Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    válasz sunyi94 #8554 üzenetére

    Sunyi94 irasara reagalva :

    Udv mindenkinek.
    Sunyi94 javaslatara annyit tudnek mondani, hogy szerintem a magyar fantasy irok muveit kellene megvalositani egy Oblivionhoz hasonlo jatekban.Nem tudom ki mennyire ismeri pl MAGUS vilagan jatszodo fantasy torteneteket.Vagy emlitsem meg a WORLUKvilagan jatszodokat is.Szereny velemenyem szerint a MAGUS sorozat hoseit kellene alakitanunk ebben az uj jatekban, pl lehetnenk lovagok, tolvajok, gyilkosok, enekesek, kalandozok, magusok stb.Az Oblivionban levo fajok adnak az alapjat ezeknek a tipusoknak, pl az Oblivionban levo breton volna a MAGUS-ban a varazslo, az ember a lovag stb. Mindegyik kasztnak megvolna hogy melyik fegyverrel banik jol, pl a lovag a karddal, az eszaki a csatabarddal, az ork a buzogannyal, az elf az ijjal, a tolvaj az torrel, a varazslo a botjaval, az orvgyilkos rovidkarddal, stb, es a fo fegyverunket tudnank tapolni runakkal, raolvasassal, varazslattal, mas femek hozzaadasaval es igy tovabb, hogy ne kelljen mondjuk 5 kardot es 10 tort cipeljunk, csak azert mert kifogy beloluk a toltet, es vagy nincs kovunk amivel feltoltsuk vagy penzunk a feltoltesert.
    Kulonben nekem is epp az jutott az eszembe, hogy a jatekot gyerekkent kellene elkezdenunk.Ugy gondoltam, hogy mindegyik hostipusnak volna egy sajat tortenete amit vegig kellene jatszodni, pl mint a Diablo 2-ben, ugye ott 5+2 hostipussal tudtuk vegigvinni a jatekot.
    Tehat pl a magus gyerekkoraban elmehetne varazstanoncnak egy hires magushoz, a megoldott feladatok fuggvenyeben mikor eler egy szintet, akkor mondjuk atkerul egy masik magushoz ott is feladatokat old meg, fejlodik, varazslatokat kiserletez ki meg hasonlok, amikor mar kozepes magus akkor felkerul a maguscehhez es ott is az a cel, hogy elerje a fomagus rangot es amikor azt elerte, akkor jon a fo kuldetes hogy mit kellene csinaljon.
    A tolvaj kezdhetne a gyerekkorat egy varoskaban, szulei koldusok es emiatt meg kell tanuljon koldulni, lopni, rejtozkodni, lopakodni, zarokat feltortni es igy tovabb.Neki mondjuk lehetne az a celja, hogy osszehozzon egy sajat tolvajcehet.
    Az eszaki mondjuk gyerekkent csapdakkal vadaszna aprovadakra, hogy a boruket eladja a kereskedoknek, megvedhetne az allatokat a farkasoktol, elmehetne kovacsnak, harcolhatna penzert az arenaba stb.
    Az alkimista gyerekkoraban egy parasztcsalad gyermeke, aki megtanulja a novenyekkel valo banasmodot, aztan elkerulhetne egy kolostorba pl ahol a papok gyogynovenyeket termesztenek es o azokat kellene apolja gondozza, tanulmanyozza, ujfajta gyogyitalokat meg egyebeket keszitene.
    Az elf pl gyerekkoraban nyulakra meg ozekre vadaszna az erdoben – fejlesztve ezzel az ijazas kepesseget, (itt ugrik be egy olyan dolog, hogy pl mindegyik hostipus elerhetne pl a 100%-os ijkezelest, de mondjuk egy ork eseteben az ijjal 100% tudassal is csak feleannyit lehetne sebezni, egy ember eseteben marad a rendes sebzes, orvgyilkos eseteben 125% sebzes, mig az elfek eseteben 150% sebzes – ez azt akarja mutatni, hogy hiaba profi valamelyik faj egy adott fegyverrel, egyszeruen nem az o erzekszerveihez van a fegyver kitalalva) aztan elmehetne ijasznak egy valamilyen hadseregbe, vagy unikornisokat szelidithetne meg ilyenek.
    Az orvgyilkos mondjuk lehetne egy elrabolt gyerek, akit az orvgyilkos ceh nevel fel, meg kellene tanulni a lopakodast, rejtozest, tavolrol gyilkolast, orvtamadast, a mergekkel valo banasmodot, apro kuldeteseket teljesiteni stb, amig mi leszunk a ceh feje.
    A lovag lehetne egy olyan gyermek akinek a szuleit lemeszaroltak valamilyen demonok vagy orkok pl, es egy lovagrend neveli fel es o annak el, hogy bosszut alljon az ilyenfajta teremtmenyeken amig eleri a rend nagymestere cimet.
    A legvegen lehetne egy fo csattanoja a jateknak, espedig az, hogy mondjunk minden hosunk talalkozik egy helyen es egyutt elindulnak, hogy a legfobb kuldetest vegrehajtsak.Vagy lehet olyan fordulatot is alkotni, hogy miutan vegigjatszodtuk az osszes karaktert, a karakterek egyik fele pl a jo oldalon all, es meg kell kuzdjon a karakterek masik felevel, akik a rossz oldalon allnak, es forditva.Tehat azok a szemelyek allnak szembe egymassal akiket vegigjatszodtunk es mi magunk fejlesztettunk.
    Nagyjabol ennyit akartam hozzafuzni egy ilyen elkeszitendo jatek kapcsan. Minden jot.
    Meg egy annyit fuznek hozza, hogy jo lenne azt is megoldani,hogy a legyozott ellensegek cuccait mi modon lehessen hordozni.
    Pl a lovagnak ugymond volnanak csatlosai akik a harcok utan osszeszedik a cuccokat es egy szekeren elszallitjak az erodbe.
    A magusnak meg volna egy magikus zsakja, amibe barmilyen mennyisegu dolgot bele lehetne pakolni es megsem volna sulya, mert a targyak egy masik dimenzioban tarolodnanak.
    Minderre azert volna szukseg (persze, a helyben legyozott ellenfeltol mi is fel tudnank szedni amire epp szuksegunk van, amire nincs, otthagyjuk es amint kilepunk a helysegbol, a bennmaradt cuccokat osszegyujtenek az embereink es a fohadiszallason tudnank oket szortirozni) hogy ne kelljen 500 kilo cuccot cipeljunk magunkkal, es ha valami megtetszik de nincs helyunk akkor valamit igyis-ugyis el kell dobjunk, majd ujra visszamenjunk a helyszinre, hogy osszeszedjuk.
    Az is jo otlet volna, hogy pl tudnank nyitani egy uzletet, ahol mondjuk eladnank azokat a cuccokat amiket a kalandozasaink soran osszegyujtottunk.
    Az alkimista pedig olyan uzletet nyithatna ahol a kikiserletezett lottyoket adnank el, a magus varazslatokat adhatna el es igy tovabb, mindezt is azert, hogy ne kelljen 2 aranyat ero cuccokkal kereskedjunk, hordozzunk magunkkal 100 kilonyi kacatot aminek az erteke 10 arany.Minden kacatot be az uzletbe, ott eladodik, az osszegyult penzt megkapjuk egy osszegben, es azzal azt csinalunk amit akarunk.
    Nem tudom, nektek mennyire fekszenek az ilyen eszmefuttatasok, de jo lenne meg jobban finomitani ezt a csodalatos vilagot.

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    Udv mindenkinek, uj vagyok itt, az elobb irtam volt egy valaszt, ami nem kotodik szorosan az Oblivionhoz.
    Par dolgot szeretnek megkerdezni, igy kapasbol, ami epp az eszembe jut az Oblivionnal kapcsolatban.
    Egy evvel ezelott vegigjatszodtam mar a jatekot, akkor igaz kiegeszitok nelkul, a hosom egy sotetelf volt kb 22-24-ik szintu ha jol emlekszem.Talaltam itt utalast arra, hogy van valami kard ami a lelkeket szivja magaba, nos az nekem is megvolt, annak mi a magyar neve es hol talalod, milyen kuldi kapcsan ?
    A masik erdekes kerdesem az, hogy melyik az a pecsetko, ami a legeslegtobb sebzest adja a jatekban ?
    Mivel most jelenleg megint jatszom a jatekkal, ugy 17-18 szint korul bezartam egy kaput, es kaptam egy kovet ami 12% magiaellenalast adott volna.Ekkor valami hiba folytan a jatek lefagyott epp akkor amikor megnyomtam a mentes gombot a ko felvetele utan. Igy egy azelotti onmentest toltottem be – ez a mentes akkor tortenik amikor belepsz a torony fotermebe ahonnan majd korbe fel kell menni a koig – szoval ujra kellett jatszodjam ezt a reszt, es erdekes modon egy mas kovet adott a jatek, egy olyant, ami 30 eletero sebzest okoz.Majdnem kiszoktem a borombol oromombe, azonnal elmentem a Kesdobaloba es megvettem a legjobb kardot, egy elf hosszukardot, majd beletettem a kovet.
    A kard nevenek a hangzatos Zsigerelő nevet valasztottam.A kard alapsebzese 12 volt + 30 eletkarositas, az osszertek 42 pont sebzes egy csapassal. Most hogy 125%-ra tudom kovacsolni a targyakat, ez az ertek 14+30 azaz 44 pont.
    Meseljetek ti is ilyen kovekrol meg fegyverekrol, amit ti keszitettetek pecsetkovel.
    Egy ezzel kapcsolatos kerdes : fomaguskent ugyancsak tudsz ilyen fegyvereket kesziteni, de peldaul a pecsetko eseteben mi hatarozza meg azt, hogy mennyi toltese lehet a varazscuccnak ? Pl a Zsigerelo 4150 erossegu toltessel rendelkezik, 45 csapast lehet vele kiosztani mielott lemerul.
    Tehat azt kerdezem, miert nem lett pl 6000 erossegu toltese ? vagy eppen 3000 ? talan a szintem fuggvenyeben lett 4150 ?

  • Antonius1978

    addikt

    Koszonom mindket hozzaszolast. Mi az a spoiler amugy ?
    Ime a viszontvalaszom : erdekes, hogy vagy 2-3 nappal ezelott betevedtem abba az utvesztobe ahol van ez a maganyos amazon.Mivel elsore azt hittem hogy valami rablo, szep ugyesen beleeresztettem lesbol egy mergezett es villamsebzesu nyilat, aztan meg szepen lekaszaboltam a Zsigerelovel. De amint kinyirtam a csajt jott az uzenet hogy artatlant oltem meg es hogy felkeltettem valakiknek az erdeklodeset.Ezutan megneztem a hullat, az ebenpancel szettet tenyleg lattam, valami fura neve is volt valamifele Arnyekgyilkos vagy mi, a kardot viszont nem lattam, valoszinuleg elrepult amikor odasoztam az utolsot a holgyikenek.Mivel az orvgyilkos cehkuldiket majd a legvegere hagyom vampirizmussal egybekotve, igy szepen visszatoltottem a jatekot es kisetaltam Vindaselbol.
    Amugy az elozo jatekomban nem adtam oda a kardot a daedranak, mivel a lelekcsapda varazslathoz nem ertettem, arra hasznaltam hogy a lelekkoveket feltoltsem vele.Szepen osszevagdostam az ellent egy sajat keszitesu fegyverrel (akkor asszem egy daedra hosszukardom volt 25 tuzsebzessel), majd a kegyelemdofest az Umbra-val adtam meg, igy az ellenfel is kipurcant, nekem meg lett egy feltoltott lelekkovem.
    Ezen okbol kifolyolag, mivel nem adtam oda a kardot, lemaradtam errol a Hermaeus Mora kuldetesrol.Ez mirol szol, es mit kapunk jutalomkent ?
    Vissza a pecsetkovekhez : megneztem a tablazatot a kovekrol, es ugy talaltam, hogy amit en talaltam veletlenul, epp az a legjobb az egesz jatekban, mivel a tobbi ko 25 tuz, villam, fagysebzest okoz, ez viszont 30-at vesz el az eletbol.Micsoda szerencse, hogy en ezt a 17-18 szint korul kaptam meg. Ime az adat a tablazatbol : 30 pts (4185/93=45). Itt vilagosan latszik epp az amit kerdeztem tehat a 4185 pont es a 45szori hasznalat.
    Amugy talaltam meg egy par erot erosito kovet is, az egyik +10 ero, a masik +12 ero.Meg aztan egy varazslat elszivot, asszem 8 pontosat, egy 12 pajzsosat, es az utolso valami magiaellenalas nem tudom hany szazalek.Ugyebar ez 6 ko, 6 kaput zartam csak be eddig.
    Amugy ahhoz kepest, hogy mindjart 21 szintu vagyok, meg csak 3 varosban jartam eddig, Bruma,Anvil es most Leyawiin-ben.Mindegyik ceh kuldeteshez meg hozza sem szagoltam, most leptem be a harcos cehhez, a magusceh ajanlanlolevel osszeszedeseben is csak a masodikat csinaltam meg.Mivel egyszer ultem mar dutyiban a brumai kuldetes miatt, ahol egy pasast kell kifaggatni a kincsrol, amint szabadultam es bementem a kastelyba egy sotetelf asszonysag atadta az uzenetet hogy talalkozzak a tolvajceggel ejfelkor a Birodalmi Varosban, azzal most ott tartok hogy kellene lopjak 50 arany erteku cuccot es atadjam a brumai orgazdanak.
    Legeloszor, amint osszegyult 2000 arany, megvettem a kunyhot a Birodalmi Varosban, es amint tobb penzem lett, megvettem a szellemhazat Anvil-ben, mostmar kb 45000 aranyam van.Mindezt azert meseltem el, mert en is utolsoelottinek hagyom a fokuldetest (az utolso az orgyilkos ceh lesz vampirizmussal egybekotve), de kozben be fogom zarni az osszes kaput amire ratalalok, csak az neha marhara unalmas, sokat kell koricalni a kulonfele Oblivion sikokon amig megtalalod a pecsetkoves tornyot.

    Fontos : mi is ez a Hermaeus Mora kuldetes ???

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8801 üzenetére

    Hahaha, megszakadok :D Leolted a fehernepet, jott a kozvetito az orvgyilkos szektatol es ot is agyoncsaptad ? :D

    Volna meg egy kerdesem : tudjatok hogy hogyan kell kicserelni a zenet az Oblivionban ?
    Mondjuk lehet en is megtalalnam a konyvtarat amiben tarolva vannak, csak azt nem tudnam, hogy melyik zene milyen helyszinhez vagy akciohoz tartozik.
    Arra gondoltam, hogyha pl van kulon zene a csatakhoz, beraknek par Conan a barbar zenet Basil Poledouristol, bizonyara elvezetesebbe tenne a jatekot - szamomra.

    Meg egy annyit szeretnek kerni toletek, hogy kisse targyaljuk majd le az Oblivion modokat, melyeket erdemes feltenni ami plusz jatekelmenyt jelent es melyek azok amelyeket hanyagolni lehet - egyreszt epp az utkozes miatt, azaz az osszeferhetetlenseg miatt.

    Valaki jatszott mar a Tiber Septim szallo bordellya alakitasaval ? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    válasz katt777 #8804 üzenetére

    Szeva Katt, a ramutatas alapjan eltevelyedtem arra a helyre, ahol a jatekokat ertekeled.
    Hat mit ne mondjak, felistenbol egybol isten lettel a szememben :)
    Ugyanis olyan jatekokat ertekeltel, amik nekem is kedvenceim pl Imperium Galactica 1-2, habar az 1 tetszett jobban a szep epuletek valamint azok valtozatossaga miatt.Mondjuk az 1-esben ketto tenyezo volt unalmas : a bolygok elfoglalasa mar nagyon sablonos lett a vegere , bar az urharc elfogadhato volt, jobban tetszett a 2-esben valo urharc es az, hogy mindent te kellett epits, lecserelj stb, itt mar jobb volt a 2-es megoldva.Azonban nekem a Haegemonia is tetszett, legalabbis a tortenete, mas dolgokban igazad van vele kapcsolatban.
    Meg aztan a SW Rebellion (Supremacy). A Foldon letezo legjobb jatek a szememben, igaz most ha ujraprogramoznak talan tudnanak meg jobb dolgokat beletenni.
    Az X wing sorozat is remek hangulatot nyujtott, igaz kedvencem a TIE fighter.A Kotor sorozat is remek volt, de nekem a masodik resz tortenete jott be, masok az elso reszet istenitik

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8811 üzenetére

    A tegnap mar rajottem, hogy hogyan talaljak ra a csata zeneire es ki is csereltem oket par Conan, meg egy Voros Sonja notabelesre :)
    Az Ayleid Market es Sanctum erdekesen hangzik, meg fogom nezni, hogy mifele dolgok vannak veluk kapcsolatban.
    The Ayleid Steps : ez melyik mod ? az amelyikben regeszkedni kell ? avagy nem ?
    Veldin : ez is erdekesen hangzik.Kulonben kik a fenek azok az Ayleid-ek ? nem jatszodtam csak az Oblivionnal ezidaig, igaz valamikor evekkel ezelott feltettem volt az Arenat, de nem jatszodtam vele sokat. Csak par dolgot ertek az egesz jatekbol. Az Ayleid faj az emberi volt, vagy valamifele elfek, vagy egeszen mas faj ???
    A kuldetestargyak torlese is jo otlet. A kuldetesek utan kapott jutalmak szintezese is kivalo otlet.A magatol toltodo buvolt fegyver sem kutya :)

    Engem ujabban a Tiber Septim bordellya alakitasa erdekel, igaz az majd leghatul kullog a sorban.

    A hivatalos kis kiegeszitoket mint a Csatakurt kastely, meg a Dewmer vagy mi cuccok osszeszedese leghajohoz, Alavalo melyseg, sajat magustornyos kuldiket vegignyomtatok ?

    A Shivering Isles nehez ? oda kb hanyas szinten erdemes menni ? Es a Kilenc Lovag kuldetes ?

    Amugy egy papirra leirtam tobb mod nevet, amikor mindent vegigvittem nagyjabol, akkor azokat is feltelepitem hogy lassam milyenek, egyelore nem kockaztatok, nehogy utkozzenek valamivel es elcseszodjon a jatek.

  • Antonius1978

    addikt

    Ket kerdesem volna : 1. hogyan lehet kepet menteni a jatekrol ? CTRL+Printscreen az mukodik ?
    2.Azon torom a fejem, hogyan lehetne egyszerubben megoldani a magyaritast olyankor, amikor pl megmegy a gepunk es ujra kell telepitsuk a jatekot.

    Pl a jelenleg mukodo Oblivionbol mely allomanyokat kellene elkuloniteni, azaz mely allomanyok tartalmazzak a magyaritast ?
    Mert akkor azokrol csinalunk egy masolatot DVD-re, feltelepitsuk ujra az Obliviont, es az altalunk kiirt DVD-rol szepen felulmasoljuk az angol Oblivion allomanyokat, es kesz.
    Es akkor nem kellene annyit varni, amig kicsomagolja, meg ujra tomoriti a hangokat meg egyebeket.

    Ez vajon mukodne ??????????

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Jorus #8818 üzenetére

    Errol egy picitt bovebben mert nem ertek hozza, mi van akkor ha atirom az ini allomanyt ? magatol kepeket csinal vagy mi ? :DD
    Es mi a bubanat az a Fraps ?
    De amugy koszi a tajekoztatast, csak egyelore nem sokra megyek vele amig nem valaszolsz :D

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8819 üzenetére

    Ezt tobbe kevesbe megertettem hogy ok uralkodtak es tarsai, a jatekban gyujtom a konyveket, aztan elolvasom mindet, akkor jobban megertem a dolgokat.
    De egy meg most sem vilagos : milyen faj volt ez az Ayleid ? a jatekban szereplo 10 faj kozul melyikre hasonlitottak ? vagy teljesen masfelek voltak ? vagy csak siman emberek voltak vagy mi a szosz ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Jorus #8822 üzenetére

    Kosz az otletet, de az atiras nem valt be, pedig mindket ini-t atirtam, a jateket es a menteshelyen levot is. A screenshot gombon a printscreen gombot ertetted ? mert en azt nyomogattam de semmi sem tortent, nem kerult semmi a vagolapra.
    A Fraps tenyleg frappans, jo kepeket csinal, majd teszek fel kepeket a Photobucketre es beirom ide az eleresi utat es majd latni fogjatok.
    A kep meretezeset a forum magatol csinalja ? mivel kicsik a kepek, nem 1024x768-as meretuek.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz katt777 #8823 üzenetére

    Ez termeszetes, hogy hideget s meleget is kaptal, mivel kulonbozoek vagyunk :)
    A Haegemonia eseteben : nekem amugy a jatek tetszett, maga az alapotlet jo volt, de hianyoltam az epitkezest, azt a jo kis "micromanagementet", meg a tobb urhajot es egyebeket.Viszont tetszett az, hogy lehetett hosoket felberelni.Remelem jol emlekszem mivel kb vagy 2-3 eve jatszodtam vele.
    Mi a velemenyed a Nexus, the Jupiter Incidentrol ? Ugye az is magyar, talan az IG 3-nak felelne meg, egyik ismerosom azt mondta hogy a legjobb urhaborus jatek.Mondjuk tenyleg jo, de az en szememben mar pl nem annyira mint az ovebe :D
    A nagy elodot, a Reuniont szeretnem felemlegetni, az kb Imperiun Galactica 0 :D
    Ezt tartom en a legjobb urharc/urhadaszati jateknak.Meg a tortenete egyszeruen kituno :D
    A multkor e-mailt irtam az egyik magyar sci-fi ironak, hogy regenyt kellene irjon belole, ne hagyjuk elveszni a tortenetet sem.Benne is volt, csak eppen a Digital Reality-tol kellene beleegyezes meg miegymas, irtam nekik is ezugyben, de meg csak valaszra sem meltattak :D

    A kezikonyvet regebb atfutottam, azaz kb 1 eve, mert akkor megvertem a jatekot (a menteseim is megvannak), de az az igazsag, hogy az a sok tortenet osszezavar, ilyen nevu valaki ezt csinalt, azt csinalt, jottek ezek, azok stb, egyszeruen nem ertem az osszefuggeseket es lassan mar ott tartok, hogy amugy sem erdekel :D (de a konyveket azert elolvasgatom, csak eppen nem ertem meg oket)
    Ami erdekel, hogy elegge eros hosom legyen, hogy le tudjam verni az ellenseget a kuldetesek kozben, es hogy szorakozzak magan a jatekon.
    Mindjart teszek fel kepeket is.

    KATT, most 2 hete vettem egy Palit Nvidia 9500 - 1 Gigas, 128 bites kartyat.
    Kivancsi vagyok, mit szolsz majd a kepekhez, mennyire talalod szepnek oket.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8824 üzenetére

    Szoval e(l)fféle faj voltak az ayleidek ? :D
    Amit a szobrokrol mondasz, valami kezd derengeni...Egy nagy terem ahol van egy oltarszeruseg, ami felrehuzodik es mi le kell menjunk, es valoban van ott ket szobor is...ugye jol emlekszem ? Es megtamadnak asszem mindenkeppen, meg akkor is ha valamifele targy van nalad...na mindegy majd oda is elerek majd egyszer.
    Kulonben amugy meg alig varjak szerintem, hogy ismeretseget kothessenek az elf kardommal, az Zsigerelovel :D
    Na akkor felrakok alabb par kepet.Remelem sikerul csatoljam oket.

  • Antonius1978

    addikt

    Ket kep a hosomrol, nem olyan eros meg, de azert vannak tetszetos tulajdonsagai :D


    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    válasz hoffman_ #8830 üzenetére

    Ijesztoek a forditasok ? Miert mondod ezt ? :)
    Habar nagyon jol ertek angolul, sokkal kedvesebb a szememnek a magyar szoveg, mert azt egybol ertem, es nem kell rajta ragodjak, hogy pontosan mit is akarnak mondani a szovegbe.
    Es egy ilyen nagy szovegmennyisegu jateknal ez nem elhanyagolhato dolog.Ha csak kimondottan angolul lenne, szerintem en unnam vegigjatszani.

    A felszereles ablak meg minden mas is valoban jol nez ki ezzel a melybarna-lila vagy nem tudnam megmondani mifele szinnel :D
    Nekem is jobban tetszik mint az a feher alap/sotet iras, asszem az van az eredeti jatekban.
    Ez a mod a magyaritassal egyutt erkezett, de gondolom kulon modkent is meg lehet kapni.
    Most igy kapasbol nem emlekszem a nevere, delutan otthon megnezem es leirom neked.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Jorus #8832 üzenetére

    Koszi, majd kiprobalom. Elegge zavar, hogy akkora nagy marha kepeket tettem be, le is vennem oket, de nem tudom megint szerkeszteni oket...Nem ertem miert tunt el ez a lehetoseg, valoszinuleg azert, mert mar szerkesztettem oket.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Jorus #8833 üzenetére

    Miert viccesek a forditasok ? Talan nem tukrozik eleg huen az angol megfeleloket ?
    Amugy bizonyara vannak szavak amiket nem lehet jol visszaadni magyarul, de forditva is igaz.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Jorus #8836 üzenetére

    Hat a Soultrap az szerintem helyesen Lelekcsapdanak van forditva.
    A Reflect spell, azt en Varazslat visszaveres/visszavetes/visszaforditas/visszatukrozesnek forditanam :D
    De nem ertem, hogy ez miert baj, hogy tukorforditas ? Szerinted a Lelekcsapda nem azt fejezi ki mint a Soultrap ? Hogyan kellene a Soultrap-et nem tukorforditassal mondani akkor ? :D Lelkek csapdaba ejtese ? :D Csapda Lelkeknek ? :D

    A jatek hangulatat nalam az dobja fel, hogy nem kell mindenfele suket angol szoveget olvassak, hanem szepen, magyarul.Hiaba tudok jol angolul, vannak szavak amiket nem ismerek, azok mar egybol rontjak a hangulatot, mert nem erted es az lehangolo.
    Persze, keresgelhetsz online szotarban es lefordithatod, de akkor mikor jatszol ? :D
    Es kulonben is ugy vagyok mar, erdelyi letemre, hogy mivel a varosom kb 93%-ban magyar, idegesit ha nem magyarul beszelnek a kornyezetemben, es pl sohasem olvasok konyvet vagy egyebet sem romanul, sem angolul (ezeket a nyelveket ertem es tobbe kevesbe beszelem), mert egyszeruen a magyar az anyanyelvem, es raadasul sokkal kifejezobb mint a ket fentebb emlitett nyelv, jobban lehet a szavakat arnyalni.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8837 üzenetére

    Hat lehet hogy ebben az esetben jobban talalna a Feszultseg Harcibard, vagy Feszult Harcibard es nem pedig "A Feszultseg Harci Bardja"
    Irjunk az AC/DC-nek hogy irjanak ezzel a cimmel egy Oblivion notat :C (en is miattuk lettem rock/metal rajongo)
    Igen, visszaolvastam a forumot, most kb az 5000 oldalnal vagyok haladok a 0 fele.
    Szoval olvastam a hozzaszolasod, es ugy emlekszem, hogy epp a te mod javaslataidrol csinaltam par feljegyzest.
    Ezert felek a modoktol, amig vegig nem tolom a jatekot a hivatalos kiegeszitokkel egyutt, addig semmit sem rakok fel, nehogy elkurjantsam az egeszet :D

    Hoppa, most jovok ra, hogy honnan mondjatok a peldakat :D A keprol amit en raktam fel :D
    Hat az a helyzet, hogy en tokeletesen egyetertek ezzel a Lelekfogo harci barddal.
    Ugyanis itt jo a fegyver neve, mert nem a muveletet irja le, hogyaszongya Lelekcsapda varazslatot hasznalo fegyver, hanem azt a tulajdonsagat tukrozi, tehat a kepesseget es arra eleg az egyszeru Lelekfogo.Legalabbis en igy latom :D

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    Magyaran, arra gondoltam, hogy nem a kepesseg, hanem a tulajdonsag nevet adjuk a fegyvernek.
    Tehat a Lelekcsapdat alkalmazo harci bard (kepesseg) helyett Lelekfogo (tulajdonsag) nevet adtak neki, es ez nekem fekszik.
    Pl az en esetemben tenyleg hosszas es keptelenseg volna azt a nevet adni a kardomnak, hogy : A belso szervek kiontasara szakosodott elf hosszukard :DD - ugye ez kepesseg.
    Igy egyszerubb ha azt mondom/irom : Zsigerelö, vagy Bélontó, (Ki)Belezö - ezek tulajdonsagok. :C
    Sztem a magyar sracok nehol felcsereltek a forditasnal a kepesseget es a tulajdonsagot jelzo neveket, ennyi.

    Jah es tenyleg, megkerlek akkor dumalj a sok kuldetest ado modokrol, amik erdekesek, legyszi-legyszi : :R

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8842 üzenetére

    Nem ertem, hogy a Grayfox ami angolul van, magyarul miert ne lehetne Szurkeroka ?
    Angolul sem nev, hanem egy becezes a jatekban, mert Grayfoxnak is van sajat neve, igaz nem emlekszem hogy mi.
    Ha a magyarok csinaltak volna a jatekot magyar nyelven es az angolok forditottak volna le, biztos, hogy ok sem hagytak volna meg az eredeti Szurkeroka magyar nevet, mert az nekik nem mond semmit, meg kiejteni sem tudnak, biztos hogy Grayfoxra forditottak volna. :U
    Hat persze, mokas lesz, amikor Will Smith Kovacs Vilive valik, de meg lehetne szokni :D
    Mert gondolom, az amcsi Bokor Gyurit mindenki ismeri ;]
    A fajl-ot magyarul allomanynak neveztek el, ha jol tudom.De nem ertem ez miert baj ?
    Az angol mouse ugyanazt jelenti mint a magyar eger.Miert kellene mi mouse-t mondjunk, amikor lehet egeret is.Vagy forditva, ha a magyarok talaltak volna fel az egeret, miert kellene az angol egernek mondja, ott lenne neki a mouse.
    Na persze a szemelyneveket tenyleg nem eri meg leforditani, azaz le lehet, csak hozza kell szoktatni a nepet :D Mert ha George Bush-t mondok mindenki ismeri, de ha Bokor Gyurit, akkor azt hiszed hogy az a szomszedodrol beszelek :D
    Annyit meg errol, hogy pl egy Kadar Janost, meg egyszerubb egy angolnak esetleg megjegyezni, de mit tenne szegeny angol az en Szekelyudvarhelyemmel ? :Y
    Csak egy rakasz kriksz-kraksz az o szemeben :D
    Kulonben ertem en, hogy te a kezdetektol fogva esetleg angolul jatszodtal es osszezavar teged a magyar forditas, de en mar eleve magyarul kezdtem neki eloszor es nekem jobban tetszik az hogy szep magyarul van, kicsikutyat nem erdekel hogy az angol hogy mondja a Kekver Erodnek, nekem igy tetszik magyarul s kesz.
    A hajlekonylemezt gondolom a 5.25-os floppyrol neveztek el, es az tenyleg hajlott.Ha te csak a kissebbik fajtaval talalkoztal 3.25 vagy mi, az tenyleg nem hajlott :D
    Kulonben mi a tokomot jelent a floppy magyarul szo szerinti forditasban ? vagy semmit sem jelent ? csak egy kitalalt angol szo ami semmit sem jelent csak megtanultattak es alkalmazzak ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz katt777 #8843 üzenetére

    Igen ezt en sem szerettem a Haegemoniaban, epp olyan szar ez, mint a Warlords Battlecry ahol minden palyan kezdheted elolrol az epitkezest, ugyanigy van az Age of Empires is.
    Ezt tenyleg lehet ruhellni.
    Mondjuk nekem vegulis a Nexus is tetszett az az igazsag, de jobbat is ki lehetett volna hozni belole.Mondjuk a kornyezet nagyon szepre sikeredett, meg is kellene nezzem az uj monitorkartyammal.

    A mindenit, a jatek alapotletenek egyik kitalalojaval hozott ossze a josors ?
    Nemhiaba 65-os a Luck-om :D Es ha megcsokolom a Szerencses Oregasszonyt Bravilban, es a Szerencse Istenenek oltaranal is aldozok a bravili szekesegyhazban, akkor bizony felugrik az akar 80-ra is :C
    Kulonben Harrison Fawcett-nek irtam, a Katedralis Harcosai irojanak.Elkepeszto az a regeny, olvastad ? Azert gondoltam epp ra. Most irok is szegenynek, hogy valaszra sem meltattak a DR-nel.
    A velemenyre nem is kell adni, csak a szezoi jogok koruli dolgokat kellene tisztazni, de azt beleegyezes nelkul nem lehet, ugye ? Csak egy hasonlo regenyt irhatna, de az vegulis nem kotodne a jatekhoz, mert valtoztatni kellene rajta.Elgondolkodtam azon, hogy mennyi remek magyar ironk van, kulfoldon is terjeszteni kellene a regenyeiket, tuti hogy lenne sikeruk.

    Neked melyik regenyedet nyulta le a DR ? Olvastam valami Kutchera atiratot, meg egy teljes kisebb regenyt is ami abban a vilagban jatszodik.

    Hat annyira szep amennyire, megnezheted, van egy tajkep az egyik szentely kornyekerol feljebb.Mondjuk minden a legfelso ertekre van beallitva, legalabbis a jatek menujebol, mert lehet hogy te meg tudnal butykolni az INI allomanyomon :D
    En vetkem, en legnagyobb vetkem...aki nem erti, annak Mea culpa, mea maxima culpa, szoval en is haragudtam epp magamra hogy ilyen balfaszul illesztettem be a kepeket :D

  • Antonius1978

    addikt

    válasz katt777 #8843 üzenetére

    Amugy mar kerdeztem a REUNION-rol KATT.
    Ismered ? Ha igen par szot mondj rola.
    Na es a Beneath a steel sky-t ? Az is az egyik kedvencem :D

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8849 üzenetére

    A beneath a steel sky megvan nekem, eredeti CD RIPkent. Egyszoval a teljes jatek.
    Sot, mostmar magyarul.No, de hat mit gondolsz, honnan tudok olyan jol angolul ?
    Mivel mindent nem ertettem es a Beneath-ben ez nagyon lenyeges, mert nem akkora kiterjedesu a szovege mint az Oblinak, szoval sok mindent le kellett szotarral kenyszerbol forditsak.Es a TIE fightert is sokat kellett forditsam, a kuldetesek megertese vegett.

    Nemcsak a fogalmazas, hanem az is sokat segit, ha sokat olvasol.Gyerekkoromban faltam a Delfin konyveket - ezeket ismerosoknel es a konyvtarban lehetett megtalalni - szoval kibovult a szokincsem es megtanultam meg helyesebben magyarul, habar a magyart tanitok lelkiismeretes munkat vegeztek.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8849 üzenetére

    A beneath a steel sky megvan nekem, eredeti CD RIPkent. Egyszoval a teljes jatek.
    Sot, mostmar magyarul.No, de hat mit gondolsz, honnan tudok olyan jol angolul ?
    Mivel mindent nem ertettem es a Beneath-ben ez nagyon lenyeges, mert nem akkora kiterjedesu a szovege mint az Oblinak, szoval sok mindent le kellett szotarral kenyszerbol forditsak.Es a TIE fightert is sokat kellett forditsam, a kuldetesek megertese vegett.

    Nemcsak a fogalmazas, hanem az is sokat segit, ha sokat olvasol.Gyerekkoromban faltam a Delfin konyveket - ezeket ismerosoknel es a konyvtarban lehetett megtalalni - szoval kibovult a szokincsem es megtanultam meg helyesebben magyarul, habar a magyart tanitok lelkiismeretes munkat vegeztek.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8850 üzenetére

    Hat amikor a magyarok fognak Villammadar nevu jarganyt gyartani, akkor majd kivancsi leszek,

    hogy ejtik ki az amcsik meg az angolok :D
    Talan Villemmedzsir-nek ? Ketlem, de nem lehet ezt a lehetoseget sem kizarni :D
    A Charger az asszem jelenthet Rohamozot, de akar vezetot is, azaz vezetoi beosztasut is.
    A Commodore lehet Sorhajokapitany, de akar Fregattkapitany is ha jol tudom.

    Jol van ertem en hogy Edwardot es Walest ir Arany, de egy jatekban nem ertem miert ne lehetne

    forditani valamit ha ertelmezheto magyarul is.
    Viszont, ennek nezz utana, talan az angolok azt mondjak/irjak hogy : Nagy Lajos ? (Nedzsi

    Lezsos)
    Szerintem nem, hanem azt hogy Ludovic (D'Anjou) the Great.
    Vagy Mátyás király ? nem, King Matthias (Corvinus).
    Najo, mondjuk IV.Bélát nem tudjak maskepp mondani, belole lesz teszem azt fel Belá the forth :D
    Most megfogtal az ekezetekkel :D
    Mar vartam, hogy ki fogja szovatenni ezt a dolgot :)
    Nem mintha nem tudnek helyesen irni (persze, neha en is csinalok bakikat - de ti anyaorszagiak

    szornyen rosszul ismeritek a helyesirast, tisztelet a kivetelnek), csak eppenseggel igy szoktam

    meg, hogy nem hasznalok ekezeteket.Ugyanis irok en magyarul, romanul, angolul, de inkabb az

    angol billentyuzetkiosztas van beallitva.Igy kepes vagyok ket kezzel irni annelkul hogy neznem

    a billentyuzetet, es nem is lassan.Mivel nem szoktam meg a magyar ekezetekkel valo irast, valami kinkeserves dolog hogy azzal irjak, nem mindig talalom meg a megfelelo magyar ekezetes betuket.Es ezen mar nem is fogok valtoztatni, mert ezt amit most irok fogalmazassal egyutt 5 perc, ha ekezetekkel irnek akkor lenne belole 20.
    Hat persze hogy mashogy gondolunk dolgokat, hiszen kulonbozoek vagyunk :D

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8856 üzenetére

    En is lezertnak tekintem, mert barmennyit is gyozkodjuk egymast, mas megkozelitesben latjuk a dolgokat.Te angol nyelven tolod, nekem meg jobban fekszik az ertheto magyar szovegezes. Ennyi :D

    Mifele projectet csinalsz amugy ??? (Ellene vagyok ezeknek az egyre terjedo idegen kifejezeseknek...terv, tervezet ? igy lenne a project magyarul ?)

  • Antonius1978

    addikt

    Lenne egy fontos kerdesem, mindegy ki, csak valaki valaszolja meg, mert a legelso jatekban is tuladtam rajta, meg a mostaniban is.
    A kerdesem Azura csillagara vonatkozik, amit Martinnak kell odaadni.
    DE, ugy vettem ki nehany forumbol, hogy nem szuksegszeru odaadni a csillagot, hanem lehet helyette valami mas daedrikus cuccot adni.
    HA megtartjuk magunknak az jo valamire, tudjuk hasznalni a kesobbiekben, vagy csak egyszeruen disztargykent vegzi a gyujtemenyunkben ?

  • Antonius1978

    addikt

    Meg egy kerdes : mivel annak idejen nem jartam annyira utanna a dolgoknak, igy kenytelen vagyok most megkerdezni ezen dolgokat.
    Naszoval, amikor mi vagyunk a magusceh,tolvajceh, orvgyilkosceh vezetoje, mifele lehetosegek vannak, mit tudunk mi csinalni mint fonokok, tudunk valamit is iranyitania cehen belul.Igaz, amikor a harcosceh goreja lettem, ott emlekszem hogy ki tudtam adni valami parancsot, hogy ujoncokat toborozzanak, meg valami olyasmi is volt, hogy az iroasztalom mogotti ladaban hetent/havonta valami penzt is kapok, de azt nem vartam meg, marmint hogy elteljen az ido, vagy epp nem jartam arra, igy nem tudom, hogy is van ez.
    Amugy tudunk magunk melle rendelni a harcosokbol hogy velunk egyutt koboroljanak es harcoljanak ?
    Az orvgyilkosoknal tudom hogy van egy kisegitod, aki segit.
    Meg minden heten kapunk toluk valami verdijfeleseget, azaz egy osszeget.
    A magusoknak ilyen teren mi a helyzet, ott mit tudunk meg csinalni azon kivul hogy fomagusok vagyunk es sajat varazscuccokat tudunk letrehozni ?
    Miutan Szurkeroka lettunk, ott meg miket tudunk csinalni ? A tolvajok nekunk fognak lopni vagy mi ? Azaz, a mi penztarcankat gazdagitjak majd ?
    Meseljetek par szot ezekrol a dolgokrol, mert kivancsi vagyok.
    Most jelenleg mar 27 szintu vagyok, azaz mindjart 28, asszem 1 magusceh ajanlo hianyzik, 1 kuldit csinaltam meg a harcosoknal mikor fegyvert vittem 3 harcosnak egy barlangba (ez a tegnap volt) most meg Anvil-be kell menjek ujabb kuldetesert.A tolvajoknal itt-ott osszeszedtem kb 900-1000 arany erteku lopott cuccot, amit a brumai orgazdam szepen at is vett, en meg visszavasaroltam tole, igy van egy rakas ezustedenyem, mindenfele poharak es miegymas, keszulok arra a kuldetesre amikor egy fogadosnak ezekbol kell beszerezni, habar meg gozom sincs hogy az ki es hol van, csak emlekszek az elozo jatekbol erre a kuldetesre.
    Egyszer betevedtem a Feketeberek Tarsasaghoz – a Harcos Ceh ellenlabasaihoz (angolul nem tudom hogy mondjak) es szepen elemeltem (nem loptam,nem is volt piros a lada) egy ladabol 3 uveg Skoomat vagy effele nevu vadito itokat.Az elozo jatekbol emlekszem, hogy a veluk kapcsolatos kuldetest megcsinaltam, epp ma lattam kepet az egyik hozzaszolasban ahogy kinyirjak a nagy fat.
    Meg regebb a fovarosban tortent, hogy valami daedra megszallott ram tamadt (idezett cuccokban, amik a halala utan elenyesztek), de elvettem a haz kulcsat tole, igy szepen bementem es ami mozdithato volt mindent elloptam (2 Skoomat is talaltam, tehat mar 5 van – asszem erre is van valami kuldetes, most olvastam itt a forumon). Amit itt loptam es Drad urasag villajaban (egyik daedras kuldi kapcsan) azokbol kiarultam a 900-1000 aranyat.Pedig csak 50-et kellett volna.Igy most gondolom egymas utan kapom a tolvajos kuldiket, de egyelore most harcos akarok lenni, majd utanna foglalkozom a tolvajlassal.
    Egy erdekesseg : megvan a 100 penge kepzettsegem.Az egyik kuldeteskor, amikor azoktol az idegesito koboldoktol kell megszabaditani egy fehernepet (lenyegeben a bottol), a no halabol egy Fantomkarom nevu gyurut ajandekozott nekem (+13 penge, +13 blokkolas kepesseg).
    Az erdekesseg az, hogy mondjuk 100-as tudassal sebzek 21 pontot karddal, ha viszont felhuzom a gyurut, akkor 113-as tudassal mar 22 pontot sebzek. Ti tapasztaltatok ilyesmit ? Meg a sebzes asszem erofuggo is, csak ott nem tudom hogy van ? 5 ero pont utan +1 sebzes, vagy 10 ero utan +1 ?
    Annyit eszrevettem, hogy +5 penge kepzettseg = +1 sebzes.
    Varom a hozzaszolasokat, koszonom.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8863 üzenetére

    Es hogyan mukodik az Azura Csillaga ? magatol toltodik, vagy mindig van benne varazsero vagy hogy ? Hoppa, most ertettem meg, tehat ugy erted, hogy olyan lelekkokent hasznalod, ami nem tunik el, hanem a fegyvered kiszippantja belole az erot, es lelekcsapdaval ujra tudsz bele erot gyujteni amivel megint feltoltheted a varazscuccokat.Gondolom ezt igy kell ertelmezni akkor.

    Megvan a Feketeberek angolul – Blackwood. Ez magyarul akkor inkabb Feketeerdo vagy Feketerengeteg kellene legyen :D
    Megmondom oszinten, nekem marhara tetszik a Feketeberek, jobban mint a Feketeerdo vagy Feketerengeteg, dehat gondolom a forditok is ezert valasztottak epp ezt.
    Nem ertem miert rohejes magyarul a Feketeberek, akkor talan az angoloknak is rohejes az angol Blackwood kifejezes ?
    Kulonben a berek szo az kb olyan erdot/erdoreszt/ritkas erdot jelent, ami olyan mocsar/lapszeru talajon/talajban van.Ha jol tudom.
    Es hogyha ez az erdo a jatekban epp ilyen mocsarban van akkor sokkal talalobb a magyar berek, mint az angol wood.De ha valaki nem tudja hogy mit jelent a berek… :P
    Peldaul a nyelveszek ezzel magyarazzak a Berettyó folyo nevenek kialakulasat, hogy : berek jó, azaz Berettyó (torzulassal), ugy latszik (en nem tudom, mert nem jartam a kornyeken) hogy a folyo ilyen teruleten folyik keresztul.

    Ezt a Mannimarco csomagot mikor erdemes telepiteni ?
    Leirom a sorrendet, hogy hogyan kepzeltem el a hosom elettortenetet :
    Harcos kuldetesek, akkor az Arena (meg nem jartam), Kilenc Lovag kuldetes, Csatakurt Kastely (Battlehorn Castle) birtokbavetele mint a nagy hos (+ esetleg Kvatch ujjaepitese), es akkor itt a hosunk elgondolkodik hogy o bizony a magiahoz is erteni akarna, de sok penzbe kerul a varazslatok megvasarlasa, meg az alapanyagok a kiserletekhez, es igy elmegy lopni (tolvajos kuldetesek).
    Mikor igy sok penzt szerzett, hogy ki tudja fizetni ezeket a dolgokat, akkor irany a magusceges kuldik. (Akkor ezen a ponton erdemes feltegyem a Mannimarco mod-ot ? Amugy utkozik ez a Kilenc Lovag meg a Reszketo Szigetek hivatalos kiegeszitokkel ?) Nekem is a 2 lehetoseg tetszik, mivel mar eleg jo harcos vagyok es a magiahoz is konyitani fogok, epp jo lesz ez a csatamagus vezeri rang.
    A magustorony birtokbavetele – az ami kristalybol van felepitve.
    Es azoknak a Dewmer vagy mifele cuccoknak az osszeszedese a csillagvizsgalohoz.
    Akkor mondjuk megtudom valahonnan, hogy nyilott egy fura kapu azon a kis szigeten es odamegyunk hogy megvizsgaljuk.
    Asszem ez valami Orulet Istene vagy milyen vilagra nyilik es mi elhatarozzuk, hogy felderitjuk a terepet es kivizsgaljuk az esetet.
    Megcsinalom ezt a kuldetessorozatot is (habar szinte semmit sem tudok errol a kiegeszitorol) es amikor visszajovunk a mi vilagunkba, elborul az elmenk, megolunk valami artatlan illetot (itt jon a Sotet Testveriseg dolog) az illeto mellett osszeesunk es almunkban megharap egy vampir.
    Az orulet hatasara gyilkolni fogunk, meg vert szivni.Es a legvegen talan elszall belolunk az orulet, es keresni kezdjunk a vampirizmus ellenszeret, birtokba vesszuk azt a vampirbarlangot meg a kalozhajot ? es akkor tovabb nem tudom hogyan folytatodik a hos elete.
    Mindezen hosszu szoveget azert irtam le, hogy meg tudd magyarazni, hogy hogyan fogjak neki a magusos – kiegeszitos dolognak.
    Es hogyha nem leszek fomagus, hanem csatamagus hadur, akkor is tudok majd varazscuccokat es varazslatokat kesziteni ?

    Ezeket az italokat, meg ezustcuccokat nem cipelem allandoan magammal, hanem ha talalok valahol megveszem es szepen elraktarozom a fovarosi hazamban. 4 szekreny/lada/doboz van ugyebar, ezeket rendszerezve hasznalom : a ladaban az eladando cuccok vannak, az egyik fiokos szekrenyben a lottyok meg a hozzavalok, a masodik fiokos szekrenyben a konyvek, ekszerek, dragakovek meg oltozetek (ezekrol meg annyit, hogy kulon cuccom lesz amikor varur leszek, mas amikor csatamagus – piros kontos meg csuklya – a bravilos kuldetes soran jutsz el csonakkal egy szigetere ahol egy erod romjai kozott hidegre kell tegyel valami vadaszokat meg egy ork vadallatot, ezt a cuccot egy hulla mellett kapod a foldon – es itt jegyzem meg, hogy talaltam 2 arnyekuzo bort itt– mar volt 4, igy az egyik fogados kuldit is elfelejthettem), a nagy szekrenyben pedig azok a magikus cuccok, amiket a kuldetesek soran szereztem, de epp nem hasznalok, akkor vannak olyan cuccok amiket varazserovel akarok ellatni kesobb,valamint a kulonbozo uzletekben megvasarolt marhadraga egyedi varazscuccok pl most vettem Cheydinhalban vagy Chorrolban, fene tudja mar, egy Druida csuklyat +5 mesterlovesz, +5 valami egyeb kepesseg, -10 valamibol, es egy acelszablyat, kalozszerut, valami Kardan kapitany szablyaja -30 terheles, -30 allokepesseg es meg a fene tudja, mindezen cuccokat ugy alkudozassal kb 11 ezer aranyert.Es az egyik boltos regebb kalandozo volt, elarulta 2 barlang es egy ayleid rom helyet, hahaha.
    Nem emlekszem, hogy kikepzonek kellene vinni azokat az ezust marhasagokat, de lehet.
    A legelso dolgom az volt a jatek folyaman, hogy folyamatosan kovacsoltam (masodrangu kepesseg csak) es a fovarosi kikepzonel folyamatosan kepeztem magam penzert, amig elertem azt hogy a magikus cuccokat is javitani tudtam, aztan szep lassan osszejott a 75 pont, es mostmar 125%-ra tudom kalapalni a cuccokat.Es a mesterkovacsnak is megcsinaltam a kuldijet, hogy tanitson.
    De most epp varom a 28-ik szintet, hogy szerezzek +2 pontot a Pusztitas kepessegre, hogy tudjak picitt tuzgolyokat vagy egyebet loni az ellensegre.
    Az egyik szentelyes kuldetesnel egymasra kell uszitani es meggyilkolni egy falu 2 egymassal ellenseges vezetojet.
    Ha ezt megcsinalom akkor en is gyilkos leszek, azaz en kell gyilkoljak, vagy csak ok gyakjak le egymast ? Ez azert erdekel, mert mint mondtam utolsonak akarom hagyni az orvgyilkos kuldiket.
    Feher csuklyat lehet talalni/venni valahol ? Mint fomagus szeretnem hasznalni, de ha csatamagus leszek jo lesz a piros egyveleg is :D
    Picitt sokat irkaltam, de a kerdeseimre jo lenne ha valaszokat is kapnek, elore is koszonom :D

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8867 üzenetére

    Nna, akkor Azura csillagat most sirathatom :D
    Megyek es kibogom magam valamelyik rendtars vallan :D
    Az elso karakteremmel egy feketeelffel ezt az utat jartam vegig azt hiszem, vagy vegyesen,ugy ertem osszevissza ahogy jolesett,de most ezzel a hossel ugy erzem hogy forditva kell csinaljam :D
    Vedd ugy, hogy a nagy host, meg az istenek felkent lovagjat, meg nem tudom meg mit, megkiserti a gonosz oldal es atall a gonoszhoz (ugye, ismeros, á lá Dárt Véder), de az is lehet, hogy valami gonosz goblinsaman kleptomaniat varazsolt becses szemelyunkre, ezert erzunk vagyat, hogy mindenfelet begyujtsunk, de az is lehet, hogy valaki aljas modon viccelodik velunk es a targyakat enyvvel kente be, ezt meg Akatosh atyank sem tudna megmondani :D

    A Mannimarko kapcsan azt akarom kerdezni, hogyha vegigtolom a magus kuldeteseket, es en leszek a fomagus, de felrakom a kiegeszitot, akkor hogyan tovabb ? mert ugy ertettem, hogy a mod akkor mukodik ha meg nem teljesitettunk minden kuldtetest, mert egy ponton valasztanunk kell.Vagy lehetek epp fomagus, es akkor a mod lehetove teszi, hogy atalljak a csatamagusokhoz vagy a nekromancikhoz ?
    Ha vegig lehet nyomni a maguskuldiket, akkor a harcolas es arena utan megcsinalom, de a fennebb leirtak alapjan, akkor azt hiszem inkabb a 3 valtozatot probalom ki, miutan begozok a Shivering Isles utan, gyilkolok es meg vert is szivok.Szoval atallok a sotet oldalra, es miutan elokerul valahonnan a fiam, felajanlom neki ezt : állj mellém, s mi ketten fogjuk uralni Obliviont, mint apa és fia ;]

    Az utolso mondatot nem ertettem meg egeszen, az az igazsag, ne haragudj. Talan leszel szives ujbol reszletezni hogy mi is ez a lovagos szoveg.

    Az elso jatekomban minden haz meg volt veve mindenhol, es meg igy is volt egy rakas lovem.
    A mostani jatekban, egyszeruen imadom azt a kis viskot, mert megszenvedtem erte.
    El tudod kepzelni, hogy kb 2-3 szinten mennyi ocska, vacak vasfegyvert, hasznalt ruhat, meg egyebeket kellett eladjak, ugy 1-5 aranyankent, amig osszegyult a 2000 arany ?
    Igaz, hogy az alkimiaval mar tudtam olyan lottyoket csinalni, amit 5-10 aranyer adtam el, es a kissebb kalandozasokkal is szereztem par szaz aranyat, de akkor is.
    A szivemhez nott ez a kis kulipintyo, mert bemegyek, es a szoba kozeperol szinte minden tarolohoz hozzaferek, es ha ne adj isten piasan erek haza, akkor csak arra kell vigyazzak, hogy miutan belepek az ajton, jobbfele dulongeljek, es eshetek is bele az agyamba :D
    Kell a tokomnek egy nagy kastely amugy, mire jo az ? igaz hogy Kvatch hosekent, meg a mittudomen milyen lovagkent kierdemeltem, es nem melto mar hozzam a kis haziko majd, de en akkor is imadom :D

    Amikor magusok vagyunk es tudunk targyakat buvolni, akkor mi is szamit tulajdonkeppen ? Az, hogy epp akkor mennyi az osszes varazspontunk ? Nekem most epp 134.
    De, a festotol akit megmentunk a festmenybeli trolloktol, kapunk valami kotenyt vagy mi a manot es az emeli az inteligenciat, akkor meg vasaroltam valami olyan nadragot, ami 20 ponttal erositi a varazseronket, egy olyan gyurum is van, ami 50 ponttal, es raadasul meg van valami lotty is, ami szinten 50-60 ponttal emeli ideiglenesen. Amikor ezt mind vegigprobaltam, 334 varazsero pontszam jott ki, de mivel mostmar az ero, gyorsasag meg miegymas 100 ponton all, igy az inteligenciamat fogom novelni es akkor meg tobb lesz a v.e. pontszamom. Tehat hogy megertsd, hogy mit akarok kerdezni, mondjuk a 330 pontert tudunk 10 mp erejeig 30 fagysebzest okozni, de ha mondjuk 500 pontunk van, akkor 50-et 10 mp erejeig, vagy eppenseggel 100-at 5 mp erejeig ?

    Amint meglesz az osszes magus ajanlas es belephetek a fovarosi toronyba, megcsinalom a csillagvizsgalo javitasat.

    A Skingradi haz miert a legfaszabb ? azt tudom hogy a foutcan talalhato 2 masik haz kozott (nna, micsoda eles elme, mi ? ) de mar nem emlekszem milyen belulrol :D

    Azok a kepek jo lennenek, esetleg ha van mentesed, amikor csatamagus fovezer vagy, arrol is muti 1-2 kepet, oke ?
    Kosze, na pa.Ugrok neki a jateknak :D

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8869 üzenetére

    Hat igen, mint irtam, harcos kuldik - amig en leszek a gore, Arena, Kilencek Lovagja(i) es aztan johet the dark side :D
    Esetleg a harcos kuldiket es az arenat keverhetem is, ahogy nekem epp jolesik.
    A tegnap aztan megcsinaltam a csillagvizsgalos kuldetest, hat nem egy nagy szam, par nyomorult martalocot kell leolni es kesz.Amikor bementem a csillagvizsgaloba, kifejezetten rondanak tunt, nem a szerkezet hanem a terem grafikaja, valahogy kurvara nem illik az Oblivionhoz, olyan mintha egy masik jatekban lennenk.
    En pedig azon rohogtem, ahogy korbeirtad hogy olyan vagyok mint egy japcsi :D
    Jopofa dolog lehetett a rablos eset :DDD

    Tehat Mannimarconak utanna kell nezzek, mert ha megcsinalom a magus kuldeteseket, es ha a moddal csak abban az esetben lehet jatszani, ha legeleitol kezded a magus kuldeteseket, akkor szerintem nem sul ki jo dolog ebbol.Mert ha en leszek a fomagus es a modban atallok a nekromantakhoz, akkor hogy fogom kinyirni a fomagust ? Hisz az en vagyok...Mondjuk elkovethetek harakirit/sepukkut es minden meg van oldva :D (majd letoltok valami fasza fegyvert ami alkalmatos lesz erre a celra) :C
    Ha mar a fegyverekhez tevelyedtem, hasznaltal te valami fegyver mod-okat ?
    A modos oldalon nezegettem, van Conan kard (atlantiszi penge) es Conan apja altal kovacsolt kard is.Es meg 1 kard tetszett meg, amit Shadow-nak neveznek.Es egy ficko pedig csinalt 4 scimitart.Ennek magyarul nem tudom mi a neve, talan nincs is - a jatagannal mutat hasonlosagot.Epp most augusztusban voltam a Magyar Nemzeti Muzeumban es lattam jatagant is kiallitva.
    Amit szivesen latnek a jatekban,az par szablya kulonlegesseg.
    Igaz hogy lattam egy szablyafeleseget, de inkabb huszarkardra hajaz markolatkosarral ellatva. (A kalozok hasznaljak)
    Igazan jo lenne egy magyar szablya a jatekban, olyan Arpad kardja szeruseg.
    http://torontoicserkeszek.multiply.com/journal/item/191
    Itt latni lehet kulonbozo szablyatipusokat.
    Ertem a skingradi hazra vonatkozo erveidet.Mint mondtam, nekem minden haz meg volt veve, de sok hasznukat nem lattam, akkor nem is hasznaltam a ladakat sem, csak csekely mertekben.
    A tegnap meglett az osszes ajanlas, beleptem a Misztikus Egyetemre, es meglett a varazsbotom is.Probalkoztam, hogyha feljebb tolom a varazseromet, akkor jobb botot keszitenek-e nekem, de nem.
    Hiaba volt 244 a mannam, lehetett volna akar 5 is, akkor is egy 80 sebzest okozo botot kaptam volna.Egesz jo ez a villambot, majd hasznalni is fogom gyakran :D
    Kulonben csinaltam par magikus cuccot buvolessel.Valami olcso cuccba - borkesztyube,borsisakba,borcsizmaba, 2 gyurube es 1 nyaklancba tettem 10-10 kereskedest emelo buvolest, + van mar egy kontosom ami +8-at ad, a kepzettsegsegem meg 38-as, tehat osszesem 104 kereskedes jottki, es az osszes cucc kb 6-7 kilo, amit nyugodtan magammal vihete barhova.
    Emiatt a 104 pont miatt be tudtam fektetni 500 aranyat, de szerintem szinte semmire sem jo (maganvelemeny), azaz nem erdekes, esetleg annyiba, hogy amikor eladsz egy nagy erteku targyat, akkor +500 arannyal tobbet kapsz, mondjuk 10 targyon az mar 5000 arany, de meg igy is elegedetlen vagyok, valahogy maskepp kellett volna csinaljak ezt a rendszert, mert hulyeseg, hogy nem tudok eladni 5x1000 arany erteku dolgot, mert a kereskedonek 2000 aranya van. Viszon el tudom adni 2x,2x,1x es az 5000 arany, nem ertem miert nem lehetett az egeszet eladni egyszerre, szal ez a rendszer nem tetszik.
    Most hogy kiprobalgattam a tegnap a buvolest, varazslatkeszitest is probalgattam, de meg harmatgyengek a kepessegeim ezen a teren, igy kell majd az a Daedras konyv, a 3 valasztasi lehetoseggel.
    Azt aruld el legyszi, mar kerdeztem amugy, hogy en kell megoljem azokat a falubeli vezereket, vagy egymast olik a beavatkozasom miatt ?!
    Mert akkor jonnek a Testverisegtol, es mint mondtam azt meg nem akarom.
    En is szoktam kepet kesziteni a Fraps-szal, a tegnap is csinaltam vagy 10-et, majd valahogy megoldom amikor kedvem lesz, hogy lathassatok.
    A filmet nem lattam, de hamar le tudom tolteni a torrentes oldalakrol, magyarul.Nalam a net altalaban 1 es 2 mega/masodperc sebesseggel szokott menni, felteve amikor nem all le teljesen.
    De kulonben rohogtem a NI szon, mar alkalmaztam is itt az irodaba es meg fogom is.

  • Antonius1978

    addikt

    Amugy a penzzel sem vagyok megelegedve, a penzrendeszerrel jobban mondva.
    Be kellett volna vezessek az 1 arany = 10 ezust avagy 20 ezust = 100 (200) rez rendszert, mert hulyen nez ki, hogy kb 60000 aranyermevel rohangalsz :D
    Meg valosaghubb is volna, ha mondjuk egy kard 50 ezustbe vagy 5 aranyba kerulne es nem 5000 aranyba :D
    Kulonben az egyik varosban van bank, ott ugy remlik lesz valami hozza kapcsolodo kuldetes is, de amugy van valami haszna annak a banknak ? lehet penzt berakni kamatra, vagy hogy ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8874 üzenetére

    Ez milyen nyelv ? Kitalalat vagy elo ?
    Az ekieki, mintha gorog lenne, a vapang az meg mintha tagalog volna :D

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8876 üzenetére

    Mindenesetre azokat a scimitarokat kiprobalom, de csak a vegen, nehogy elrontsa a jatekot nekem.
    A kereskedest azt en ugy oldottam volna meg, persze ugy, hogy kevesebb ara van a felszerelesnek, hogy mondjuk van egy kereskedo, akinek van 100 aranya (mondjuk 100 aranyert akozepkorban mar egy helyre kis birtokot tudtal vasarolni) adogatunk el neki cuccokat, mondjuk 10 kardot 20-30 aranyert, vagy 50 aranyert.
    Es amikor teljesen fejlettek leszunk, akkor mi is betarsulunk 100 arannyal, ugy, hogy a keresekedo eladja aron felul az altalunk hozott cuccokat, es 50-50% aranyban osztozunk a bevetelen.Vagy eppenseggel meg is vehetnenk a boltjat 500 aranyert, es maradna alkalmazott, mi hoznank a cuccokat, es a kereskedoi tudasa alapjan adna el amiket hoztunk, de akkor az egesz bevetel a mienk lenne.

    Nekem is van amugy a ladaban vagy 10-20 draemora vert 6000 aranyert darabja, de nem akarom 1700-ert eladni (+500 fektettem be most az uzletbe a Fighting Chanse vagy hogy van angolul), varok meg amig talalok mas kereskedoket, mert meg nem latogattam meg mindet minden varosban.Amugy meg, ha mar errol van szo, meg kellett volna engedjek, hogy mi dontsuk el hogy mennyit akarunk befektetni : 500-at vagy 5000-et, nem ? akkor egy 20 ezer aranyat ero cuccot legalabb 5000-ert mindig el tudnank adni, igy csak legfeljebb 3000-et kaphatunk erte.

    DE hogyha en nyirom ki a pasikat, akkor felfigyel ram az orvgyilkos ceh, vagy sem ?
    IGEN VAGY NEM ? :D Ez erdekel.

    A bank mod az mit csinal egesz pontosan ?

    A filmmel kapcsolatban : tenyleg hallottam hogy a NI helyett mast mondanak csak nem ertettem hogy mit :D Ekieki az magyarul lenne, ez ki, ez ki ? es az a vapang az mi a nyavaja ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8879 üzenetére

    Vegulis, igazad van, barom vagyok, hisz azelott elmentem es megnezem hogy jon-e DB ficko vagy sem.

    En most forditva fogom csinalni, eloszor jo, aztan a megtestesult gonosz, de ha le lehet vezekelni akkor jo. Igy is jo legalabb hogy most igy csinalom, mert legalabb megtudjatok hogy milyen ez a fajta sorrend, jo, rossz, elfogadhato.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8880 üzenetére

    A Monthy Pythontol csak a Sargaszakall cimut ismerem, az megvan magyar szinkronnal.

    Akkor orvendek, hogy el lehet halasztani a DBt ha veletlenul valakit megolunk, ez a lenyeg.

    A kardra ugy ertettem, hogy nem azt a nevet adnak neki hogy Arpad apank kardja, hanem egy olyan szablya volna ami hasonlit az arpadkori fegyverhez - a kinezete.
    Amugy ha ugy gondolod hogy a valodi kozepkori fegyverek nem illenek a jatekhoz akkor vajon miert raktak be japan kardot meg mondjuk kereszteslovag kardot, na meg a kalozok kardjat.Elsore nekem valoban furcsa volt a Katana tipus valahogy nem ide illonek ereztem/erzem. De ettol fuggetlenul tetszik. Amugy a kard modok igazan toketlenul neznek ki, tul elesek a korvonalak, vagy nem is tudom leirni, de nem is talal a jatek szinvilagaval.

    Koszonom a tippeket a modokkal, majd atbogaraszom oket.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8881 üzenetére

    Ugy, ugy, daedric, nem dremora.

    Semmi bajom sincs DB-vel egyszeruen csak elhataroztam hogy mit milyen sorrendben fogok csinalni, es ok leghatul vannak a sorban :D

    Ez a Blade of Woe tuti hogy megvolt, mondjuk a woe szot nem ismerem, habar mindjart leforditom, ugyanis minden DB kuldit megcsinaltam az elozo hosommel egy feketeelffel.
    Hat a 35-ik szintet biztos elerem, mert a DB es a vampirizmus marad utoljara, azelott mindent megcsinalok, es akkor legalabb a 35-ik szintet el kellene erjem, most kb olyan 28,4 szintu vagyok, tehat kell meg 6 fo tulajdonsag fejlesztes.

    A bankot ki fogom probalni, mert ha jo sok lovet osszegyujtok es kamatozik, akkor a fene fogja cipelni azokat a 93 kilos daedric porolyoket pl :D hiaba 9300 arany darabja :D
    Csak a magikus cuccokat szedem ossze, a tobbit otthagyom.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8883 üzenetére

    Igen, azert a kardok kinezetelet kisse valtozatosabbra csinalhattak volna.
    Pl ugy hogy amikor kardot veszel akkor tudj valasztani 10 fele kinezetelu fegyverbol es amelyik a legjobban tetszik azt valaszd.
    Itt most kivetelesen ellentmondok, szamomra hulyen nezne ki, ha egy katananak uvegbol lenne a pengeje.Nem tudom miert, de nem tetszene :D A kalozkard eseteben sem :D

    Lattam youtubon hogy a masiknak volt egy öblös csovu mordalya.Olyan musketa feleseg.Mondjuk azt meg fenntartasokkal el tudnam fogadni.

    Ismeritek Wayne Chapman - Tier Nan Gorduin hoset ? Az iro magyar, MAGUS sorozatban van ez a hos, es o is kap valahol egy ilyesmi fegyvert - csatakígyót. Persze rohad ritkan hasznalja.Es a MAGUS vilagat is ilyen Oblivionszeru/kozepkorszeru helynek lehet elkepzelni+magia is van.

    A korszeru fegyvereket en sem hinyolom, kell a francnak.

    Na ugrom neki ujbol a Harcos kuldeteseknek, kesobb meg kilepek a jatekbol es benezek ide.

  • Antonius1978

    addikt

    Subidubidúúúúúúú
    Megcsinaltam a Gyilkos Mezo kuldetest, mikor 2 testverrel kell valami nyomorek goblinokat kinyirni.Ezutan megkerestem az apjukat es mivel mindket teso tulelte, halabol adott nekem egy fagysebzesu rovid uvegkardot 22 normal + 20 fagysebzes + 35% fagyerzekenyseg. Nem rossz mi ? Asszem ez lesz a kedvenc kardom, mert jobban fekszik a melynovesu elfecskemnek egy rovidkard, mint egy hosszu, vagy eppen pallos.A kardnak meg szep halvany egszinkek pengeje van, a kedvenc szinem amugy :D

    Meg egy kerdes, amit elfelejtettem feltenni : tudta valaki hasznalni kozuletek a Hegy Ujja nevu villamvarazslatot ? Amit az oszlopnal tanulunk meg fenn a hegyek kozott ?
    Nalam 3650 mannaigenye van :D es nekem van 134 :D Igaz 200-as villamsebzest okoz.

    Nameg elkeszitettem az elso videot 30 FPS vagy mi a banattal, baszki, 30 masodperc de 200 mega.

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8888 üzenetére

    Hat ez az ayleid kb olyan lehet, mint egy eszkimonak a magyar nyelv :D
    Az ayleid varosok ujbol epek lesznek ? Dehat akkor hogyan megyunk rabolni ?
    Igen ilyesmire is emlekszem, azaz gondolom te arrol beszelsz, hogy valami kuldetes kapcsan 4 oszlopra el kell loni kulonbozo varazslatokat es csak akkor nyilik meg egy ajto, ez is dereng halvanyan, de az ajto mogott mi van, vagy mit kell csinalni, gozom nincs mar.

    A Gyaloggalopp egetrengeto nagy baromsagnak tunik :D Mondjuk nem tudom mennyire fog tetszeni, neha unom az eroltetett elcelodest, meg a vigjatekok sem a kedvenceim eppen, de van par kivetel a regiek kozul.Pl a Nagy Durranas 2. Na attol szarra rohogtem magam a moziban, amikor a fohos eloszor bokaig, terdig, meg combig allt a toltenyhuvelyben (apam erre azt mondja hogy hűzli - ez vajon magyar szo? fingom nincs).

    A Mannimarco modrol annyit, hogy fomagus leszek, elvegzek minden kuldetest fulitol-farkaig es csak utana rakom fel, habar lehet ugy nem fog mukodni. Na nem baj, majd csinalok egy ork host (á lá Skandar Graun - mondd valakinek valamit ez a nev ?) es akkor majd feltelepitem mielott a magus kuldetesekhez nekifognek.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8889 üzenetére

    Igen, az az igazsag, hogy eloszor jo fiu voltam azt hiszem, de nem vagyok benne 100%, mert mar nem tudom milyen sorrendben vittem vegig az elso jatekot, asszem inkabb olyan finomvegyes alapon, de majd egyszer be fogom tolteni Latna Atnas (Sánta Antal) feketeelf hosomet :U
    Mar csak azert is, mert kivancsi vagyok, ugyanbiza mifele cuccaim voltak akkoriban.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8893 üzenetére

    Egyszeruen el sem tudom kepzelni, hogy hogyan lehet osszegyujteni a jatekban egyaltalan 3650 manna pontot, marmint csalas nelkul. Nade mondjuk lehet ha csak arra szakosodsz, + magikus cuccok, lehet hogy el lehet erni.En a kovetkezo jatekomban nem is ork, hanem asszem inkabb breton leszek, akarok egy kis harcot varazslatokkal.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8895 üzenetére

    Akkor valoszinuleg azert oly nagy a mannaigenye, mert 38 csak a pusztitas szintem.
    Mondjuk itt nem ertem hogy hogyan fugg ossze a pusztitas kepesseg a varazserovel...

    Nem tudom, kivitelezheto-e az hogy oltarnal keszits 200-as villamsebzesu valamit, mivel a legfelso ertek 100, esetleg 100x2 mp, ugy kijon a 200.

    A kek bicska : hat jo kis cucc, nem mondom. Le is tettem a Zsigerelomet, mert nehezebb es csak 5 ponttal sebez tobbet.Az mit jelent, el tudja valaki magyarazni, hogy +35% fagyerzekenyseg ? Esetleg azt, hogy +35%-ot kapok a 20 fagysebzesre ? azaz +7 fagysebzest, osszesen 27-et ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8896 üzenetére

    Utannaneztem ennek a dolognak az angol oldalon es valoban van egy keplet erre a dologra :

    Cost = BaseCost * (1.4 - 0.012 * Skill)

    Ha 100 destructionod van, akkor a keplet szerint 0.2 ponttal szorzodik a base cost.
    De hogyha en a skillt 180-re tolom fel - minden egyes ruhadarabba meg gyurube es nyaklancba buvolok +10 pont kepesseget - akkor az ertek -0.76, akkor vajon hogyan mukodik ez a keplet ? Lehetseges hogy akkor mar simman kepes leszek a Hegy Ujjat varazsolni jelkepes mannapontokert.

    Jo cucc lehet az a muszer, kisse irigylem is toled :D
    70000 aranyba kerult ? nem semmi. Es csak moddal lehet megszerezni ? Vegulis nem tudom hogy akarnek-e egy ilyen fegyvert, a kinezeteletol fugg.
    Tudnal egy kepet mutatni rola, vagy egy hivatkozast ahol megnezhetnem ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8899 üzenetére

    Kivancsi leszek, hogyha 180-ra felrakom a pusztitas kepessegem, mennyi lesz a mannaigenye, majd megirom, amikor sor kerul ra.

    Hat igen, nagyon durva ez a fegyver, valoban, az adait tekintve, meg az en 27-es szintemhez is durva lenne :D

    Igen, a fegyveren van 20 fagysebzes, es 35% fagyerzekenyseg, es igen a fagyerzekenyseg = erzekenyseg fagyra = weakness to frost.Tehat akkor osszesen 27 fagysebzest okoz a kard, + 23 pont alapbol, az 50 pont.
    A Zsigerelo amit pecsetkovel csinaltam az 22 alap + 30 egeszsegkarositas tehat 52 pontot sebez.Igy nem is 5, hanem csak 2 pont a ket kard kozott a kulonbseg, de jobban megeri a kek kardot hasznalni, mert vagy 10 kiloval konnyebb es 45 toltet helyett 80 van benne :D

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8900 üzenetére

    Hat 50 szinten mar megengedheto :D
    Nem gondoltam hogy ez egy rovid katana, azaz nekem annak tunik.
    Varla kovel, hat epp csodalkoztam is hogy hogyan lehet 7000-es a befogadokepessege.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8906 üzenetére

    Hmh, ha 106 a magiaellenallasa a hosomnek, akkor hogyan hatnanak ra ezek a bonusz sebzesek ? Amiket magikus uton tettel bele ? igaz, a 66 sima sebzes is nagyon durva :D

    Meg egy annyit akarok kozolni, hogy voltam egy ayleid forrasnal, ami emeli a varazserot.
    Mostmar nem emlekszem pontosan de valami olyasmi tortent, hogy a 134 pontot megemelte 185-re ugye kb 50 ponntal, es a Finger of mountain mar nem 3650 pontba kerult, hanem csak 3007-be, ha jol emlekszem, pedig a destruction-om nem valtozott, 38 volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák