Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varlaisaran

    senior tag

    Auran!

    Végre egy élő topic... Kérdésem az lenne, van-é köztetek, kinek lenne kedve moddolni, netán folytat is ilyen tevékenységet. Bár gyerekcipőben vagyok a CS-vel, viszont az affinitás megvan a dologhoz:) Még konkrét tervem nincs, csak némi vizionálás a Ayleid/merethic era-beli Tamriellről. Alkalomadtán csapatmunka jelleggel is, persze akit érdekelhet egy ilyen "szélsőséges", ambátor érdekesnek tűnő mod. Továbbá pü-ben várok olyanokat, akiket az átlagosnál jobban érdekel az ayleid nyelv, azaz annak teljes(ebb)é tétele, és tényleges használata (haladok vele, csak lassan)... persze mindenféle elborultság, infantilitás nélkül, just for fun! :)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz katt777 #8541 üzenetére

    A szerkesztő az ami lehangol engem is, már ha a CS-ről beszélünk. Logikus is, meg nem is, megszokni, és oda nyulni benne ahova kell, az egy külön mega-quest:)
    Továbbiakat pü-ben megírom hamarosan.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8544 üzenetére

    Nekem, első gondolatom egy nem-lineáris felépítésű storyline volt. Kicsit hasonlóan jönnének a (több questből is akár) álló történetek, a Merethic era különböző szakaszaiból. Valahogy úgy, hogy konkrét kapcsolat nem lenne köztük, de mégis érezni lehetne az egyes szakaszokban, hogy hol történik, miről van szó, melyik időszak, stb. Mondjuk ahogy pl. a COD4 questjei jönnek sorban, váltakozó helyszíneken.

    Engem az Umbacano-quest sorozat ihletett erre először, ugye Nenalata királya, vagy az utolsó Ayleid király, amelyet Umbacano személyesithet meg, ha ugy alakul a quest. Képzeld el Nenalatat fénykorában, az egész ragyogó patinás erőd, a környezete, az akkori ayleidek, emberek, mik történhettek az utolsó években, ugye az alessiai lázadások idején Nenalata még állt. Vagy Malada. Esetleg a White gold tower ostroma. A Ruins of Kemel-ze könyv is elég szép inspiráció lehet (bár más a helyszin), és sorolhatnám azokat, amelyekről tudunk a játékban, és -hasonlóan a földi történelemhez- sok dolog nem úgy történhetett, ahogy mi tudjuk; érdekes izgalmas fordulatokat lehet belevinni igy egy-egy szakaszba, annak questjeibe.
    Első gondolatként, mittudomén Wendir nagasel-ben a loot között egy scrollt találsz. Igyis ugyis meg fogják nézni, mert ugysem bírja ki senki:) Abban a pillanatban Wendir Nagasel-ben találod magad, csak épp a kései ayleid korszak kellős közepén. Nyilván ez egy klisé alapú megoldás lenne, ennél eredetibbet is lehet:) A koncepciót viszont érzékeltetheti.

    Az idő, igen. De ez ezzel jár. Oblivion lesz akkor is, tudom:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz whitezo88 #8550 üzenetére

    Én amiket használok...

    - Natural Habitat - élővilágot módositja
    - Natural Vegetation - növények jobban néznek ki
    - Natural weather - időjárás buzera, nem is tudtam eddig, hogy fut, gondolom jobb mint az alap:)
    - Illumination Without - ez az, amikor az ablakok világitanak
    - Enhanced Water HD - Életszerübb, nem átlátszó víz
    - Distant Chapel Bells - kivül is hallani a harangot
    - Echo Chapel chant - A templomokban gragorián énekkórus szól

    Amit szerintm még érdemes megjátszani, az az Ayleid Sanctum, enélkül én nem is tudnék játszani. Egy ayleid romban (Narfinsel, Chorroltól délre, valahol Waterleah felett) lehet megtalálni (a plugin install után) egy könyvet, és kapsz egy spellt, amivel oda-vissza teleportálhatsz (tehát tuti biztonságos, nem lesznek hivatlan vendégek). Lényegében egy nem-rom állapotú fasza kis ayleid kastélyt kapsz, minden jóval felszerelve. A legjob az egészben, hogy a teleport spell használatakor a kastély előszobájába teleportálsz, azol bal-jobboldalt 1-1 chest van. Ha telepakolod magad szajréval, de nem tudod továbbvinni, hazateleportálsz, s mivel a láda pont kézre esik, kipakolsz, visszateleportálsz, és mehetsz tovább:) Persze ha nem szereti valaki a kripta-szerü ayleid stilust, az nem fog ilyenben lakni:)

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz kizcar #8555 üzenetére

    Én tegnap vágtam gallyra az obli telepitésemet. Láttam irtad ezt a qarl texture packot. Há'mondom eceélünk:D
    Itt-ott nincs meg a textura, ahol hiányzik, oda a world mapot teszi be lilás szinben. Pedig obmm, activate, invalidation, minden anyámkinja, ahogy le volt írva. Mondjuk én nem telepitgetek, mert előtte cakkpakk backupoltam az obli könyvtárát.
    Viszont amiket sikerült átmódosítani az nagyon szép lett. És még mindig az az érzésem, hogy az oblivion messze meglépte a korát, csinálhatnak akármilyen csilivili dájrektiksznyócvanezermilliós vackot, azért ez még mindig asztalra tud csapni ha kell:)

    Betöltési sorrend:

    Na ezen szivtam sokat én is. Alapban csak simán bevágom obmm nélkül, ha lekapok egy újat, aztán belép, kilép, és obmm-el nyomok egy conflict tesztet. Ami általában mindig értelmetlen, mert sokszor nem kevés piros ütközésnél is hibátlanul megy. Valahol láttam egy jó leirást, ami mod tipusa, és egyéb attributumai szerint ajánlja a sorolást. Töb kevesebb sikerrel működik. Most pl kipróbáltam az alluring potions 2-t, egy kis vacak, és szétdobta a load orderemet. 10 percig hokiztam rajta, mig müködött, az ominozus mod le-fel helyezgetésével. Aztán jó lett. Jobb ötletem nincs rá:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz kizcar #8558 üzenetére

    Igy van. Emellé az Obli még jó, néhol művészi, néhol reális, néhol valóban fantasy, noéspersze néhol mocskosul idegesítő, mint pl most is...:D

    Elszóltam magam, ugyanis nem tudtam visszaállítani a backupból a telepítést:D Töröltem az egész obli dirt, visszaállitottam a régit, de world map-ozik, sőt, már Skingra is lilás mapokban úszik, meg a Jerallok havas dombjai is (vagyis most lilák). Most jött el az ideje kicsit turkálni vizsgálgatni a lowlevel működést, főleg ha moddolni akar az ember. Érzem, hogy igen apró a probléma, tuti hogy valami sokadik rejtett, eldugott config fileban van fals adat; lévén rossz helyen keres texturákat, gondolom ehelyett dobja be a world mapot. Azt már most tudom, hogy alacsonyabb szinteken gányolták a gémet, főleg ahogy a bsa-kat kezeli, kész katasztrófa. Okosmegoldás nincs most. Egyenlőre reinstall:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz kizcar #8561 üzenetére

    Tegnap esti szíváseredmény...

    A kollega által belinkelt content validator ugyebár arra hivatott, hogy valami referencia alapján ujrarendezze a texturákat (vagy egyéb dolgokat). Vagy forditva a meglevő elemekeből hoz létre egy referenciát, amit ugye meg is kérdez a végén, hogy elmentse-e az előző archiveinvalidation-t. Elmentette, létrehozta az újat, no effect. Ebből gyanitom, hogy itt valami más lesz a hiba. A My Games-ben az obli alapban nem tárol mást, mint az ini-t. Most, mivel fut Wyre Bash, meg OBMM is, ezek telerakták minden vacakkal, ami nem szokványos txt file, valami bin-szerü vacak.

    Ezeket eltávolítom, továbbra sincs semmi hatása, gyak. nem is csináltam volna semmit. A Data (illetve a komplett obli dir) helyreállitása után sincs változás, tehát már arragyanakszom, hogy a registry-ben van valami, vagy valami eldugott helyen levő referenciából szedi (amit a qarl pack módositott netalántán), és még mindig a régi helyről akar texturákat rakosgatni (ahol ugye már semmi sincs, mivel omod-ként felrakott qarl packot rendes uninstallal szedtem le)

    Bethesda-ra keresve találtam a registry-ben pár elemet, de szintén bin jellegü semmitmondó dolgok, és csak 3 kulcs, ami kevés textura referenciának.

    Oblivion-ra többminden jön elő, szintén értelmezhetetlen, egy csoport kivételével, ahol Bashed patch-ek vannak bejegyezve. Ez már gyanusabb, de őszinte leszek, figom sincs róla, mit csináljak vele:D

    Mégegy dolog. Anno próbáltam a Morrohun-féle honositást. Az ini file-ban még annak a maradékát is megtaláltam, holott ezer éve leszedtem. A hiba ugyanez volt, lilázott, world map volt. Namost ha ezek benne maradtak, akkor ki tudja mi nem ragadt meg benne:S

    Az ini törlésével elcsunyultak a texturák (még az alap is), és mégtöbb world map jött elő, már a waterfront is lila:D

    Nos, ha lesz valami eredmény, jelzem:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Gyökerestül irtottam ki az oblit ma.. háromszor.
    A telepitési dirt, és a my documentsben amik vannak.
    Vanilla obli, rá a 0416 patch, majd obse, és OBMM.
    Ment hibátlanul. Elkezdtem felrakosgatni a modokat (amik a quarl-os buzera előtt is mentek hibátlanul, tehát no world map, meg lilulás). Már a Bethesda logonál kiugrott. Debugolás, az egyik mod (valami ayleid-es expansion akármi) nélkül indult főmenüig.
    Kilép, OBMM, conflict detecting. Pár piros bejegyzés bolt, de azok nyilván azok a modok, amik változtatnak valamit. Pl. Alluring potions, meg hasonlók.
    Obli start, pikk pakk betölt, és láss csodát ugyanaz az eredmény mint előtte. Lila waterfront, worldmapokkal. Jeee... nos, itt lett elegem mindenből:D Majd nekiugrok még. Qarl meg huzza a ....ára a textúráit. Egy éve müködő install ment el. Kőkeményen az install leirás alapján omod-ból (tehát nem kézi rakosgatós) raktam, mégis szétölt mindent.
    B verzió. A savegame is tartalmaz valamiféle információt, ami befolyásolja ezt? Nem hiszem, de már mindenre gondolok:S

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8567 üzenetére

    Elképzelhető, hogy a load order lehetett a ludas. Azt nem értem, ezt miért nem tudja magának beállítani. Ő a szoftver, neki kéne tudni hogy mi mivel conflict-ezik. De én már nem megyek ezen végig mégegyszer:D
    OMODként rakta fel, vettem le, "hivatalos" úton, és maradandó hibát hagyott. De semmi más, csak ez.

    Most ott tartok, hogy megvan a módszer a nyomtalan leirtáshoz.

    CD-ről uninstall, majd az obli, és a my doc könyvtárakból a maradékot del, és mégegyszer elinditom az installert. Ugyanis megesett, hogy ezek után is uninstall módban indult, ami arra enged következtetni, hogy valami valahol bentmaradt. köv. inditáskor ment az install.
    Csináltam a vanilla obliról egy mentést, egy 0416/OBSE mentést is. Perpill rakosgatom fel a modokat, és eddig minden oké. Még:D

    Egy érdekes változás az oblivion.ini-ben:

    Vanillához képest egy használatban levő (mondjuk jól megmoddolt) Obli ini-je majd másfélszer akkora. Az Archives szekciónál több bejegyzés volt, egészpontosan..

    bInvalidateOlderFiles=1
    bUseArchives=1

    Ezen bejegyzés a két utolsója a szekciónak. A Qarl használata után vagy 3-4 általam nem tudom-mire-vélni sor volt, ahol hivatkozás-szerüségek voltak a gyári .bsa fileokra... (nem tudom becopyzni mert felüliródott azóta)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8570 üzenetére

    Köszi, a BSA editet nem csináltam meg, viszont úgy érzem nem itt volt a hiba. Full vanilla telepitésnél is lilák voltak a földek, csupán az obse volt extra rajta. De az nem lilítja be:)
    Alighanem a rendes uninstall segített rajta, illetve a lentebbi probléma (de ez nem biztos, mert előtte müködött)...:

    Qarl-féle DOF plugin (jah.. már megint ő:) ), ami csodával határos módon müködött előtte. Legutolsó telepitésemnél _minden_ modot feltettem, ment mint az álom. Utolsóként maradt kettő, valami ayleides apróság, és a Q-DOF. Ezek után kezdtek el lilulni ismét a texturhák. Kizárásos alapon feltettem az ayleides izét, és még mindig jó. Most perpill nem merem ráengedni még:)

    Konkuzio? Akármennyire is szeretem az Obliviont, ez egy bugware:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    OOO 133 most ment fel nekem is. De az NPC levelinget nem csináltam meg, amit ugye javall a doc, hogy balanszban legyenek az npc-k, és én. Nekem viszont a halálom az, amikor 10percen át kardozok egy mudcrabbal; erős költői tulzással élve:) 50.edik szinten van a hölgyemény, "aki" mellesleg ayleid (mi más lehetne:D ). Szóval megdolgoztam azért hogy két suhintással földön legyen egy bandit, vagy akárki. Na jó... 90es reflect damage-val tökmindegy, hogy a páciens milyen szinten van; csak lusta voltam Wyre Bash-t meg a pythont ujrarakni:D

    Eddig szépen megy az obli, 37 moddal. Ráment az OOO, megy most is, de kilökte a "landmarks" plugint. Egye fene, kibirom:)

    Haladtam közben a sajáttal is, kezdem felfogni a logikáját a CS-nek neki, de még mindig bajos. Elkezdtem Wendirt ujraépiteni rajz alapján, de a képzelet jobban szárnyal mint a technika:) Most kezdem realizálni, hogy a kitűzött cél -ha elkészül- egy OOO szintü valami lesz. Te úr isten...:)

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Varlaisaran #8577 üzenetére

    Ja, ennek kapcsán... Bár van forrás, de még több nem árt. Cs-hez gyakorlati segitséget tartalmazó forrást nagyon megköszönnék. Ha ugy állna kézre, mint az Obli, nem lenne gondom:) Remélem nemsoká tudok valahogy shotot csinálni Wendirről. Szívmelengetően gyönyörű lesz, ahogy vakitanak a fényben a fehér falai:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Valami nagyon készül...:)

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz kizcar #8583 üzenetére

    Saját mod, készülőben, egyenlőre még gyakorló jelleggel, de gyorsabban haladok, mint vártam. Ez itt Wendir nagyterme, féligmeddig újjáépitve, berendezve, azóta már a falakon is Welkyndek, varlák ragyognak, kis idő, és életet lehellek az egészbe. A pontos cél még titok, de nem sokáig:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Umbacano erről álmodozhatott, mielőtt Nenalata trónjára ült:) (és jól feldobta a bakancsot, mert átvertem a koronával:D )

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Modellezésben, főleg textúrabuzerálásban jártak emberke ismeretségét keresem. Modellezés önmagában oké, texturázni is tudok max-ban, de nem bírom áthozni a gameba. Meg egyáltalán hogy kell hogy lássa a CS, stb, stb. Én nem birom felfogni a tutorialokat, vagy hülye vagoyk, vagy szimplán szarok:)

    Ez az akadály lelohasztja a lelkesedésem. Ahogy javaslatok is jöttek a koncepcióra, valóban elgondolkodtatóak, elkezdtem kézzel rajzolgatni tervezgetni. És hát a vanilla (de még a cobl sem) itemek, berendezéseknek közük nincs az ayleidekhez, ezt biztosra tudom venni már. Ami szomorú a készitőktől. Ha most Tamriel történelmében gondolkodom, ez a faj volt az egyetlen valamirevaló nemzedék, akik letettek az asztalra, még a white gold tower is az övék volt, az emberek arra nem voltak képesek évezredeken át hogy épitsenek egy imperial valamit fővárosnak:) Ehhez képest pár kőkocka, kőpad, néhány welkynd kavics, meg pár épitőkocka a kriptáknak. Hát nem sok:) Ebből nem lesz feltámadás, ugyhogy a projekt hivatalosan is szünetel amig a modellezés/import kérdése nincs megoldva. Ötletek, jasavlatok, bármik szivesen fogadtatnak!:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    OOO ugrott lefelé. Nem birom normálisan tesztelni a modot, mert 10percenkjént a képembe spawnol egy szellemharcost szellemkutyát, lichet, meg ami eszébe jut. Meg zavaros ez az egész, telerakta kis modokkal, aminek fele nem is érdekel, pl living economy. Aztán a működő obli konfigomat megint hazavágta. Az már most biztos, hogy -a már működő- cucc vanilla oblira fog épülni+OBSE+Cobl.
    Most meg mondom tolok egy gémet, mert szóltak az ayleidek hogy lassul az erőművük (ayleid steps). Mennék deathgemet tölteni. Lelopakodok nenalata mélyére (az az egy ayleid city maradt undeados:D ), épp vágnám hátba a lich kartársat, erre kilép. Vagy egy-két cell-el odább kiugrik. Odaérek egy oblejtumhoz, pl város... kiugrik. Visszatölt, akkor jó, 15pec mulva kilépked... idegbajkerülgetés történt, ooo leszedéssel egybekötve. Mostmár legalább hamarabb lép ki, mint eddig:D
    OBMM conflict detector természetesen két vörös hibát jelez csak (override-os modok, amik természetüknél fogva kconflictolnak az esm-el). Nem kérdezem hogy mi van ilyenkor, csak bőszen rakosgatok ujra mindent:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Bendőke #8646 üzenetére

    Veyond-ban vannak ilyen leveled Azkhan Trollok. Dögök.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Feltettem a Nehrimet én is, főleg tapasztalatgyüjtés céljából. Maga a sztori eddig default. Nagyon igényesen rakták össze, simán van olyan jó mint az eredeti. A német cingcájgolás kiakasztott teljesen, minimum 40%ot levesz az élményből. Én meg a fejemről a fülest párbeszéd közben, mert zavar a német voice miközben olvasom az angolt és felfogom magyarul:) Úgy látom beleintegráltak pár dolgot. _müködő_ DOF, világitós ablakok, hinárok a vizalatt, mittudoménmégmi.
    Akiknek nem ment, azokat megnyugtatom, nekem sem:) Elsóre. Ugyanis teljesen érthetetlen, megmagyarázhatatlan okokból install után a Nehrim launcherében ki van ikszelve (unload) minden, még a nehrim.esm is. A logikát nem vágtam; szépen beikszeltem mindet, aztán adjneki. És megy.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz MeszarosB. #8689 üzenetére

    Performance nálam is leesett a rommá moddolt Oblivionhoz képest is. Annyival meg nem szebb a Nehrim. Itt egy i965+E4400+Nv7950GT 512, meg két gö ram. Nem mérettem az effpéesst, de érzem hogy lomhább, bár simán játszható. A wilderness-es részeknél lassabb, ott meg ugysem ketet az ember annyit:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Roba #8677 üzenetére

    Ismerős... A mostani ayleid csaj is ilyenektől szenvedett zöldfülű korában:) Rosszul kezdtem el a fejlesztését, olyan attribokra gyúrtam, aminek ott és akkor hiányát éreztem, nem törekedtem hogy minden területen "ügyeslegyen". Ennek eredménye most a 110es blade, és a 15ös blunt, vagy marksman skillek, megatöbbi:) Az volt a durva, hogy Namira küldijénél, csak 8-at kellett degradálni a personality-ből. 50. szinten...:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8699 üzenetére

    Közben én is haladtam a Nehrimmel, hát néhány experience belőle alább...

    Grafika/optolás témájában egyetértünk. Tényleg némileg szebb, de a lassulás nincs ezzel egyenes arányban. 800x600ban is ugy ment mint 1600x akárhányban. Túl mélyre nyultak szerintem, tul sok mindent bolygattak meg, és nemlett az igazi.

    Játékmenet.
    Az ominózus küldetést 2perc alatt mecsináltam, nekem müködött a Z gomb, odadobtam a követ és be is csusszant a helyére. Nekem inkább azzal van a gondom, hogy ez a küldi (ahogy mások is) olyan "default" küldetések. Semmi ötlet nincs benne, ahogy aban sem hogy a kollega fejére szorult dwarwen helmet-et _én_ segitsek leszedi. Miért pont én? Meg menjek szappant kérni az ostrom alatt álló kapu védőihez, hogy lejöjjön a helmet a csávó fejéről. Odamegyek a kapuhoz, fent a nyilas emberke, mellette 20db szappan. miért van pont ott a szappan, és ha a nyilas emberke lábánál van miért kell előidéznem egy harcot, hogy leessenek a szappanok? Elmebeteg egy küldetés:) De van pár ilyen, pl segitsek megölni Tirin Abbey-ben a papnak (vagy ki az) a vaddisznót. Tipikus semmilyen küldik. Be sem vállaltam, ilyeneket csináltam eleget az Obliban is.
    Vannak igen ötletes küldetések, vagy ugy fogalmazzam, inkább fejezetek a játékban. A lerombolt szülőfalumban egy ilyen visszaemlékezős rész, gyerekként rohangálni a támadás ideje alatt, menekülni stb Jók az ötletek, de sok mellette a sallang, amivel csak kitöltik az egészet. Az ilyen Work in Mine tipusu küldik szerintem csak gyorsan eszükbe jutott, mégse legyen annyira egysiku a dolog.

    Az AI, meg az ellenségek is meg lett piszkálva, van jó és rossz oldala is.
    Rossz oldala, hogy egy nyamvadt farkast 10percig ütök vágok egy kétméteres csákánnyal, szórom rá a frost varázslatokat, lassan már kézenállva kán-kánozok, mire méltóztatik megdögleni. Reális... A Scamp-okat nevezik itt koboldoknak, fél nap mire egyet megölök, goblinok szintén. Kicsit tul van level-ezve.
    Jó oldala, hogy változatosabb, kiszámithatatlanabb az egész. Van hogy a farkas elmegy mellettem (nem éhes, szelid, mittudomén?), az emberek interakciója változatosabb. Végre nem támadnak a mudcrab-ek, amit rühelltem az Obliban. Már az elejétől fogva jelen van minden undead, pl Lich-ek, érdekes módon ezek viszonylag "megölhetőek". Egy toprongyos zombit nem kell naplementéig csapkodnom, viszonylag jól vannak levelezve.

    A táj változatosabb, vannak állatok, elég sokféle, vannak érdekes megoldások, pl Buddenbrock grófnő tróntermében a bárd zenél, baromfik, állatok mászkálnak az udvarban, sok egyéb item, amitől sokkal hangulatosabb az egész; ugyanakkor kicsit eltávolodtak a fantasy feelingtől, néha valami középkori kalandfilmben érzem magam. Messze jobbak a cave-ek, nem az a tipikus Oblis sablonfelépitésű dungeonok, néha meglepetést okozó kialakitásuak.

    Érdekesek az új skillek, pl megtanulni dolgokat; bányászni, kovácsolni ércet olvasztani, állatok testrészeit kiszedni (szarvakat, körmöket, stb). A leveluphoz nem kell aludni (ami szerintem értelmetlen is). Meg jópár dolog, ami most nem jut eszembe.

    Az én vasam egy E4400, egy nv7950GT, meg 2giga ram. Hát nem tudom, mennyi fps, de nagyobb helyeken megy le idegesitő lassúra. És nem is ez a nagyobb gond, hanem az, hogy a régiók betöltése átgondolatlan és lassú (nyilván a texturái miatt). Pont a leghülyébb helyeken tölt, iylenkor persze az ember kiesik a menetből, és ugye mint tudjuk, az ellenség AI-jának sosem szaggat a játék:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8710 üzenetére

    Már nem tudok Nehrimben segiteni, mert reppent lefelé, visszacsináltam az alap obses oblit, és folytatom az épitkezést inkább:) Nehrim nálam ment, néha oltárian tudott lagolni area loadnál, de általában játszható volt. Harc közben lassabb volt, arra biszont emlékszem. Lehet, valami effekt, vagy nemtudom. Beállitásim, ha jól emlékszem. 800x600, 2xAA, Bloom, medium tájra volt hangolva a detail, látó distance maxon, water fullon, fa klónozás OFF. Amikre emlékszem. Mindezt persze a kinti Nehrim indítókában értendő.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Régvótam. Egy kis érdekesség, majdnem mod:)
    Ki játszott valaha a hőskorban, az Ambermoon-al? Egy régi RPG, AMigára jelent csak meg a 90es évek eleje-közepe. Igazából az alábbi linkek csak azokat fogják majd meg, akik játszottak vele. És fel fog tűnni a rengeteg hasonlóság az Oblivionnal, főleg a zenéi hallatán Obli alatt:)
    1

    2

    3

    Kicsit bénáztam a harc közben, mert a realtime recording öli az effpéesst:)

    És az eredeti

    eredeti Ambermoon

    Kissé kezdetleges, persze, 90es évek, kis vasak... Aki viszont tolta, az tudja, hogy ennek a main questje mekkora volt... áááá:)

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Elló.

    I'm back. Volt egy géphalál, egy rosszindulató 400as csifi elvitte majd az egész gépet:(
    Jó oldala, hogy volt ok a lépésre, jött egy P43, maradt benne az E4400, aki az egyetlen túlélő volt az előző konfigból. A löket akkora volt, hogy a vinyót meghülyitette, az eddigi munkák elvesztek, pedig tanultuk hogy backup...:) A ramokat is vitte, hogy szebb legyen az élet.
    Ami "jó" a dologban, hogy az elhunyt 7950GT helyét átvette az egykori király:), egy 8800 Ultra, abból is az XFX féle XXX fajzat. Ő csikozós-hibásnak minősitve került hozzám, valójában egy fél vödör hígító által megtisztulva gond nélkül szaladgál. Az uraság persze ugy szippantotta a 400as deltát mint hülyegyerek a tejesdobozt, táp is kellett. Szóval asszem kezd kialakulni az utód, igy, néhány háromdémárk meg egy Obli teszt után nem is bánom:) Előbbi csak disznek, de az Obli volt a fő szempont, hogy bekerült a gépbe ez a monster. A kis 4400 szerintem véreset pisil egy Obli battle után:) 1024, 8xAA, szisztematikusan minden csutkára rakva érdekes eredmények jöttek ki.
    Nehezebb helyeken 24ig lemászott az fps (tdt által mérve), nyilván itt a procc a keresztmetszet, meg csak single 1g ram van a keze alatt. Ami érdekes az egészben az az, hogy olyan helyeken ahol nem kéne (Anvol főtere pl), lassul (ram/cpu?), ellenben a Great Forestben a legdurvább dzsungelekben 40 alá ritkán esik. Szép lasan mennek fel a modok, a CS, visszarázódom a kerékvágásba.
    Egy nagy probléma viszont fennáll. A vinyó ugyebár nem beszámitható, a 3DSmax4 installer is ment vele. Mivel ilyen már sehol senkinek, nem tudom mit kéne használni helyette... Ha van ötlet, jelezhetitek:)
    Lassan de biztosan, nemsokára jelentkezem fejleménnyel, sőt talán jobb is az egészben hogy tiszta lappal kezdhetek, lehet jobb lesz, mint volt is.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz katt777 #8741 üzenetére

    Akkor én vagyok béna, mert csak az újabbakat találtam:)
    Nem tudok kényszeritett módról, hogy AA+HDR. Modok fent vannak, de texturha jellegü egy sincs, semmi kedvem Oblit telepiteni hatvannyóccó:) Igne, itt egyértelmüen a procc a keresztmetszet, nem kérdés. Majd azt is...:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8744 üzenetére

    Igen. De nem akkora gond, mert a tapasztalat megmaradt, és azt, amit akkor összeszenvedtem, most játszi könnyedséggel csinálom újra.

    Most a 3dsmax téma az active quest, aztán nekiindulok ismét...

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz katt777 #8746 üzenetére

    Most a VGA kezdte a bohóckodást. De szerencsére egyik olvtársunk bevállalta, elvileg menthető.

    Gyűlölöm a pécéket.

    Még mindig.

    Detényleg...

    Ez a kártya gyárilag húzott Ultra. Csak tudnám miért. Referencia órajelei 612/1080, ez fel volt bigyózva 650/1110-re. Downclockoltam rivatunerrel, csak kiváncsiság kedvéért, refi órajeleken semmi hiba. Most 600/1000-en halad, hibátlannak tünik, bár szegény táp nyöszörög alatta.
    Hát rohadjon meg minden gyártó az extrém óverklokkos vackaival egyetemben. Most azért vihetem orvoshoz, mert a gyárban jó marketingnek találtak +30valahány mhz órajel növelést, persze nyilván teljesitmény nem sokat változott, mert most is megy mint a rongy.
    Bemérgedek veszek valami szar lowított gs kártyát, se fan-zaj se bug:D

    Perpill a texturarajzoláson kivül semmit nem tudok dolgozni, a vanis-nincsis 3D miatt. Csak a kártyajavitás után merek akárminek is nekiállni. Még egy ilyen crash, és nemtommilesz:S

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz katt777 #8748 üzenetére

    Obli alatt sem dobott egy hibát se, tempet monitorozva sem ment 76 fok fölé, igy downclockolva. gyári huzatott clockokon azonnal hibázik. Nem tudom mi lesz, de javitásáig kis clockokon fog menni. Igy is brutális az ereje, meg kell hagyni. Meglátjuk, Tolok egypár szokásos párórás Obli kört, aztán hibázik vagy nem.

    Rendereléskor vgat használ a CS, mert cimmog a táp ha igazgatom az ábdzsekteket renderwindowban. Szerintem. Mindegy, a telepités kész, meglátjuk hogy birja igy:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Varlaisaran #8749 üzenetére

    Oblivion alatt downclocknál sokáig ment.
    Nenalataba felé jártam, gondoltam megnézem az ősöket, hogy vannak. Örültek nekem, mind egy emberként, lelkesen rohantak felém. Skeletonok, wraithek boldogan lengetik felém kardokat, axékat... kösz már láttam ilyet, otthon nekem is van. Oppá, az a faded wraith mért nem támad? Fura lag, és eltünik. Én nem idéztem, meg sem öltem. Mindegy. Lent a folyosón rámköszönt egy lich, Annyira örült egy élő ayleidnek, hogy meg is mutatta mit tud a staffja, mert ezek a mai fiatalok már nem tudják milyen egy jó staff, bezzeg a csitelt encsánt az megy. Tök kedves, tényleg. FPS 80 körül. Hát igy conjuráltam egy skeleton hírót egy licsnek, aki conjurált egy másik skeleton hírót nekem. Lich les ki a fejéből, nézi a battlét, én lesek ki a fejemből nézem a lichet és a battlét. Táp cimman egyet, szürkekocka villan ideoda, skeleton hírók eltüntek nyomtalanul, FPS 1-2 másodpercre 10, majd 80akárhány. Lich engem néz, majd villámot szór rám, Én rohanok Nenalata wendesel felé, lich látszólag nagyon kedveli modernebb, és humánusabb felfogású utódját, szikrázó örömmel shock bolttal jelzi, hogy szivesen töltene velem még egy kis időt, tán mig el nem fekszem. És hát hogy-hogy nem, neki is véletlenül wendeselben akadt dolga. Megyek, megyek, egyszer csak lag, lag, csend. Lich fekszik, mert elfáradt a rohanásban lagban. Őőőőő....

    Értem én, ha egy vga rossz, és hibázik, és akármi... és azt is értem, hogy... de nem. Egy vga miért játszik?:D

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Bendőke #8752 üzenetére

    Én jobban örülnék bugfree "kommerz" oblinak:)

    btw, ma nyomtam egy kiadós wart, volt kis thief3 is, eddig bugfree volt. ugy tünik a tul alacsony órajel sem jó neki.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz katt777 #8762 üzenetére

    Sokat nem vesztesz vele szvsz. Délután végigrohantam rajta. Szokványos dolgok, hősködni kell, összeszedni a négy elem kövét vagy mi a bánatot, az ötödik meg egy golyó lesz, amit négy repkedő faszi őrizget. Természetesen a végén jön a két főgonosz, és rajtam áll a világ sorsa... lvl50es ayleiddel végigpofoztam a mezőnyt, végére már scriptelhettem volna, nem tudtak megszorongatni sem. Semmi egyedit nem találtam benne, leszámitva egykét helyszint, egyébként elég szépen meg van csinálva. A készitők szerintem komplexusos elvont goth pszichopaták lehetnek. Vérfolyó, vérdémon, vér tökömtudja, megkinzott emberek, halál, destruktiv motivumok, megatöbbi. Csak technikailag tetszett, megfelelő install esetén teljesen bugmentes, teljesség.érzése van az embernek. Már ment is le, feleslegesen foglalja a helyet.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz katt777 #8765 üzenetére

    Nayalea av Wendir, rielle n Goriluch, polgári nevén:D Következő stilszerüen Varlaisaran av Anguawey lesz, az úr még csak másodikon van, és kinszenvedés számára egy timberwolf is:D
    Lea pont 50nél hagyta abba a fejlődést, major skillek 100on, ami meggátolja a további szintlépéseket. A minorok fejlődgetnek, de teljesen feleslegesen, hosszú idő alatt összekukáztam neki olyan cuccokat, hogy gyakorlatilag immortal. Mondjuk csupaszon, reflectek szirszarok nélkül nyilván nehezebb lenne, de semmi kedvem mondjuk egy medvére kettőnél többet rásózni hogy vizszintbe kerüljön:D
    A másiknak a major skilljeit pont lényegtelenebbekre választottam, igy lassabb lesz a szintlépés, 10enpáradikra szerintem százon lesz a blade, block, meg ami jobban használódik. És ezuttal az Oghma infinitumot is kellő időben lövöm el:D

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Bendőke #8769 üzenetére

    Egy ideig toltam én is Aegis robe-al, meg archmage szerkóban. Itt sincs felettéb sok szerepe a páncélnak, csak azért van rajta mert ayleid, amolyan hagyományőző szakkör jelleggel:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8779 üzenetére

    Ki volt ez az SR? Valami topicbeli legend talán?:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8791 üzenetére

    Szia

    Nagy részét nem értem, mert én angolul játszom, és ezek a pecsétkövek meg ilyesmik nem tudom mik:)

    A kard. Alighanem az Umbra-ra gondolsz. Egy daedra lord, Clavicus Vile questjével kezdődik, aki nagyonnagyon akarja ezt az Umbra kardot. Hogy elkezdd a questet, asszem csengetni is kell neki egy kis korpát, utána elküld tégedet Pell's Gate-be, egy település nem messze a shrine-tól. A faluban a helyiektől megtudni, hogy volt egy csajszi, aki megszerezte ezt az Umbra nevü kardot, és csunya dolgokat csinált vele. Egy idő óta eltünt, de kidrül, hogy az ayleid Vindasel-ben lakik. Ez egy kis rom, nem messze Pells's Gate-től. Na, oda lemész, a legalsó termében meg is találod a hölgyet, aki annyira bele van buzulva a kardjába, hogy felvette utána az Umbra nevet. Ha beszélsz vele, elmondja hogy milyen jó volt kaszabolni vele, és hogy ő már annyiradeannyira gonosz, meg blabla, és nyomatékosan figyelmeztet hogy kivül tágasabb, mert megjárod.
    (Én itt kaptam fel a vizet, egy kis bosmer nanehogymá kizavarjon egy ayleidet a saját házából:D). Dönthetsz ugy hogy megölöd, vagy nemmegölöd, ez utóbbi Clavicusnak nem fog tetszeni, előbbi meg Umbrának (megj. harcban nem egy nagy bruszvilisz, nálam pár kattintás volt, lowabb karakterekkel lehet dolgozni kell vele). Ha megölöd, lesz egy szett ebony armorod, nomeg az Umbra kard. Még mindig dönthetsz ugy hogy nem adod oda Clavicusnak, ezesetben természetesen nem lesztek barátok. A quest elkezdésekor valamilyen uton-modon a hátizsákodba kerül egy kutyaszobor, aki beszél hozzád, ha jól emlékszem valami sötételf volt valaha. Ő folyton fikázza Clavicust, és állandóan le akar beszélni téged hogy odaadd a vasat neki:D
    Részemről hagytam Clavicusnak a kardot, mert igazából semmire sem jó. soultrap varázslatom van, akkormeg minek. Viszont nagyon hajtottam Hermaeus Mora questjére, amihez asszem mindegyik daedra lord hozzájárulása kell (megcsinálni a questjeiket), igy nekem ez többet ért.

    p.s.: Questen kivül is megtalálható a hölgy ugyanott, Vindasel-ben, de azt nem tudom, elvehető e a kard questen kivül.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8793 üzenetére

    Jogos a figyelmeztetés, legközelebb kiteszem:)
    Nálam az utolsók közt volt meg a quest, és nagyon izgultam, nehogy emiatt ne álljon velem szóba Mora, ugyhogy inkább odaadtam a kardot. Én nem szerettem amugy, soultrapet csak manuálisan használok ,mindig a kegyelemdöfés előtt:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8795 üzenetére

    Sztem ez is Spoiler.

    Hermaeus Mora szintén egy daedra lord, shrine-ja valahol a Jerallok tetején van északon.
    Küldetését akkor veheted fel, ha (elvileg) az összes többi lordot szolgáltad, min 20 szinten vagy, valamint elkezdted a Blood of Daedra questet.. A feladat nem tul nehéz, de engem az őrületbe kergetett vele. Tamriel 10 fajából kell egy-egy lelket begyüjteni, egy speckó soultrap spellel, amit a quest felvételekor ad. Ha megvan, jelentkezel nála, jutalmad pedig az Oghma infinium lesz, ami -a player választásáak megfelelő irányba- nem kis boostot ad a karakter skilljeihez. Érdekes quest, el lehet tökörészni vele egy darabig, ha nincs szerencséd.

    Oblivion? Legjobb hely:D Miután végeztem a main questtel, hiányzott is az átjárkálás:D Ha sokat jársz Oblivionon, nem fog nehézséget okozni megtalálni a sigil towert, mivel hét alap sémára épül az átlag Oblivion plane-ek elrendezése, egy idő után megszokja az ember. Bocsánat, mer:D

    Amikor Umbrát leölted, és jött az üzenet, az a Dark Brotherhoodtól jött. Amikor először megkeresett engem Lucien Lachance, Nenalata kistermében, csodálkoztam is mit akar, erősködött mint valami amway ügynök, hogy ez nekem jó lesz, meg a dark mother vagy mi a franc... Meg sem vártam mit akar, agyonvágtam helyben, engem hagyjanak a hülye szektások:D Viszont pár jó cucc volt nála, sokáig használtam is:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Bendőke #8806 üzenetére

    Igy van, 100 fölé is viheted, ellenben tudtommal nincs 100 felett értelme, Nálam az volt a baj, hogy orklelket nem találtam. Pont ugy jött ki, hogy mindenhol nemork volt, aki szóbajöhetett donornak:D A mostani karakterrel, Leával - aki ha nem is gonosz, de ayleid, és ugyebár ők nem csináltak nagy ügyet más fajok sorsából- innen kiindulva, ás az ősei, nem éppen humánus felfogása mögé bujván, nagyon gyorsan leegyszerüsitetem a dolgokat, az első utbaeső akárkit lekaszáltam:D
    Tudom, hogy nyithatóak ujabb kapuk, és szerintem fogom is használni, ahogy a tgm-et is az elején használtam. Felfogtam ugy mint egy powert, napi egyszer 5 percig használhatom:D
    Az üzenet nem feltétlen Umbránál jön. Legelső karimnál Kvatch-nál jött, amint kinyirtam egy Clannfeart (azok meg ugye nem éppen ártatlan kis teremtmények).

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8803 üzenetére

    Simán. Sosem volt szimpatikus a Brotherhood, a hülye sejtelmeskedő dumáik meg az éjszakai anyukájuk meg a többi hülyeség:D

    Zenék.

    [link]

    Itt egy saját "mod". Egy igen régi, fantaszikusan jó RPG zenéit raktam Obli alá. Aki játszott az Ambermoon-al, az tudja, miért. Mert durván hajaz rá az Obli. Nade, a lényeg

    Az Obli telepités Music dirjében vannak mp3 formátumban, az alábbi szisztéma szerint.
    Battle - Véletlenszerüen válogat a benne levő fileok között csatajelenetek alatt.
    Dungeon - Véletlenszerüen válogat a benne levő fileok között dungeonok (Ayleid városok, cave-ek, miegymás).
    Explore - Véletlenszerüen válogat a benne levő fileok között nyilt terepen tartózkodásnál, kalandozás, felfedezés(explore) közben.
    Public - Véletlenszerüen válogat a benne levő fileok között városokban, egyes épületekben. és egyéb, "neutrális" helyeken
    Special - Minden egyéb, pl halál, szinlépés, stb esetén, a filenevek adják magukat.

    A filenevek Indexelve vannak, például:

    A "battle_01.mp3", az egyik csatazene, ezek 08-ig vannak indexelve. Mivel a válogatás véletlenszerü, igy Minél több filenév alatt van ugyanaz a zene, annál többször lesz hallható. Pl ha többször szeretnéd hallani mondjuk a Conan zenét, ugyanazt az mp3-at másolod be ide mondjuk négy példányban. Nincs kitétel filehosszra, stb-re, lehet akár mind ugyanaz, de ajánlatos hogy ne törölj belőlük, mert a scriptek keresni fogják a fileneveket, és ne ebből legyen probléma.

    Modok.
    (Figyelem az alábbi szövek nyomokban spoilert tartalmazhat:) :D

    Buzgón töltögetek én is, de keveset tartok meg.
    Van azóta pár alapdolog, amit személy szerint érdemesnek találok mindig futtatni:
    - OBSE, ami nem mod, hanem egy script extender, de a jobb modok nagy része igényli eme kiegészitést, melynek sok további (in-game elérhető) funkciója is van. Must have.
    - COBL, Common Oblivion Library, rengeteg hasznos kiegészitést, funkciót tartalmaz, továbbá bőviti a lehetőségeket modok számára, szerintem ez is lassan alap lesz.

    - Natural Weather, időjárás bizergáló, egy a sok közül, van pár érdekes hatása.
    - Natural Habitat, Natural vegetation. Ők az élővilágot, és a növényzetet modositják, pl tree scaling, azaz a fák ne legyenek tul egyformák, jobb aljnövényzet, stbstb.
    - Enhanced water. Több vizmod közül az egyik, nekem ez tetszett, mert kompakt, gyors, ritkán ütközik. Két variánsa van, ND a kisebb konfigokhoz, HD a jobb gépekhez.
    - Echo_ChapelChant. Templomokban gregorián kórus ének hallható, szerintem hatalmasat dob a hangulaton.
    - MIS, azaz More Immersive Sounds. Hangeffekt kiegészitő csomag, több, élménydusabb hanghatás, pl természet, állatok hangjai, stb. Amikor éjjel kipróbáltam, kószáltam Wendir körül, félelmetes horrorisztikus hangokat nyom (ugye elhagyott rom), majdnem megijedtem:)
    - Distant Chapel Bells- A templomok harangkongatásait változtatja, jobbak a hangminták, valamitn városokon kivül is hallani távolságfüggően.
    - Illumination Within (Without). Sötétedéskor az épületekben felgyulladnak a fények, majd hajnaltájt kialszanak. Szerintem nagyot dob az életszerüségen. A Within variánsa nappal kitárt ablakzsalukat, ablakszárnyakat is tartalmaz, mig a Without variáns ezeket nem, csak a fényeket. A templomok kivülről gyönyörűek vele!
    - Ayleidmarket- Weye mellett egy ayleid romot (igazából nem is rom) hoz létre, hatalmas feketekereskedelem virágzik benne, tele van jó árakat, jó cuccokat kináló orgazdákkal, prostikkal, mindenféle alvilági fazonokkal, Ayleid kultistákkal, stbstb.
    - Ayleid Sanctum. Ez, egy _csak_ teleporton át elérhető, a pusztulástól megmenekült ayleid létesitmény. Mirasai mester (egy ayleid conjurer) alkotta meg Malada bukása előtt, amolyan vészmenedékként. A spell egy bizonyos másik, ismert ayleid romban találhatók. Teleport spellel történik a bejutás, ami nagyon jól jön szorult harci helyzetekben, és lootoláshoz:)
    - The Ayleid Steps. Az én szememben minden idők egyik legnagyobb modja. Nem részletezem, mert hosszas lenne, iszonyatosan jó sztori, remek koncepció, pl a Tamrielt behálózó teleportkövek, stb, izgalmas hosszas questek, a végén pedig dönteni kell, beállsz-e az ayleidek szolgálatába. Nálam must have (COBL, OBSE függő)
    - Veldin. Ayleid erődöt hoz létre (nem rom!), bennük élő, részben barátságos, részben ellenséges ayleidekkel, teljes felszerelés, fegyverek, blabla elérhető. Low karakterekkel nem kell emberkedni, a bejáraton sem igazán jut tovább az ember:D
    - Andrew's No quest Items. Törli az összes quest itemről a quest item flaget, minekfolytán azokat nem kényszerülsz magaddal hordozni mindenhová (kulcsok, ékszerek, kövek, fegyverek, stb)
    - Reflect and Restore Enchanting. lehetővé teszi a Reflect, és Restore hatások használatát enchant-spellmaking altarokon, ami alapból nem lehetséges.
    - Unlimited Rings/Unlimited Amulets. Lehetővé teszi, hogy egynél több gyürüt, nyakláncot viselj. Ha ésszel használod, nem lesz cheat, viszont 10 ujjam van, és nem egy, tehát jogos:)
    - Quest award Leveller. Ez lehetővé teszi, hogy bizonyos, jutalomként kapott enchanted tárgyak/varázslatok a karakter szintjével együtt fejlődjenek, avagy magasabb szinten álló karakter ne kapjon tul gyenge cuccost. Pl a Chillrend kard; melyet felveszel 3.szinten, lesz +5 frost damage-ja. Ha ezt felveszed 43 szinten, akkor is ennyi lesz, ami ugye nem éppen kivánatos. Ezen segit a mod.
    - Enchantment Restore (Time, Wells). Lehetővé teszi, hogy -felhasználó által megadott ütemben- az enchanted térgyak töltöttsége idővel növekedjék (pl. Morrowindben is). Két variáns létezik, az egyik időfüggően adja vissza a töltést, a másik Ayleid kutak közelében/mellett gyorsabb ütemben.
    - All hair and eyes. Értelemszerü, bármilyen fajhoz bármilyen szem-hajtipus választható. Akár dremora szemeket is:D
    - Ayleid. Ayleid faj (custom race). A játékban egy helyen szereplő Ayleid guardian-ek mintájára modellezett faj. Különleges varázslatokkal, elég kemény képességekkel, amilyenek voltak is hajdanán. A mod hibája, hogy az eye meshet néha elkatyvaszolja, és nehéz gyógyitani; mivel custom race, néhány dialogus nem játszódik le, ahol faj-specifikusan szólitanak meg (pl "Greetings, High Elf", stb; valamint Boethia lord questjét igen nehéz átvinni vele, sőt néha nem is lehet.
    - Rain. Esős időben épületeken belül is hallatszik az eső kopogása, halkabban, tompábban mint igaziból is. Hátránya, hogy egy 100méter mélyen fekvő ayleid kriptában is kopog az esőhang:D
    - Myfirstmod. Azaz Reanimate spell. (ez csak az esp neve). Elérhetővé teszi a Reanimate varázslatot, ami csak Mannimarco staffjával érhető el alapból.
    - White Gold top. Létrehoz egy teleportot a White gold tower alapzatánál, mellyel a torony legtetejére juthatsz. Szépen megépitett kilátóval, ha unatkozol, lehet nézelődni:D
    - Alluring Potion Bottles. Több részből áll, ha jól tudom négy is van már. A potionok, borok, szirszarok üvegeit, tégelyeit cseréli le. Szépekre.

    Nálam ennyi fut, volt pár amiket próbáltam és nem szerettem, pl OOO, GTAep2, stbstb. De érdemes ezeket is kipróbálni, mert neked tetszhetnek ettől független:)

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8812 üzenetére

    Ismételten Spoiler jellegü a téma, de máshogy nem megy...

    Ahogy haladsz előre a játékban, igy, vagy ugy, de bele fogsz botlani a témába, bár csodálkozom hogy nem vágod. Röviden, ők uralták Cyrodiil-t "pár évvel:D" ezelőtt, egy daedrikus elveken alapuló birodalmat hoztak létre, könyörtelen vaskézzel irányítva azt. Attól függ, honnét nézzük. Az emberek szemszögéből köcsögök voltak, amugy meg nem. Fényévekkel magasabb szinten álló, rendkivül fejlett, intelligens, agilis, gazdag, de egyben arrogáns, magát felsőőbbrendünek tartó nemzet(végsősoron azok is voltak). Az arcane tudományokban messze a jelenkor felett jártak (ld. Irlav Jarol kutatásai). St. Alessia lázadásáig tartott az uralmuk, kicsit tovább is, néhány királyság fennmaradt érdekes módon, ilyen volt többetk között Lindai, és a legtovább fennmaradt Nenalata (ld. Last King of the Ayleids). A TES4 játszódása idején (szépen fogalmaztam:) ) csupán az ősi, egykor patinás szép épitmények maradtak fent belőlük, bár egyes források szerint nem haltak ki korántsem (2920, Second Seed). Jelenkorban mintegy sötét múltként tartják számon a kort, az emberek tulnyomó része nem szereti őket "Godless, Daedra-loving Ayleids (Alessia Ottus)" stbstb.
    UESP-en részletesebben leirják, de ha játékban olvasol sokat, vágni fogod...

    Az Ayleid Steps sajátos úton fonja tovább az ayleidek misztikumát, bár ez inkább a készítő érdeme már:)
    Shivering Isles-el nem játszottam, nem is igazán érdekel, utálom a skizofrén Sheogorath-ot.
    Knights Of the Nine-t még majd végigtolom, nekem a gyári kiegészitők furamód kimaradtak, egyedül a Frostcrag-et próbáltam, de asseteccett.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8821 üzenetére

    A legendák szerint Az Aldmer faj volt az első, akik benépesitették a placcot (Nirn első bennszülöttei). Ahogy lassan szóródtak szét a kontinensen, keveredtek, más más kultúrák alakultak ki egyes régiókban. Minden mer nemzet innen eredeztetik (altmer, bosmer, dunmer, stb). Amelyikek mára megmaradtak, azok közül az altmer emlékeztet rájuk leginkább külső megjelenés alapján. A korai érákban az egyik ilyen nemzedék volt az ayleid (Wild Elves). Leginkább az Altmerre emlékeztetnek, de attól eltérnek kicsit.

    Őket láthatod az alapjátékban is, az Ultimate Heist quest végefelé, "Ayleid Guardian"-ek képében. Amint közelitesz a kijárathoz, a két szobornak látszó guardian életre kel, emberi élet kioltására alkalmas eszközeik segitségével előre megfontolt szándékú emberölést fognak elkövetni rajtad, mellyel tudatositani kivánják feléd azt, hogy te nem akarsz továbbmenni, mert az neked nem jó:D Ha sikerül lenyomni őket, látszik, hogy néztek ki.

    Az Ayleid race faj plugin is innen modelleződtetett, alighanem hiteles lehet. Az első Oblivionos karakterem is ezzel a pluginnal született. Hát valahogy igy néztek ki...

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    Leszögezve az elején, hogy ekkora volumenü munka, mint a magyarra forditás, valóban dicséretes, és le a kalappal, de...
    Nekem is ijesztőek kicsit a magyar forditások, halálba lehet vele kergetni engem ezzel:) Engem az ilyen Szürkeróka tipusu dolgok akasztottak ki. Tulajdonnevek, személynevek, stb-ket hótt felesleges volt átforditani, mert az eleve nem magyar név volt. Azt bitom, hogy sok helyen az ayleidekre ayleidákat(sic!) irnak, lélekkő a soulgemre, meg a fegyverek nevei... Ennyi erővel Will Smith legyen Kovács Vilmos, ha magyarul beszélünk róla:D A helységnevekről nem beszélve. Egyszer feltettem a magyarosítást, és azt sem tudtam hol vagyok, mihez nyuljak, az inventoryban nem is tudtam hirtelen, mi micsoda:D
    Ez pont olyan mint anno a számítástechnika halála idején, amikor elkezdték tömegtermékké degradálni a számítógépet, jöttek a vindózok, mindent elneveztek magyarul, ilyen kötet, mappa, fájl, merevlemez, hajlékonylemez (ez volt a halálom, mert nem is hajlékony) miegymás. Ha egy angol valamilyen szöveget, akármit olvasok, abban magyar nevü dolgokra személyekre hivatkoznak, sosem forditják le. Sosem olvastam még pl. Kádár János nevét John Cooper-nek, Vágó Istvánt Steven Cutter-nek, satöbbi...
    Jó, biztos meg lehet szokni, de minek fessek libafoszöldre egy ferrarit, ha egyszer...:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8845 üzenetére

    Akkor egy Pontiac Thunderbirdet nevezzük Villámmadárnak, a Dodge Chargert meg Töltőnek, esetleg a Commodore64-et Sorhajókapitány 64-nek?:D
    Szerintem mindennek megvan a maga adottsága amit le szabad forditani, hogy normálisan hangozzék. Ahogy "Edward király, angol király Léptet fakó lován: Hadd látom, úgymond, mennyit ér A velszi tartomány."-t sem forditotta a költő mittudoménmilyen királynak, meg nem talált ki wales-re egy hangzatos szót, hanem meghagyta az angol nevet.
    Egyébként, nem kötekedés, de ha ennyire szereted a szép magyar anyanyelvet, megtisztelhetnéd azt rendes ékezetes betűkkel, nemde?:)
    De ez van, máshogy gondolunk dolgokat:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8854 üzenetére

    Azért nem lehet _szerintem_, mert egy ilyen játék, a maga hátterével, saját ugymond irodalmával is nevezhetjük valahol műalkotásnak, az idézett vershez hasonlóan.
    De ez megint olyan vitatéma, ahol mindenkinek igaza van:)
    Hogy offok ne is legyünk, de a topictémához épp most semmi értelmeset nem tudok füzni, igy engedelmeddel lezártnak tekintem a vitánkat.

    ON

    Azaz tudok értelmeset, vagyis fogok tudni, ha belejövök az uj modelerbe, de majd később, ha lesz mit. Lényeg, hogy folytatom a projektet ujra:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8860 üzenetére

    Anguewoy an Ayleidoon, ane (angol) ma Niesal ae woy n Angue. Angana al arpenageas valevvye! Im vale angua(project), Anarielle: nvel arpenia av alayleidae, Av andetor aldmerisele aslata tamriel. Velovvye angue?

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8872 üzenetére

    Aszontad nem teccik a sok angol jövevényszó. Akkor az ayleid csak tetszeni fog:P Azaz, nevezhetném neo-ayleidnek, vagy akárminek, mert ez már keverve van a sindarinnal, quenyával is.

    Kb annyi, hogy készül egy project, melynek keretében az ayleid városok ismét régi szép nagyságukban fognak tündökölni. Persze nem ezt irtam, de leforditani sem tudom, csak kb-ra elmondani. Amúgy kicsit elvontság ez, viszont jól jött a játék közben, nem kell bogarásznom a forditásokat:D Vachtacen-t fél perc alatt nyitottam ki:)

    Gyalog galoppot mostazonnalrögtön kéretik megtekinteni!:)

    Mannimarco-mod.

    Tegnap lekaptam a Mannimarco modot. Második quest végén Manni bácsi hulla volt, lenyomtuk Albion-al simán. Tul könnyen ment, szerintem lesz itt még csetepaté. Albiont megtették helyettem árcsmédzsnek. (Kérdezted, hogy milyen egy ayleid. Nos, hát ő 99% hogy az. esetleg aldmer, de ez a hajviselet ami látható a fején, az inkább ayleid-éknál volt)
    Most nemtom mi van, nem hiszem hogy ennyi az egész.
    Az elején, aki választotta Mannimarco-nál a Joint, kérem számoljon be a fejleményekről. Én nem voltam hajlandó az első kérést sem teljesiteni (lemészárolni a guildek vezetőit), pláne hogy ki nem állhatom a nekrókat, ugyhogy inkább ellene fordultam.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8890 üzenetére

    Alighanem a régii ayleid varázslatról van szó, a Finger of mountain. Igen, az leveleződik a karakterhez. Magasabb karakterszinteken szinte használhatatlan, mert sok magicka kell hozzá.
    Ha ilyenekkel dobálóztak annak idején, el tudom képzelni milyen varázslóik lehettek:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Bendőke #8895 üzenetére

    Nálam shock 200as damage in 100ft, tudtommal ez nem kivitelezhető spellmaking altaron. Mindez kerülne olyan 700magickába, ami sztem simán reális. Ha azt nézed, hogy az ayleidek (mert ugye ez a spell az övék) hol jártak arcane ügyben, szerintem annakidején átlag varázslók simán pörkölhették egymást meg a népet ilyen-olyan, párszáz magicka/db spellekkel. Bármilyen szinten is vagy, a szintedhez/magickádhoz képest mindig sokat kért a Finger. Szerintem direkt csinálták meg így, ilyesmi indittatásból. Aztán lehet hogy nem:)

    UESP-en egyszer kiszámolták, mennyi a max magicka, most hadd ne nézzek utána, de olyan 1030, talán. Legális úton, brutális mákkal, ennyi összeszedhető.

    A Chillrend fantasztikus kis fegyver, ez volt az első igazinak mondható fegyverem, amivel bükkén csapkodtam a dédrát:D Ma is megvan display case-ben:)
    Aztán elnőttem. A mostanim, az Abagaianye nevü műszer 66ot sebez 125ös állapoton (master armorer), meg lőttem rá egy 43as absorb healthot... 100as blade-el lehet osztani vele:D Az alapfegyver (valamilyen Blade volt a neve) szintén egy moddal jött, de már fogalmam sincs. Arra emlékszem hogy majdnem hetvenezer forint volt, és kínomban már azért kerestem direkte az oblikapukat (pont a chillrenddel nyomtam akkoriban), hogy tudjak mit áthozni eladni, hogy meglegyen már.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

Új hozzászólás Aktív témák