Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Senkit sem szeretnék lelombozni, de nem árt ha mindenki megérti hogy ezek a kis játékgépek, tényleg csak játszani/tanulni jók. Nem szabad rájuk drága kamerát, szerelni, mert rendkívül megbízhatatlanok, és az idő múlásával csak romlik a hatótáv is. Semmilyen védelmi rendszert nem kaptak ezért hiba esetén vagy lezuhannak, vagy az utolsó jelet követik, de már az is megtörtént vele hogy teljes gázzal egy tetszőleges irányba ment, amíg el nem trafált egy fát.

    Nem ajánlott, népesebb parkokban próbálgatni, főleg délután nem. Egy elszabadult gépet már egy tapasztalt pilóta sem ment meg, és ha valakit eltalál a sérüléstől függetlenül komoly problémát okozhat (ugye eleve tilos városon belül röptetni, ha kamera van rajta az pedig csak súlyosbítja).

    A legfontosabb pedig, és ez többnyire az újaknak szól, a motorok élettartama. Ezek a motorok 30-50 repülésre vannak tervezve, bármit próbáltam(borítás eltávolítása, hűtőborda felhelyezése, rövid etapok repülése) nem sikerült jelentősen túllépnem.
    Semmi értelme nincs nagyobb aksit venni a gépbe, mert a többlet súly miatt a motorok jobban terhelődnek, és még kevesebbet fognak bírni, akkor is ha 2 percel többet repülsz. Jó tudni továbbá hogy a motorok nyáron hamarabb halnak, a melegedés miatt.

    Végül pedig, aki komolyan videózni szeretne az saját gépet kell építsen vagy keressen valakit aki épít neki (habár ez sokkal drágább lesz, mert a gépet szervizelni is kell). Egy gép amivel elfogadható minőségű képet lehet rögzíteni minimum 1000€-ba kerül, és akkor még nem számoltuk a gopro-t, Black 3+ ajánlott.

    Nos ezt azért írtam le, hogy hátha elolvassa majd pár ember és elkerülhetünk néhány alap kérdést, illetve könnyebb erre a hszre utalni, később. Természetesen ki lehet egészíteni másoknak is, amit én leírtam nem szentírás, de tapasztalatokon alapszik, nem csak úgy olvastam róla.

    üdv,
    trial

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák