Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz katt777 #10551 üzenetére

    Részben tudok egyetérteni ezzel. Összességében mégis jobb, jobban "egyben van" az a moci. Egy felpiszkált(obge, qtp, anyámkinja) Obli mocival kb egyenértékű a kinézete, erre utaltam amikor "nem sok fejlesztés" re gondoltam. A Skyrim előtt adott volt már az Obli, 3rdparty modokkal, látszott kb mire képes a gambyro, ezt gyurták össze egy kevésbé bugzó valamivé. "Elődje" lehet a Nehrim, noha elég buggy, és nehézkes, de már ott is látszott hogy a motor azért jóval többre képes a vanilla felállásnál, nem beszélve a fallout vonalról. A "jobban megy" relatív. Sokal jobb turhákkal, sokkal több részletel, effekktel, miegymással megy szarul, míg az Obli ezek nélkül is tudott szarul menni. És főleg most, ahogy használgatom a Creation kit-et, ugy jövök rá hogy mennyivel kiforrottabb az egész, rengeteg gyermekded bug eltünt, a korábban hackokkal, ilyenolyan programkákkal, scriptekkel kinlódva megvalósítható dolgok most néhány click, ami nem mindegy. Más szemszögből, más intervallumban pedig igazad van, mert még mindig nincs rendes multi threading, nincs jobb optolás, gondolom sok régi elv, sok régi megoldás megmaradt, aminek folytán képtelen rendesebben kihasználni a nagyvasakat, ami miatt lassú.

    Ha már modding:
    Lehet ebből jót kihozni, jobbat mint amit a vanilla Skyrim tud, nekem a nagyobb bajom vele, hogy átvariálták a NIFeket. Az Adabala 2 igazából Skyrim alá kívánkozott volna, de nem tudom az Ayleid resourcekat átvinni. A napokban felvettem a kapcsolatot a Beth-el, nincs mese, vagy adnak exclusive permissiont nekem az ayleid tilesetre, vagy egy kreativ emberrel kevesebb lesz Skyrim alá - és ugyanezt látom modder berkekben, sokan ujra Obli alá fejlesztenek, senki sem akar szürke barlangokkal meg roskadozó faházakkal moddolni. Cyrod sokkal szebb, színesebb, több a lehetőség benne, jobban inspirál modgyártásra, és nem egyedül vagyok ezzel. Körbenézek Sky Nexuson, a modok 75%a a dinnyemellű mangakurva hatméteres kardokkal, a maradék nagy része dögunalmas faház, kis részük értelmes ami hozzáad a vanilla játékhoz.
    És az is a Beth hülyesége, hogy semmi módon nem lehet áthozni korábbi részekből semmit, azaz ha kézzel újramodellezek egy ayleid templomot, az is ide számít, hisz az "ötlet" az övék. Gyerekes.

    Pont fordítva kellett volna jönnie. Skyrim lett volna a 4, Oblivion az ötödik, most egy iszonyat gyönyörű gammát kaptunk volna...

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

Új hozzászólás Aktív témák