Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Kareszovics #681 üzenetére

    rengeteg texture mod van. Vannak nagyobb pack-ok is, pl quarl texture pack. Vannak LOD replacerek, meg, normal map replacerek. Ezeknek a teljesítmény csökkentő hatásuk változó, általában többféle verziójuk van, különböző felbontásuak a normal map replacerre, pl a 4096os hoz tudtommal rengeteg vram kell. Bár én ezt nem teszteltem ki, de sztem megy kevesebb vram os karikkal is, mert valahogy az Obli teljesítménye nem nagyon függ a vram mennyiségétől.(viszont a shader processzoroktól annál inkább...)
    Textúrákhoz ezt olvasd át: [link]
    Elég jól elmagyarázza a dolgokat, és szemlélteti is a változtatásokat képekkel.
    Az oldal ajánl is olyan felbontású replacert ami szerintük nem veti vissza a teljesítményt. Én ebben nem hiszek, bár nem mértem még ki soha alaposan fraps-el.
    A GF7 es vga-k sajna nem szerepelnek túl jól obli alatt... Kb egy X800XT szintjét hozhatja a kártyád vagy talán még annál is kevesebbet. A legegyszerűbben úgy tudod kitesztelni hogy van e teljesítmény kiesés hogy elmented a gamet bizonyos helyeken (outdoor, nagy távolságokra a tájat nézve) és feljegyzed hogy a fraps hány fps mond. Majd load az új textúrákkal és megint megnézed. Ez eléggé objektív és pontos mérés sztem, és nem sok idő megcsinálni.

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák