Új hozzászólás Aktív témák

  • Patics

    tag

    válasz szacsee #12995 üzenetére

    Szabály a reptetésre az van bőven és a drónok megjelenésével egy új, "problémás" kategória is született... így újabb szabályok is várhatók. Szerintem a legnagyobb gond, hogy a drónokat veszi "boldog-boldogtalan", mondván gyerekjáték, bár sokuk az első 2-3 start után (ha még működőképes is a gép) abba is hagyja...

    Elég pl. csak a legalapvetőbb repülő modell szabályt figyelembe venni, hogy "hátunk mögé, emberek fölé nem repülünk". Szerintem alig van drónos aki betartja.. de lehet tévedek. Épp a napokban láttam a Class FM. drónreptetését. Ugyan a Fradi stadion fölé nem repültek be, de pl. az üllői úti autósforgalom felett simán repkedtek. Mi van ha lezuhan az autók közé?

    Vasárnap kimentem a soroksári Tesco mögötti reptérre, volt kint modellező repülővel, aki szépen megvárta míg én leszállok, aztán satrtolt, előre, nyílt térre, üres terület fölé, de volt ott "modellező" drónal, (nem olcsóval) aki mintha csak egyedül lenne, repkedett: Húztam is be kicsit a nyakamat, mikor felettem repült éppen... nem örültem volna ha pl. az autómra ejti...

    Én ezt találtam hirtelen: [modell reptetési szabályzat]

    Ti mit gondoltok, tudtok a drónreptetés "szabályairól"?

    [ Szerkesztve ]

    Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

Új hozzászólás Aktív témák