jól bírják, nagyon ritkán kell kovácsolni. Ezt mondjuk imádom bennük.

    http://oblivion.nexusmods.com/users/64989

    Aki bírja a japán kultúrát, annak kötelező darab ez a mód:

    http://oblivion.nexusmods.com/mods/39834

    Japán szamuráj fegyverek, élethűek, 1 illetve 2 kezes, kések kardok stb. Szintén jól illeszkednek a játék többi fegyveréhez, nem erősebbek, és nem sokkal tartósabbak. Kétkezes ninjato-t használom, főleg gyorsaságra építő karakternek ajánlom! pl Íjászoknak, ha közelharcra kerül a sor. Kicsit sebeznek de nagyon gyorsan lehet csapdosni velük!

    Jah még valami: Aki szeret lovagolni, annak biztos bántotta a csőrét, hogy a fegyverek miért tűnnek el ha lóra szállunk.

    Itt a megoldás: http://oblivion.nexusmods.com/mods/42648/

    Ha van igény akkor ajánlhatok még pár módot, csak írjatok kinek mi kell.

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz need #10871 üzenetére

    Hali! a menübe belépve klikkelj rá az adott tárgyra, majd tartsd lenyomva a gombot. Ekkor eldobja a tárgyat. Ha olyasmit ír, hogy nincs hely eldobni, fordulj egy nagyobb placc felé és próbáld úgy. Egy darabig tartja a levegőben, aztán elengedi. Ha nem engedi el, akkor nyomj egy "y" billentyűt. Illetve ha angol billentyűzeted van, akkor "z"-t.

    jah amúgy pont most csináltam meg ezt a küldetést, kurva koboldok mindíg a nyilaim útjába álltak, érdekes volt... :)

    [ Szerkesztve ]

  • gekkoka

    csendes tag

    Nem tudja valaki, az ayleid szobrokat mire lehet használni? Mert találtam kettőt, nagyon volt őrizve, szóval tuti értékes, de egy kereskedő 250 (akármit) adna érte. Szerintem ezek kellenek valahova úgy hogy nem mertem eladni. Talán kulcsok?

    Nemrég jártam egy barlangban, volt ott valami holtak árnya csóka, 18 kiváló gyógyitalomba, egy sötét csábító, egy arany szent, és egy húselementál megidézése után tudtam csak szétverni a fejét. Egy epikus 7 perces vagdalózásban, volt nála egy fain "Holtak árnya" kard.

    Egyik könyvben meg olvastam erről a kardról, akkor jövök rá, hogy a könyvben leírt legendás fegyvereknek mind léteznie kell.

    A csókán egy speckós Ében páncélzat is volt, akkor nem bírtam elvinni, beraktam egy ládába, túl nehéz volt, most meg nem emlékszem hogy hol van a barlang...

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz h.adam.92 #10887 üzenetére

    Na mi van ennyire egy szinten tart mindenki? kb két napja csináltam meg azt a küldit. (én 31-es karakterrel vagyok épp) Milyen jó nekünk, hogy járnak ide vissza nagy öregek, van kitől kérdezni, nekik meg milyen furcsa lehet hogy van aki csak most kezdett el játszani a gémmel. De legalább hardveres problémáink nincsenek, és van egy jól kiforrt magyarítás is.

    SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Na, 3 bizonyítékot kell megtalálnod. Ha mindenkivel beszélsz a szemtanúk közül, akkor le kell vágd hogy ki a tettes! Mindenki azt mondja, itt és itt volt, mert esett az eső. Egy valaki pedig csillagokat nézegetett az udvarban...

    Ja igen írtad, hogy nála találtál egy bizonyítékot. A szemtanúk azt is elmondják, hogy a két lehetséges gyanúsított sokat tartózkodik egy bizonyos helyen. Nem ártana körülnézned ott. Ne csak 2D-ben gondolkodj!

    A harmadik bizonyítékot az étkezdében találod! Ebben sokat segítek, mert én csak egy egész véletlennek köszönhetem, hogy észrevettem. Rengeteg, több órányi rohangálás után!! Nézz a lábad elé! Festéknyomokat keress. Szerintem irreálisan nehezen megtalálhatóra csinálták ezt a nyomot.

  • gekkoka

    csendes tag

    Valaki szoftverekhez konyítót kérdeznék, halódik a merevlemezem, ezért kell egy új. Sajnos ez komplett reinstall lesz, de annyi mód van a játékhoz kézzel feltelepítve, hogy azt se tudom mi mihez van. Nem szeretnék 2-3 napot azzal tökölni, hogy minden módot feltegyek, ráadásul sok meg sincsen már tömörített formában... Anno a Falloutal rengeteget szoptam ez miatt, mert kifagytak a régi mentések. Persze többnyire a legújabb 5-6 a régebbiek közül rengeteg ment.

    Szóval fogtam az Oblivion mappát és mind a tizen pár gigájával lemásoltam. Ha újratelepítem a nyers játékot, és visszamásolom, felülírva a régi fájlokkal az újakat, akkor ugyanúgy menni fog az összes móddal együtt?

    Persze a mentéseket is visszamásolom....

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Varlaisaran #10901 üzenetére

    Köszönöm! Mindent lementettem, kivéve a reg keyeket, mert nem tudom hol találom őket :) Nem is gondoltam volna, hogy ennyi helyre szét van pakolva a játék.

  • gekkoka

    csendes tag

    Még egy apróság, melyik trénerhez/trénerekhez mennyek, ha az erőmet akarom növelni. Az nekem nagyon lassan fejlődik, 35-ös karakterrel vagyok, de maximum 3 pontot sikerült összekaparnom erőre. Pedig nagy szükség volna rá. Akár mennyit csapdosom az ellent kardal, nem akar jobban fejlődni. Az esetek 90%-ban 2 pontot sikerül összeszednem.

    Arról nem beszélve, hogy a helyreellítás fejlődés lassítása miatt inkább gyógyitalozom, és ez rengeteg lóvé, ha állandóan kardal neki kell rontsak az ellenek. Nem erre a harcmodorra álltam rá...

  • gekkoka

    csendes tag

    Oks köszönöm, boxolgatok! :D Srácok, nekem eredetibe már nem sikerült megszereznem a gémet, és fent van a fullos magyarítás a legújabb pecs, script extender, két kiegészítő és kb 40 futó mód. Azonkívül hogy kb 1,5 óránként kifagy véletlenszerűen, nincs gondom vele. Van hogy 7órát is fut minden gond nélkül. A lila képernyő engem Falloutnál kísértett.

    Ott új ArchiveInvalidationInvalidated!.bsa-t kellet csinálni, mert a régivel nem ment az 1,4-es javítás után.

    Pont ezért másoltam le a komplett gémet, mert meg nem mondom hogy csináltam meg hogy minden menjen rendesen. Asszem 3-4. telepítésre sikerült.

    Ami segíthet: Revo uninstaller nevű program. Értelem szerűen klikkelni kell a kérdések után, lehet nagyon alapos vizsgálatot is kérni, mindent leradíroz a játékból! Fizetős, lejárt próbaidős programokat ha letörlöd vele, akkor olyan mint ha fent sem lett volna a gépen.

  • gekkoka

    csendes tag

    Srácok nagy bajban vagyok, egy küldetést teljesítek a tolvajok céhének, az anvili palotába kell betörnöm egy pecsétért. Elvileg kell beszéljek a kováccsal, aki mutat egy titkos átjárót az érintett szobához. Ez idáig rendben is, de az átjáró nem nyílik ki! Hiába töltöm be újra és újra baszik kinyilni. Most ilyenkor mi van?

    Ha kilépek a játékból és megpróbálom betölteni az ottani mentést, nem történik semmi, el sem indul a játék csak mutatja a csíkot hogy betöltés, de nem tölt semmit.

  • gekkoka

    csendes tag

    Na megoldódott! Csak 4 óra játékidőnek lőttek, szerencsére küldetés vagy item nem veszett el. Arról van szó hogy semmilyen mozgó ajtó, vagy egyébb Pl tűz varázs effect nem mozdult. megfagyott valami a játékban. A kredencek ajtók nem nyíltak ki, elindult ugyan de megált. A hangot lejátszotta hogy nyílik de csak résnyire nyílott ki.

    Nagyon bizarr volt. Onnan vettem észre, hogy az istálló kapu sem akart kinyílni. Addig feltettem a nem hivatalos javítást de nem segített. A mentésekben volt valami gebasz, mert egy 4 órával korábbi mentésnél már minden működött. A többit gyorsan töröltem és láss csodát most kinyílt az ajtó.

    Először azt hittem a küldetésben van a bug, mert belopóztam a kastélyba és közvetlen az ajtót próbáltam meg kinyitni. A zárat feltörtem de nem nyílt az ajtó. Azt hittem hülyét kapok. :)

  • gekkoka

    csendes tag

    Gáz van, ez valami förtelmes bug. Utána olvastam a nexus-on Nem lehet tudni, hogy mi váltja ki, és hogy kinél jelentkezik. A lényeg hogy azzal van összefüggésben, ki hány órát játszik vele, tipikusan 250 óránál kezdődik, és innentől kezdve fertőzi a mentéseket. Hiába töltesz vissza, attól az időtől számolva amikor először elkezdődött megint jelentkezni fog. Nálam 251 óra után. Játszottam és megint elértem a szóban forgó óraszámot, most megint ez van. teljesen független a küldetésektől, vagy helyszínektől.

    Az animációk teljesen kifagynak, a víz a tűz, a varázslatok, vagy a mozgó tárgyak, az ajtók stb 1-5 képkocka/másdpercel képesek mozogni, jó esetben, de nálam teljesen megállnak.

    Nincs hivatalos javítás, senki nem találkozott ezzel a problémával?

    Javításként helyenként az INI fájl babrálását javasolják, de az a tapasztalat, hogy egy idő után megint elkezdődik.

    Kérdezem én a programozáshoz konyítókat, hogy a fészkes faszba lehet valamit így elkúrni? Állítólag fallout 3 és New Vegasban is ugyanez a szitu. A Bethesda szerint hamarosan jön egy javítás, de én már 2009-es hozzászólásban is láttam erről panaszkodót, és a mai napig lehet olvasni újakat...

    Mi a franc csinálhat ilyet? Lejátszott órák száma után indul egy bug???? Ez őrületes. 250óra játékot dobjak ki az ablakon? Ezt nem hiszem el. Ilyen nincs!!! Valaki Help plz!!!!! Már az 5. nem hivatalos fixet próbálom ki rá.

  • gekkoka

    csendes tag

    És még tőletek kértem segítséget :D Szeretek mindennek szépen utánajárni, összesen két küldi volt amit kis csalással oldottam meg. A pénzel sem csaltam, csak annyit hogy a bőséges bukszában, a kereskedő lóvéját feltoltam 65000aranyra. Mert elég igazságtalannak tartom, hogy 4-5000 aranyat érő cuccokat 1000-ért vegyen meg... jah vettem házat minden városban, és nem nagyon gyorsutazgatok :)

    A fő küldetésben ott tartok, (Én hülye nekiugrottam 7-es karakterrel...) hogy a herceget elkísértem bravil fölötti templomba, oszt azóta is ott dekkol a pengéknél. Majd ha kipörgettem az összes melléküldetést :) Persze fent van SI és a másik nagy kiegészítő. A reszkető szigeteket 11-es karakterrel kezdtem és 21-esel jöttem ki a kapun. :) Minden helyet felderítettem és pár kivétellel minden küldetést megcsináltam.

    Amúgy megtaláltam a megoldást a problémára. A mentésekben van egy számláló, nem tudom mit számol, de az első pár karakternek 40-48között kell lennie ha 49 vagy afölötti akkor behalnak az animációk. Találtam egy programot a nexuson, csekkolja van e szar mentés, és ha van kijavítja, úgy hogy visszatekeri ezt a számlálót. Az a durva, hogy semmilyen hatással nincs a játékra, azon kívül hogy most minden működik. :)

    Ha valaki hasonló problémával küzdene itt a megoldás: http://renderfred.free.fr/oblivion/OBSAF.zip

    OBSAF a program neve, kiválóan működik. Csak be kell másolni az exe fájlt a mentések mappába, és ha valami gebasz van a játékkal akkor elindítani.

  • gekkoka

    csendes tag

    Az oblivion kapuk teljesen rendszertelenül dobálják a kavicsokat? Mert nekem csak hulladékokat adnak. Sebzésvisszatükrözés, élet visszatöltés, stb ilyen csodákat ne várjak? Azt tudom, hogy a karakter szintjétől függ mit ad, de 38-as karival szerintem adhatna fasza cuccokat is.

    Eddig a legértékesebbek, 35 tűz és villám ellenállás... De már vagy 25-30 kaput bezártam, nem is találok újakat.

    Illetve mikor nyílnak új kapuk?

    Más: a láthatatlanság, és a kaméleon között mi a különbség?

    Végül, egy érdekes kérdés, melyik a hatásosabb védelem, ha Pajzs varázslatot használok (gyűrük páncélok állandó hatása) Vagy ha sebzésvisszatükrözést. Egyik passzív a másik aktív védelem.

    Van egy nagyon fürge, nagyon gyors karakterem, de nem tudom eldöntreni milyen jellegű védelemre építsek, mert nem sok terhet bír el, és el kéne döntsem milyen cuccokat vigyek el. A pajzs varázslatok ha összeadódnak kb 52 pontot tesznek ki. Ha sebzésvisszatükrözésre építek az 76 pont körül van.

    Azért nem tudom eldönteni mert nem értem hogy működik a sebzés visszatükrözése, 76 pontnál 76%-át visszaveri az ellenfélre, és 24%-ot kapok én, vagy bekapom az egész sebzést, és annak 76% -val sebzem az ellent is!?

    A pajzs varázslat, véd az elemi varázslatok ellen is?

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Varlaisaran #10949 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat!
    Ez a betöltöm és eldobom módszer nagyon állat! :) Nem érdemes módot telepíteni, tökéletes lesz így is!

    Először engem is zavartak a kapuk, de most már a cuccok érdekelnek, ha megunom a küldetéseket beugrom egybe :)

    "-Az ellen nem véd" MINDEN VILÁGOS! Elhangzott a kulcsmondat:) Szóval akkor megéri hurcibálni Chorrol 35 fontos címerpajzsát :D (33 reflect damage)

    A kapuk ezek szerint a fő küldetésszál teljesítésével párhuzamosan nyílnak!? De kár! Na nem baj, hátha találok még egyet kettőt. Hát mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat! Jó hogy magyarul is lehet érdeklődni.

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz x360elite #10959 üzenetére

    Én pl olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy OKJ-s képzésen vagyok, CNC forgácsolást tanulok. De az órák hamar véget érnek, főleg a gyakorlat. Rengeteg időm van játszani. Még 1,5hónapig, aztán meló...

  • gekkoka

    csendes tag

    Ezt a játékot be kéne tiltani :) Két napja hozzánk került egy hányadtatot sorsú Magyar Vizsla. Engem választott gazdának, és nagyon összebarátkoztunk. Annyira lekötött, hogy be sem kapcsoltam a gépet. Ma meg elvonási tüneteim vannak... :) A kutyus mellettem alszik, itt az idő enyhíteni a tüneteket :DDD

  • gekkoka

    csendes tag

    Naaaaneeeee srácok SPOILER!! Valaki még nem ért a végére! :) Én még ot tartok, hogy van egy trónörökös akit a templomi pengékhez menekítettem. Erre olvasom hogy kihalt a vérvonal? Nem hallotam semmit, ááá de mégis.. :( :Y

  • gekkoka

    csendes tag

    Na itt aztán zajlik az élet! Srácok normális az, hogy mostanában lehetetlen végiglopóznom egy Goblin barlangon? 42-es karakterrel vagyok jelenleg. És eddig nem tapasztalt módon, ha egyet megtámadok, az összes nekem jön! Korábban már megcsináltam egy küldit, mikor két harcoló goblin csapat között rekedt telepesek kértek segítséget. Simán legyaktam mind két barlangban a goblinokat. Valami újratöltéses gebasz miatt kimaradt a küldi, és csak most vettem észre.

    Na nem gond, nekiugrottam másodszorra, és most mindenki nekemront... fel volt adva a lecke, 7db goblin hadúr, és egy goblin sámán jött nekem egyszerre. Csak goblinoknál lehet ezt megfigyelni...

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Jorus #11036 üzenetére

    hali! Akkor ez normális... Korábban sikerült egyesével levadásznom őket, lehet hogy csak szerencsém volt. A tolvajlás a lopakodás 100-on van. +30% kaméleon. Én íjjal megyek, mod, de annyit sebez mint egy ében íj. 16-17 + egy modolt nyil, ami megfelel a borostyán nyílnak. 17 Ha jól csinálom, és messziről lövök simán meglövöm lesből 5X-6X! Mire elég közel ér hogy észre vegyen, de legtöbbször nem jutnak el hozzám Mert a mesterlövészet legmagasabb szintjén vagyok sokszor elkábulnak és minden 3. lövésre elborulnak.

    Ha nagyon muszáj akkor van egy villám íjam 17-et sebez + 20 villámsebzés támadáskor + van hozzá SI-ról kiváló borostyán nyilam 17 pontot sebez + 20pontos egészségkárosítással. Ha lesből támadok vele +3X szorzó. Elég hatásos kombó, csak nagyon tud fogyni.

    Most új gondom van van egy Fathis Ules nevű tag. A tolvajok céhe küldetéseket csinálom, és ennél az ürgénél lehetne bizniszelni lopott cuccokat. Illetve ő adna új küldetést. Mutatja a zöld nyíl hogy vele kéne beszéljek, de nem áll szóba velem. Annyit mond: Döntöttél, most hagyj békén. Valamit nem neki vittem vissza. Van rá mód, hogy mégis beszéljen velem?

  • gekkoka

    csendes tag

    Továbbra sem hajlandó kommunikálni, fent van az UOP De ezután feltettem külön az ürge javító csomagját. Az sem ment, most újratelepítettem az UOP.t de semmi.
    Komolyan kezd idegesíteni...

    Nincs olyan lehetőség, hogy egy paranccsal, úgy értelmezze a játék, hogy üzleteltem vele illetve felvettem a küldetést? Mert korábban találkoztam ilyen megoldással, mikor azt hittem bugos egy ajtó, és nem tudtam bemenni.

    Dob egyáltalán küldetést az ürge? Vagy én csesztem el, hogy nem neki vittem vissza a kardot?

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Jorus #11042 üzenetére

    Köszönöm köszönöm! Hálám örökké üldözni fog, csak utol ne érjen :)

    Más: Az utólag felrakot UOP nem cseszi el a Magyarítást! Próbáltam! A fentebb említett bug miatt többször is telepítettem. Csak egy két apróság változik meg, pl a városban az eredeti nyelven olvashatóak a boltok nevei. Bár ez lehet mód is, szóval még az sem biztos. Mást nem vettem észre. Jah egyvalami mégis megváltozott. Sok helyen angolul jeleníti meg azt a szöveget, hogy a "Kapu más helyről nyitható". De tényleg, több hibát nem találtam, pedig 260 óránál járok :) Minden párbeszéd magyar volt.

  • gekkoka

    csendes tag

    A halászos küldetést szerintem nem érdemes kihagyni. A Rumare ékszerét lehet jutalmul kapni. Nem nagy szám, de sokáig ez volt az egyetlen "tuning" ékszerem.

  • gekkoka

    csendes tag

    Üdv az uraknak! Rég jártam erre, meló miatt kicsit félre kellet tennem a játékot. Meg volt egy szösszenetnyi kiruccanásom a Far Cry3 -al... De már jól vagyok! :)

    Na visszatértem a játékhoz, és továbbra sem oldódik meg az egyik problémám... A tolvajok céhének küldetései kilőve, egy kivétellel a szürke rókás utolsó küldetés. Valami érthetetlen oknál fogva, nem jelentkeznek a hírvívők hogy találkozzak a rókesszal.

    Akárhányszor alszom a szállodákban, nem jön senki. Olyan már volt, hogy kinyitotta valaki az ajtót, de nem szólított le. Mikor beszélntem vele, azt mondta túl kockázatos, hajtsam le a fejem... HE? Most már hülyét kapok, csinálnám tovább a fő küldetés szálat, de a tolvajkodást be akarom fejezni.

    Nincs valami kód ami elindítaná az utolsó rókás küldetést, olyan ami becsapja a játékot, hogy beszéltem a hírvívővel? Előre is köszi!

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz #24650752 #11409 üzenetére

    Halihó! Jól gondoljátok :) A 10.es kellett most minden rendben. Egy Amusei bug volt, bár fent van a nem hivatalos javítás, úgy néz ki ezt valamiért nem javította ki. Már nem először fordult elő, hogy kulcsfontosságú karakterek koszáltak szanaszét az erdőben.

    Utoljára "tollal-integet" nevű karaktert lóval üldöztem végig a fél világon, miközben Anvil- ban kellet volna lennie. A poén az, hogy nem értem utól, aztán valamiért megált, mikor odaérek nincs nála ló, csak idétlenül lopakodik csiga tempóban...

    Ebben a játékban vannak érdekes bugok :)

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Jorus #11420 üzenetére

    Ja igen, aki magyarosítva játsza végig a játékot életében először, annak tollal-integet :D A neveket amúgy nem fordítottam volna le a csapat helyében Ha Anvil jó Anvilnak, Burma Burmának, akkor a karakterek nevei is lehetnének eredetiek.

  • gekkoka

    csendes tag

    Üdv az uraknak, az élet nevű szar játék sajnos annyira leköt, hogy mostanában kevés időm jut az Oblira... Ezért is bánt nagyon, mikor röpke 3-4 órákat bukok a játékból, mert valami oknál fogva megint baszkódni kezdtek a mentéseim.

    A jobbik eset mikor random eldobja magát a játék, és utána 2-3 mentés is "visszafertőződik"... A rosszabbik mikor mentés közben száll el. Az első esetben a játék mentés betöltése közben kifagy. A .bak fájlokból vissza tudom állítani a működő auto-mentést! A második esetben sunyi rohadék módjára betölt ugyan, és megy is, csak a legközelebbi mentéskor fagy ki...

    Ilyenkor vissza kell töltenem a régebbi mentéseket, majd miután betöltöttem ki kell próbáljam egy újabb mentéssel hogy működik e... Néha 3-4 mentést is vissza kell menjek.

    Nem tudom miért csinálja, nem jövök rá, már 150 játékórája nem tettem fel új módokat. Az "A-bomb" után most már csak ez hiányzott.

  • gekkoka

    csendes tag

    Köszönöm a tanácsokat. Az a gondom hogy vagy 40 mód van a játékban + magyarítás + DLC-k :D Nem volt egyszerű összehozni mod menegger nélkül, és eddig egész jól ment. Valahogy nincs gusztusom letörölni és újból felrakni, de azt hiszem kipróbálom laposon, ha elindulnak a mentéseim azon a gépen akkor belevágok.

    Korábban voltak kísérleteim PlayOn Linux-al, és az alap játék zökkenőmentesen futottt, de a grafikai módokkal kicsit túlterheltem a játékot, és így már nem elegendő az FPS emulátoron. A poén az, hogy egyszer sem fagyott ki, nem úgy mint most :) Én Win 7-en futtatom, és rendszeresen azért fagy ki a játék, mert: "a képernyő illesztő nem válaszolt, de hejreált"... Fincsi, főleg mert az esetek töbségében úgy kifagy, hogy csak az áramszünet segít rajta. Mondjuk ez rendszeres a többi Bethesda játéknál is, a fallout new vegas áll a legjobban heti pár kifagyással és akár 2,5-3 órát is játszhatok vele gond nélkül :D

    A windows 8-at már elvből nem rakom fel a gépre, szerintem a MS-nek a legjobban sikerült OS- a win 7. Véresszájú Linuxos vagyok már vagy 10 éve de azt mondom, egy egyszerű usernek jó win 7, egész használható. De én csak a játékok miatt kényszerből használom, minden másra Kubuntu :)

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz katt777 #11603 üzenetére

    Ja igen az adatlap, csak az Obli fórum miatt vagyok itt :) na majd frissítem :)

    Ezzel a konfiggal tolom: Asus P5KR alaplap, Gainvard Nvidia GTX 550Ti, Kingsotn 4gb DDR 2 (800mhz?), Intel Xenon E3110 (két magos 6mb L2 3000mhz), Semmi sincs húzva, nem szeretek tuningolni,így tovább megy :)

    Nem egy ütős gép, de 1280X1024-es felbontáson az újabb játékokat is gond nélkül viszi, a legújabb a FC3 volt amivel teljes grafikán játszottam. Néha kicsit leesett az FPS de single player módban nem zavart. multiba úgy is mindent low ra teszek... :) A VGA kivételével már 6 éve változatlan a gépem, a videókártyát 2 évente cseréltem.

    Arra viszont kíváncsi vagyok miért fagynak ki a játékaim, gyanakszom valami videókártya driverre, de ebben annyira nem vagyok jártas. A többi játéknál is néha egy két másodpercre elmegy a kép, aztán visszajön. A hang az megy végig. Ha a hang elkezd darálni, akkor áramszünet... Ha a hang nem akad el, akkor van remény hogy magához tér, de legtöbször control alt delet és zárhatom be az ablakot ami közli hogy épp melyik exe ált meg... A harmadik variáció mikor sikerül mindent becsuknia picipuhának, aztán kapok egy üzenetet valami hasonló szöveggel, hogy: a képernyő illesztő leált de helyrejött. Ez néha a játék teljes képernyőjén is átüt, ha véletlenül menne tovább a game...

    Nvidia illesztőből a legújabbat töltöm le mindíg, a régebiekkel is ugyanilyen szar volt. GTA 4 ben olyan bugok voltak ez miatt, hogy már csak ezért öröm volt vele játszani. Már ha épp ment. :)

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz katt777 #11609 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat! Letöltöttem a Gainvard gyári driverét, úgy néz ki csökkentek a hibák, azok amik után visszatért a játék. Most csak azok maradtak amiktől teljesen kuka lesz a gép. A tápellátás problémálya az egész gépre állhat fenn, vagy csak a videókártyára?

    A tápom elég kis teljesítményű, a házzal együtt kaptam, már régóta ki akarom cserélni, úgy néz ki kell egy erősebb. Valóban akkor szokott előfordulni ilyen fagyás, mikor a gép elkezd melegedni. Nem hinném hogy a meleg miatt, ez inkább tünet, ilyenkor nagy a terhelés és valószínü a táp nem bírja.

    Hmm erre nem gondoltam, pedig rendszeresen barkácsolok elektronikai eszközöket, rádiókat, erősítőket, de van egy saját építésű tesla tekercsem is :)

    A VGA-m egy kalap szar, apám erőltette hogy a Gainvard egy jó márka és ne az ASUS-t vegyem. A kép állandóan csikosodik, vibrál, alig várom mikor fossa el magát a kártya...

    ASUS-t sem veszek, mielőtt valaki rámkenné hogy fan vagyok. 2 laptopom volt ami ASUS, azokkal nincs gond, de az alaplapom egy rohadt kurva, pont olyan szeszélyes és kiszámíthatatlan! Néha kiutál magából egy két hardvert. Pl legutoljára a hálókártyámat, kellet bele vegyek egy másikat. Aztán kiutálta azt is, majd visszakapcsoltam az alaplapit, és azóta is vígan elvan... A vinyókat rendszeresen kell cserélnem ez miatt. Pedig frissítettem biost is. A poén hogy utána vinyók a másik képben kifogástalanul működnek. De az USB a csúcs, a külső vinyókat lekapcsolgatja, újraindítja, lekapcsolja és így tovább át dugom egy másik portba ott is, aztán vissza az előzőbe és jó. Van már a gépen pár mély horpadás ebből kifolyólag :C

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Arkennys #11666 üzenetére

    Szilárd kondenzátorok vannak majdnem mindenbe, akár nagyfrekis váltóáramot is bírnia kell. És bírják is, már 6 éves a gép azzal a szar táppal, viszont a videókártya csak nemrég van benne, és eddig ez a legéhesebb az amperra, valamint úgy néz ki, hogy a vibrálás oka a haldokló elektrolit kondenzátor bűne. Fater régi AMD videókártyájában kipupultak az elektrolit kondenzátorok, azt hiszem az enyémnek is ez lesz a sorsa... :(((

    Na pár nap és meglesz az új 600W-os táp. Annak már elégnek kell lennie. Próbálok valami jó minőségűt szerezni.

    Ez még a kisebbik problémám de tényleg. Szerencsére van munkahelyem, és még azt is megtehetem hogy két havi fizetésemet csak úgy gépre költsem. Nem panaszkodom.

    DE MI LESZ A 382 JÁTÉKÓRA MENTÉSEMMEL??? Csak most álltam neki a fő küldetésszálnak, már célegyenesbe vagyok, innen szép pofára esni... :Y

    Tegnap újraraktam az obliviont, mindent visszaraktam amit használtam, elindult a gém! :) A rossz hír, hogy ugyanazt műveli. Most nekiugrom és kipróbálok minden variációt az új játéktól, a módok teljes lekapcsolásáig, hogy kiderüljön mi a gond. De szerintem végérvényesen megfertőzte valami bug a mentéseket. Gyanakodom egy "Natural_Environments" nevű módra, és annak az időjárásban okozott változásaira. Fallout 3 ban, a "fellout" nevű mód belerágta magát a mentésbe, és bár nyoma nem volt a módnak, még mindíg tejfehér ködött baszott a játékba úgy kénye kedve szerint.

    Néhány óra múlva remélhetőleg rájövök a problémára, ha nem akkor kérek segítséget valakitől aki mélyebben belelát az oblivion lelki világába :)

    Szerkeztve: kiskornélnak akartam címezni ....

    [ Szerkesztve ]

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz katt777 #11669 üzenetére

    Na túl vagyok a teszteken. Ez kicsit macerásabb lesz mint gondoltam. Elindítottam a teljesen alap játékot, + fenn volt a hivatalos és nem hivatalos SI javítás + ugyanez az alapjátékra. Fenn volt a magyarosítás is, + az összes DLC ami létezik. és persze az OBSE

    Minden működött szépen! Az elölről elkezdett játékkal kimentem a csatornából, eddig vadul töltögettem és mentettem minden rendben volt. Elkezdtem visszakapcsolgatni a módokat amiket használok. De hibának semmi nyoma. Aztán egyszercsak váratlanul az egyik betöltéskor eldobta magát. Akár hányszor próbáltam betölteni azonnal összeomlik. Visszatöltöttem egy korábbi pontra, az automentés még jó volt. Az automentést betölti és lehet játszani,LEHET MENTENI is! Sőt, ha visszatöltöd a mentéseket még működik! Aztán ha kilépsz a játékból, majd újra belépsz azok a mentések, amiket a legutóbbi betölthető óta (automentés) csináltál, mind kifagynak. Hogy honnan lehet betölteni a legutolsó mentést az teljesen kiszámíthatatlan. Játék közben nincs jele hogy innentől kezdve nem működne.

    A Működő mentéstől visszafelé mindegyik mentés betölthető. A kör innentől ismétlődik, mindíg ugyanaz a vége... Előbb utóbb egy automentésnél, vagy sajátnál behal a játék, vagy kilépsz, és kezdheted kibogarászni hol van az utolsó működő. Sajnos ez az utóbbi napokban tett kísérletem óta stabilan egy helyben innentől se tőled se hozzád.

    Vagyis azt hittem... A frissen indított játéknál úgy töltöttem be egy ilyen kifagyott mentést, hogy az OBSE nélkül indítottam a játékot. Voala MEGY! Viszont ezen felbátorodva visszaraktam a régi mentéseimet. Ugyanígy Script extender nélkül indítom, persze kilőve azt a pár módot ami használta, de azokon a mentéseken nem működik...

    Ott ugyanúgy fennáll a jelenség. Kezdem azt gondolni, hogy köze lehet ennek az egészhez az időjáráshoz, mármint a játékban. Ugyanis már nagyon untam hogy folyamatosan, de tényleg fojamatosan esett az eső. Egy pár percig jó idő, majd kezdte elölről. Mivel baromira depresszív hangulatom lett tőle a konzolba következő parancsot ütöttem: fw 38eee 1

    Ezzel szépen süt a nap, elvileg addig míg meg nem változtatom, mivel az "1" kapcsoló ott a végén. Ez sem volt hatásos az eő pár perc után megint megállás nélkül esik... Párszor elsütöttem a dolgot. Ez esetleg összeakadhatott valami móddal ami szintén az időt befolyásolja!? Aztán a mentésben rögzült?

    Nem én vagyok az egyetlen aki a Nexuson erről panaszkodott, hogy folyamat szar idő van a játékban... Más csalást nem követtem el, szóval. Már kezdem feladni. Holnap teszek egy utolsó próbát szűz játékkal, OBSE nélkül. De kezdem feladni... :O

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Varlaisaran #11673 üzenetére

    Holnap kipróbálom a kapott tanácsokat. Igazából a cuccaim nagyrésze vanilla, így nem bánt nagyon ha a többitől meg kell vállnom, majd megszerzem újra. Minden fájlt lementettem a My games mappából. Ezeket rendszeresen kimentem egy külső vinyóra. Tehát megvan minden szükséges fájl.

    Még egy pár kérdés: Mi az a BOOS és CTD?

    A helytelen írásomért bocsánat! Pedig ez már a helyesírás 2.0 nálam, de most nem akarok offolni. :)

  • gekkoka

    csendes tag

    Üdv! Ma kezdtem tesztelgetni a játékot, szörnyen lassan halad...

    Még egy kérdés: az OBSE-nek milyen fájljai kell hogy bent legyenek az Oblivion mappába? Nekem a legújabb OBSE van meg a obse.silverlock.org/-ról

    Megvan a régi feltelepített játékkönyvtár komplett 15 gigás mentése is, ott egy valag fájl van már fenn. valamikor 2012 ben kezdtem játszani vele, kb 8 hónapja, és az első telepítés, azóta gyűlt a szemét a sok kipróbált mód miatt... lehet kicsit előbb kellet volna észbe kapni, mert úgy néz ki nem tudom megmenteni a mentést!!!

    A karakterem egy saját race, mert a gyári karakterek olyan gusztustalanul néztek ki... (bár a Fallout New Vegast nem lehet űberelni ilyen téren) A mentéseimet tehát nem tudom betölteni módok nélkül, hiszen maga a karakterem is egy mód. Hát rábaxtam, de majd meglátjuk mi lesz a vége.

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz Varlaisaran #11702 üzenetére

    Ahha, Értem, köszönöm! Eddig én beraktam az Oblivion mappába minden fájlt amit az OBSE csomagban találtam, tehát az SRC (ha jól emlékszem) nevű mappát is, és a stem-es loadert is. A0021B2 az még béta változat, szóval nem tekinthető stabil kiadásnak. Nálam is a 0020 van fent. És természetesen a legújabb SI javítás.

    Én egyszerűen csak csinálok egy parancsikont az asztalra az OBSE loadrenek azt jóéccakát. Tegnap feltettem 4 mód kivételével az összeset, amit korábban használtam. Szerintem valamelyik összeakad az OBSE-vel.

    Tegnap 3,5 órát játszottam a játékkal akadás vagy kifagyás nélkül!! De ahogy betöltöm a régi mentést egyből megdinkul a játék. Be se merem másolni a régi mentéseket. Lehet valami vírus fertőzte meg, vagy nem tudom. A régi mentések közül legalább 1 réginek mennie kellene. 1145 mentésem volt és mindegyiknél fenn áll a jelenség... Most meg játszhatok, csinálhatok bármit és megy minden. Még ma letesztelem az utolsó 4 kritikus módot. Ezek aktívan használták az OBSE-t

    Nincs mindegyiknek .esm csak be kell másoljak egy OBSE mappába pár dll-t,. Ez az OBSE mappa a Data könyvtárban van! Az egyik amikor a fegyvereim fenn vannak a karaktertemen akkor is ha a lovon ülök. A másik mikor alvás közben meghagyja a külső nézetes módot, és mint a FarCry 2 ben, az időt lepörgeti, és látod hogy mozognak a csillagok a hold meg stb. Közben a karaktered szépen lefekszik aludni, meg felkel. Nem csak sötétség...

    Utóbbiról le bírnák mondani, de a fegyvereket szeretem látni a karakteren, szóval ha valakinek van alternatívája akkor örülnék ha megosztaná velem. A Deadly reflex móddal voltak próbálkozásaim, de a 5-ös és 6-os változat is teljesen inkompatibilis valamivel, mert elindítani sem sikerül a játékot. 3 .esm fájlt tartalmaz, bármelyik van használatban ugyanez az eredmény. Együtt sem működnek.

    Pedig fain lenne lóról harcolni.

    Összegzés: Tegnap végleg feladtam, elölről kezdtem a játékot. Úgy néz ki maradok a régi felállásnál, ugyanabban a stílusban fogom csinálni. Megint íjászatra és lopakodásra gyúrok. Az elején többet fogok lopni :D Már most megkezdtem a Szürke róka küldetéseket. Egy részem vágyott rá hogy új játékot kezdjek, azért lesz egy pár dolog amit másképp csinálok majd. De nagyon bánom hogy az első karakteremmel nem csinálhattam végig. 385 óra... kuka. Csak egy valamihez nincs kedvem, újból végigjárni a barlangokat... Még az előző karival sem fedeztem fel minden helyszínt... De hosszú lesz megint, úram isten. Az összes mellékküldetést megcsináltam már. :O

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz westcoastog #11743 üzenetére

    Huhuhu neked ott még lesz egy szép nagy meglepeteésed! ;] ;]

    Én is keringőztem egy darabig míg megtaláltam az utat. Sajnos a térképeket cseszheted, mert a lényeg átfedésben van, és nem látszik. Ha túljutottál a küldin írd meg és mondok egy jó helyet, ha véletlenül nem találtad meg :) De tápold fel magad rendsen víz alatti légzés és sötétben látás legyen mert hal eledel lesz belőled. ;] De szerettem azt a részt.

  • gekkoka

    csendes tag

    De jó nektek! Nálatok megy ez az istenátka játék. Komolyan a Bethesda engem ezzel a játékkal büntet. Abba kellet hagynom, kész, nem tudom végigjátszani, nem megy. Újabb 60 óra levesbe. Túl sok szabadidőmet áldozom be a semmire. Most kicseréltem a tápot, marha jót tett a gépnek, eltűnt a kép hullámosodása, hidegebb lett a vas! Valamiért nem melegszik, főleg az alaplap. de a proci is hidegebb maradt. A fagyások a többi játéknál abba maradtak, a GTA 4 fut szépen, akadás mentesen. Az egész gép életre kelt. Adtam a processzornak egy 20 % túlhajtást. Bírja. Kicseréltem a ramokat nagyobb órajelűre. Új házam van, jobb szellőzéssel + egy szép nagy vízhűtéses hűtőborda a procinak. Minden tök stabil.

    De ez a qurva játék, ez nem megy...

    Azért rohadék mert mindig bírja egy darabig, aztán egyszer csak elkezd baszkódni. A legváratlanabb módon. Most épp random kivág az asztalra. Pl legutóbb a mentéseket akartam törölni és aközben. De van hogy megnyomom az ESC-et és elmegyek a géptől, mire jövök vissza már rebootolt...

    A korábbi csak áramszüönettel megoldható fagyások most eléggé visszaszorultak, előfordul, de inkább kirakja a kék képernyőt. A játék közben még mindig elmegy a kép néhány másodpercre, majd visszajön.

    Az animációk akadoznak, legtöbbször csak a víz, a tüzek, ajtók, most mennek. OAF nem jelez hibát. A varázslatok hangja rendszeresen eltűnik, nem is erőlködöm mentéssel mert úgy is ki fog fagyni. A fáklyák nem égnek csak izzanak. Elő se merem venni a fáklyát...

    Ma olyan gyakorisággal vágott ki, hogy végleg feladtam. kb 5-10 perc játék után várható egy összeomlás.

    Egy Komoly kérdés: Skyrim hasonlóan bugos? Mert bele sem kezdek ha igen...

  • gekkoka

    csendes tag

    Korábban is sokat segítettetek. Csináltam is szép sorban végig a kapott tanácsokat. Igazából az alap játékkal is játszottam pár órát.Természetesen minden gond nélkül. A módokat sorrendben raktam fel. Nem okozhatnak problémát, mert egyéni fegyverekről ruhákról van szó, kis módokról nem nyúlnak bele semmi komolyba.

    A probléma vagy a magyarítással lesz, vagy a karakterem létrehozásához használt móddal. Utóbbi egy rakás játszható karaktert tesz az alap játékba. Új bőr textúrákat, hajakat, testalkatot stb...

    Mindent kézzel telepítettem, lehetnem bölcs dolog, és nem egyszerű, de legalább biztos hogy minden ahelyére kerül. A játékot néhány hete újból kezdtem, mert az előző 380 órás mentéseimet képtelen voltam folytatni. Mivel tudtam mit akrtam mindjárt az elején felraktam minden szükségeset, és 60 óra játék alatt csak elvétve akadtak fagyások. A módok tehát kompatibilisek és jól működnek. Itt valami más probléma lesz.

    Irta katt koléga hogy rosz BS. Mit takar ez a BS? Hogyan tudom helyrehozni? Előre is köszi!

    Ui: nekem az eredeti steam es változat is megvan. De ahogy többen is írták, én sem nagyon csipázom az ipari kémprogramok futtatását, még akkor sem ha a Windowson csak játékok vannak... Szerencsére az EXT fájlrendszert nem látja. Most egy feltört verzióval tolom, lehet a törésben vannak súlyos gondok. Bár itt hozzáteszem az első probálkozás eredeti telepítés volt. A tört változattal amúgy kevesebb volt a bug.

    A fallout new vegas is törve van (szintés steam-es változat van meg eredetiben) de azzal egyáltalán nincsenek problémák, max 3-óránként fagy ki. De nem törvényszerű. Pedig a játék ész nélkül szénné van módolva.

  • gekkoka

    csendes tag

    válasz katt777 #11815 üzenetére

    Nvidia kártyám van egy Gainward Geforce GTX 550 Ti 1gb rammal. Már több drivert is kipróbáltam hozzá. Fent volt mindíg a legújjabb, illetve most a gainvard honlapjáról származót használom. (amúgy ez jobb)

  • gekkoka

    csendes tag

    Wááááááá Megcsináltam! :) A betöltési sorrend volt a gebasz. kb 4 órán át szívtam a Boos-al de most megy! :) Amúgy végigjártam felhasznált módjaim hivatalos oldalait és kérdezgettem hogy hogy esne jól neki a betöltési sorrend. Amúgy a gond a magyarítással és pár Race móddal volt. A Magyarítás a legvégére került a listának, a race módok meg előre Most elég stabil a játék, bár random kifagyások még előfordulnak. De a mentés/betöltés dráma úgy néz ki végetért. (és most kopogok az asztal alatt.) :))

    Még egy játékba vágó észrevétel: Megcsináltam (megint) a tolvajok céhe küldetéseket. Első probálkozásra még tőletek kértem segítséget, mert nem kaptam meg az utolsó küldetést. Most jött a gyíkfej, de egy valag súlyos bug-ot vettem észre.

    Pl Legutóbb a Szürke Róka nem vette el tőlem a Jack cipőjét, majd mikor mentem a "Nagy Balhét" megcsinálni, adott még egyet! Így már kettő volt nálam... Most csak egy volt, az meg magától eltűnt a küldetés befejeztével! (pedig használnám...)

    Amikor a Pillék templomából visszatértem, találtam egy feljegyzést a "szürke kamzsáról", ha nem hozom föl beszélgetéskor elsőnek hogy mit találtam, akkor később nem elegyedik szóba velem...( Tehát ha rögtön elmondom hogy nálam van a kő) Most nálam van a feljegyzés, és nem tudom eldobni. Ugyanúgy a nagy balhé tervét sem.

    Baromira zavarnak ezek az eldobhatatlan/eltűnő küldetéstárgyak...

    A legzavaróbb, amit csalás nélkül nem is tudtam megoldani, hogy az "Ó út" bejárata nincs nyitva! Természetesen a birodalmi palota pincéjében aktiváltam amit kellett, ki is írta, hogy az átjárónak most már nyitva kéne lennie, de nem volt...

    Így konzolból "unlock" paranccsal kellet kinyitnom az ajtót, ami baromira illúzióromboló hatású a játékmenetre nézve. Ennyi erővel a birodalmi palotából is felmehettem volna a könyvtárba, ott is csak egy ilyen kinyithatatlan ajtó van, ami konzolból persze nyílik. Csak azt nem értem miért, mikor nincs rá szükség. Tök fölösleges volt oda igazi ajtót rakni ami tényleg oda visz ahova kell. Szép kis rövidítés lenne!! (kipróbáltam) :)

  • gekkoka

    csendes tag

    Hehe, miután megint behányt az Obli, és nem volt türelmem kibogarászni a hibás mentést, gondoltam nekilátok a skyrimnek. Volt vele egy próbám, szűz eredeti játékkal. Volt....Miután elindítom, hibaüzenet nélkül kibasz az asztalra. 4X próbálkozás után én a játékot basztam ki a kukába. Szóval hajrá bethedfos tőlem egy kanyi vasat többet be nem szedtek... Ezekutén persze lehet sírni hogy sok a varez. Még egy ilyen okádék céget a hátán nem hordott a föld, és még ki voltam akadva a GTA-ra hogy bugos.

  • gekkoka

    csendes tag

    Na, azért nem dobok ki olyan könnyen 8000ft ot az ablakon... :) Feltettem hozzá az összes kijött javítást, ami a feltört (reloaded) verzióhoz kijött. Update 1-13-ig. Most megy szépen. De szégyen hogy törni kell a játékot hogy elinduljon. A szomorú az volt, hogy hibaüzenet nélkül. Tehát esélyem se volt rájönni mi a baja...
    Ok, szerintem én vonzom az ilyen hibákat. Nem tudom, lehet az OS-el is baj van :) Viruskergetőm nekem sincs, mert csak árkádnak használom a Windowst. Nincs rajta személyes adat, csak játék.

    Hogy ne csak off legyen: KERÉÉÉÉK! és még gurul is! :) Az irányítás kicsit furcsa. Mindig nyomom az "F" gombot hogy körbenézzek... A mozgás animáció már az elviselhető kategória, nem úgy mint a New vegasban. Végre nem drifteklnek a karakterek. A lábuk meg már igazodik a talajhoz. Még mindig igénytelenül ugrik, de mérföldekkel jobb mint az eddigi próbálkozások. Az emberek arca szintén elérte az elviselhető kategóriát. Az arc testreszabása meg kifejezetten jóra sikerült. Sok mod-ot véltem felismerni a játékban amit Oblivionhoz csináltak... de sebaj, ez csak jó. Egyenlőre csak Egy-két mód fut a játékon, hajakat raktam bele :D Ebből volt is baj XD de meg van oldva. Kíváncsi vagyok, meddig játszható a játék SKSE-el. Level 50 körül szerintem ennek is behalnak a mentései. Mások is panaszkodtak rá nCore-on.

    Összességében nagyon tetszik a játék, főleg maga a világ. A szerszámok javítása külön mini game. :) Igazán életszerűre sikerült. Bár a hideget jól tűrik a karakterek :) A grafikára nem lehet panasz. Nem tudom milyen motor fut alatta, de van egy érzésem, hogy kihajtották belőle amit lehetett.

    Már tényleg csak arra vagyok kíváncsi meddig marad stabil. Egyenlőre mióta elindult nem fagyott ki. Mentem vele 5 órát egyhuzamban. Ez jól hangzik :) Az Obliviont nem tudtam kijátszani, nagyon sajnálom. Talán majd megpróbálom egy év múlva megint.

Új hozzászólás Aktív témák