Új hozzászólás Aktív témák

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Patics #16391 üzenetére

    jello effekt: az meg mi a csoda?
    Amikor remeg a kamera kepe mint a kocsonya vagy a zsele.

    flight mode: Ezekből (még) nem sokat értek, tanulmányozom.. Jól látom, hogy 10 féle mód van és mindegyikben az aktív, ahol az X van? Az o mit jelent?
    Nem, a legtobb ezeket a mdokat tamogatja. Ahol X van, az kotelezo a mod hasznalatahoz, ahol karika, az ajanlott. Pl. GPS Return to home. GPS nelkul nem tud haza menni. Viszont baro szenzor nelkul haza tud, de lehet h kozben felszantja a foldet. :DDD

    dof: és ez mi? A Falcon 250 -esben pl. hány "dof" van? Vagy ezt honnan lehet tudni?
    Dimension Of Freedom - szabadsagfok. Ennyi valtozot vesz figyelembe a mikrokontroller. Pl. 6 DOF - 3 gyorsulasmero + 3 giroszkop. Azert 3, mert 3 dimenzioban 3 tengely kell. Ha iranytu kell +3. Ha magassagerzekeles (baro) +1, mert a magassagot csak a foldhoz kepest mered. Ez utobbi a valosagban legnyomasmero. Feljebb kisebb a nyomas mint lejjebb, innen tudja megsaccolni, milyen magasan van.
    Altalaban 6 DOF vagy 10 DOF FCB-k vannak. A NightHawkomra nem forrasztottak ra a magassagszenzort, ezert lett 9 DOF.

    Azt írod, hogy pl. lehet rá mokolni (ez mit jelent), pl. GPS-t, ha van serial port. De pl. a repülési módok között van 4 is amihez kell GPS. Lehet, hogy tudja a repülési módot de mégsem mert nem lehet hozzá GPS-t tenni, ha nincs serial port? Szal ezt nagyon nem értem..
    Mókolás=henkölés=valahogy valamit valamire rátaknyolsz
    lasd feljebb
    Mindez mikor derül ki, mikor megvettem és a kezemben van? Mert a képelből. adatlapból nem ... Vagy igen?
    Nekem akkor, amikor megvettem, mert nem neztem utana.
    Idezem a BG-rol:
    CC3D Standard version - no, ettol nem lettunk okosabbak. Gyarto, tipus, valami?
    Naze32-t jobban kenem-vagom.

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Új hozzászólás Aktív témák