Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8842 üzenetére

    Nem ertem, hogy a Grayfox ami angolul van, magyarul miert ne lehetne Szurkeroka ?
    Angolul sem nev, hanem egy becezes a jatekban, mert Grayfoxnak is van sajat neve, igaz nem emlekszem hogy mi.
    Ha a magyarok csinaltak volna a jatekot magyar nyelven es az angolok forditottak volna le, biztos, hogy ok sem hagytak volna meg az eredeti Szurkeroka magyar nevet, mert az nekik nem mond semmit, meg kiejteni sem tudnak, biztos hogy Grayfoxra forditottak volna. :U
    Hat persze, mokas lesz, amikor Will Smith Kovacs Vilive valik, de meg lehetne szokni :D
    Mert gondolom, az amcsi Bokor Gyurit mindenki ismeri ;]
    A fajl-ot magyarul allomanynak neveztek el, ha jol tudom.De nem ertem ez miert baj ?
    Az angol mouse ugyanazt jelenti mint a magyar eger.Miert kellene mi mouse-t mondjunk, amikor lehet egeret is.Vagy forditva, ha a magyarok talaltak volna fel az egeret, miert kellene az angol egernek mondja, ott lenne neki a mouse.
    Na persze a szemelyneveket tenyleg nem eri meg leforditani, azaz le lehet, csak hozza kell szoktatni a nepet :D Mert ha George Bush-t mondok mindenki ismeri, de ha Bokor Gyurit, akkor azt hiszed hogy az a szomszedodrol beszelek :D
    Annyit meg errol, hogy pl egy Kadar Janost, meg egyszerubb egy angolnak esetleg megjegyezni, de mit tenne szegeny angol az en Szekelyudvarhelyemmel ? :Y
    Csak egy rakasz kriksz-kraksz az o szemeben :D
    Kulonben ertem en, hogy te a kezdetektol fogva esetleg angolul jatszodtal es osszezavar teged a magyar forditas, de en mar eleve magyarul kezdtem neki eloszor es nekem jobban tetszik az hogy szep magyarul van, kicsikutyat nem erdekel hogy az angol hogy mondja a Kekver Erodnek, nekem igy tetszik magyarul s kesz.
    A hajlekonylemezt gondolom a 5.25-os floppyrol neveztek el, es az tenyleg hajlott.Ha te csak a kissebbik fajtaval talalkoztal 3.25 vagy mi, az tenyleg nem hajlott :D
    Kulonben mi a tokomot jelent a floppy magyarul szo szerinti forditasban ? vagy semmit sem jelent ? csak egy kitalalt angol szo ami semmit sem jelent csak megtanultattak es alkalmazzak ?

Új hozzászólás Aktív témák